«головне – люди задоволені відпочинком»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


«Головне – люди задоволені відпочинком»

Відновлення та перезапуск бази відпочинку «Сосновий гай» Центральноукраїнського національного технічного університету, про які раніше повідомлялось на сайті навчального закладу, вже можна вважати успішним, хоча сезон ще не завершено. Зокрема, у порівнянні із минулим роком, кількість лише викладачів та співробітників ЦНТУ, які влітку відпочили на базі неподалік Світловодська, виросла у сім разів.

Як повідомив голова профкому викладачів та співробітників ЦНТУ Дмитро Голуб, загальна кількість людей, які влітку 2021 року відпочили у «Сосновому гаю», також приблизно у 1,5 рази вище, ніж за минулий рік. Багато відпочиваючих приїжджали разом із сім’ями, із маленькими дітьми, із друзями. Зростання інтересу до бази – наслідок покращення умов відпочинку.

Найчастіше викладачі та співробітники ЦНТУ оформлювали короткострокові путівки – до п’яти днів (нагадаємо, у профкомі університету діє програма компенсації витрат проживання у «Сосновому гаю» для членів профспілки обсягом до п’яти днів).

Найбільше відпочиваючих, серед яких були не тільки представники ЦНТУ, база «Сосновий гай» приймала на вихідні, на свята. На День конституції (три вихідних поспіль), на День Незалежності (чотири вихідних поспіль) база була заповнена майже вщент.

Доцент кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ Станіслав Катеринич на університетській базі «Сосновий гай» відпочиває вже декілька років. Отже, може порівняти умови відпочинку раніше й зараз.

Головна відмінність, на його думку, полягає у наявності функціонуючої кухні. «Раніше ми харчувались готової їжею, що привозили із собою: ковбаса, хліб, овочі, а також свіжими м’ясними стравами, приготовленими на мангалі (їх по декілька біля кожного будиночку), – говорить Станіслав Катеринич. – Тепер їжу можна готувати на кухні, де є плитка, чайник, мікрохвильова піч».

Також неозброєним оком помітні й інші відмінності: відремонтовані будиночки, територія, прибрана від аварійних дерев. Загалом, база виглядає краще, ніж раніш.

За словами Станіслава Катеринича він із кампанією їздить до «Соснового гаю» за трьома речами: річка, пляж та повітря. По цю сторону дамби на Дніпрі, де розташована база ЦНТУ, майже завжди чиста вода, без водоростей. Неподалік від «Соснового гаю» знаходяться чудові піщані пляжі. А повітря на базі: свіже повітря соснового бору, такого у місті немає…

Диспетчер кафедри експлуатації та ремонту машин Наталія Забойкіна до літа 2021 року останній раз відпочивала на базі «Сосновий гай» ще наприкінці 1990-х. Після того вона віддавала перевагу літньому відпочинку біля моря, але зараз…

«В новинах ми бачили, що твориться в Одесі та на Азовському морі, де береги вкриті дохлою рибою та медузами, – розповідає Наталія Забойкіна. – Погодьтеся, це не дуже приємний відпочинок, поруч із дохлою рибою. Від колег, які майже кожного року їздять на базу у Світловодськ, я чула багато гарних відгуків, тому цього літа ми з дитиною вирішили поїхати на Дніпро.

По-перше, їхати ближче, ніж до моря. Дорога займає лише дві години, а не 12-15 годин, як ми раніше добиралися до Мелітополя. По-друге, такий відпочинок менш витратний, аніж на морі. Ми взяли із собою харчів на п’ять днів, й до магазину не ходили. Їжу готували на кухні, варили супи, макарони, смажили картоплю. Холодильники на базі є, із собою ми брали невеличку сковороду, каструлю та посуд».

За словами Наталії Забойкіної, коли вона останнього разу була на базі «Сосновий гай», територія була занедбана, кущі заважали побачити будиночки. Зараз все розчистили, зробили гарні майданчики для занять спортом: баскетбол, волейбол, настільний теніс, гойдалки. Дітям на базі точно не було сумно.

Всередині будиночків зробили ремонт: поклеїли свіжі шпалери, пофарбували двері, вікна. В будиночках є ліжка, є нові хороші матраци, адміністрації бази видає (за потреби) комплекти постільної білизни. (Із собою привезли лише наволочки і простирадла).

«Коли ми влітку відпочивали на базі, там практично не було комарів. Витравили! – згадує Наталія Забойкіна. – Раніше після сьомої години вечора ти мусив зачинятися у будинку, ховаючись від комарів. Зараз ми могли спокійно ввечері повидіти надворі. Видно, що база відпочинку змінюється. Цього року почали наводити порядок, думаю, потрібен час, щоб все замінити. Якщо кожен рік щось робити, тоді база буде в належному стані».

Диспетчер центру заочної та дистанційної освіти ЦНТУ Валерія Федорова цього літа вперше поїхала до бази відпочинку «Сосновий гай». Разом із сім’єю з маленькими дітьми та друзями. Чому вирішили поїхати саме туди?

«Колега, – вона раніше відпочивала на базі – розказувала, що там дуже красива природа та чисте повітря, – говорить Валерія Федорова. – Ми також поїхали за природою та свіжим повітрям. Очікування справдились. Те, що ми побачили, нам сподобалось. Територія бази та будиночки чисті та акуратні. Вразили вікові сосни. Дерева дають багато тіні, можна спокійно відпочивати на відкритому повітрі. Ми приїхали із міста, яке потерпало у спеці, до прохолоди соснового лісу. Це було неймовірно! Поруч із базою річка Дніпро, теж чиста, як повітря».

Для харчування під час відпочинку із собою взяли каші, мариновані овочі та м’ясо. Останні жарили на мангалі. Каші варили на кухні бази відпочинку. Для дітей навіть готували каші на молоці – свіже молоко купляли у магазині, який розташований неподалік «Соснового гаю».

Що одна перевага, за словами Валерії Федорової, – слабкий рівень мобільного інтернету на базі: діти три дні відпочивали від гаджетів та більше часу проводили на дитячому майданчику й біля річки.

«Відпочинок був чудовий, нам дуже сподобалось. Хотіли б наступного року тим же складом знову поїхати до «Соснового гаю», – говорить Валерія Федорова.

А наступного року база відпочинку стане ще кращою, запевняє голова профкому викладачів та співробітників ЦНТУ Дмитро Голуб. Зараз профком працює над покращенням матеріально-технічної бази.

Зокрема, профком звернувся до членів профспілки із проханням жертвувати на потреби бази відпочинку старі (але справні) телевізори, вентилятори, посуд у гарному стані тощо. Спільними зусиллями про протягом зими-весни вдасться зібрати обладнання, яке стане у нагоді відпочиваючим.

Тим часом, база продовжує працювати. Восени «Сосновий гай» прийматиме відпочиваючих стільки часу, скільки триматиметься гарна погода. Зокрема, вже найближчими вихідними на базі «Сосновий гай» пройде перший конкурс на кращого рибалку ЦНТУ.

З питань відпочинку на базі «Сосновий гай» звертайтеся до профкому викладачів та співробітників ЦНТУ.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.