які спеціальності українських університетів популярні серед студентів із азербайджану?

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Які спеціальності українських університетів популярні серед студентів із Азербайджану?

19 жовтня до ЦНТУ завітав голова міжнародного товариства «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов. Під час спілкування зі студентами Ельмар Мамедов розповів про перемоги й досягнення сучасного Азербайджану, а на зустрічі з ректором університету, професором Володимиром Кропівним обговорювались питання залучення до навчання в ЦНТУ більшого числа студентів із Азербайджану.

Центральноукраїнський національний технічний університет давно приймає на навчання студентів із Азербайджану та підготував для цієї країни чимало спеціалістів. Ельмар Мамедов згадав, коли він попередній раз приїжджав до нашого навчального закладу, років із чотири тому, в ЦНТУ навчалось близько 35-ти його співвітчизників. Зараз трохи менше, тому що пандемія завдала потужного удару по багатьох галузях, у тому числі, по освітній галузі, обмеживши можливості студентів переміщатися між країнами. Але треба готуватися до того, що карантинні обмеження слабішатимуть, згодом студенти знов матимуть можливість поступати до університетів за кордоном, тому організація, яку очолює Ельмар Мамедов, працює над тим, щоб розповідати молоді Азербайджану (зокрема, через повідомлення у ЗМІ) про навчальні заклади України загалом та Кропивницького зокрема. Адже університети нашого обласного центру мають свої переваги.

«Як ви знаєте, Україна є стратегічним партнером Азербайджану, – зазначив голова міжнародного товариства «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов під час зустрічі зі студентами ЦНТУ. – У нас в республіці тепле ставлення до України та її народу. В Україні навчається багато громадян Азербайджану, переважно, у Києві, Харкові, Львові. Але разом із тим ми би хотіли, щоб студенти із Азербайджану відкривали для себе нові міста та нові університети. У Кропивницькому я відвідав педагогічний університет, ваш університет, учора дізнався, що у вас у місті є медичний університет. Ми працюватимемо над тим, щоб громадяни Азербайджану приїжджали сюди навчатися».

Також Ельмар Мамедов розповів студентам про сьогодення Азербайджану, про схожі військово-політичні обставини в Україні та Азербайджані, про успіхи його країни у вирішенні таких проблем.

Студент четвертого курсу ЦНТУ Угур Гасанов розповів про своє навчання та ставлення студентів та викладачів навчального закладу до іноземних студентів.

Під час перемовин між ректором ЦНТУ, професором Володимиром Кропівним, представниками університетського Центру підготовки фахівців для зарубіжних країн, Центру виховної роботи та головою міжнародного товариства «Азербайджан-Україна» Ельмаром Мамедовим обговорювались питання навчання студентів у нашому навчальному закладі та можливості щодо забезпечення іноземних студентів місцями у гуртожитках.

За словами Ельмара Мамедова, серед азербайджанської молоді, яка їде навчатися в Україну, дуже популярні юридичні та історичні спеціальності. Як відомо, Азербайджан має розвинену нафтодобувну промисловість, тому молодь також має значний інтерес до технічних і будівельних спеціальностей. Крім цього, студентів із Азербайджану в Україні дуже цікавлять агропромислові спеціальності та ІТ-спеціальності.

Більшість із таких спеціальностей представлені в ЦНТУ.

Однією з причин, які впливають на вибір азербайджанською молоддю українських університетів, на думку Ельмара Мамедова є те, що Україна має багато спільних рис із країнами Європи, саме тому багато молодих людей, які обрали для себе навчання за кордоном, хочуть навчатися в Україні.

«Я відвідав багато навчальних закладів Києва та інших міст України, вивчаючи умови навчання та проживання студентів, – говорить Ельмар Мамедов. – Можу сказати, що у вас гарні умови. Навчання та проживання у Кропивницькому не таке вартісне, як у великих містах, а за відгуками наших співвітчизників, у вашому університеті панує доброзичливе ставлення студентів та викладацького складу до студентів із Азербайджану».

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 55-50-18
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.