процедура відсторонення невакцинованих працівників цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Процедура відсторонення невакцинованих працівників ЦНТУ

25 жовтня Кабінет Міністрів України опублікував порядок відсторонення від роботи невакцинованих працівників, віднесених до переліку професій, для яких передбачено обов’язкове щеплення від коронавірусної хвороби, але які відмовляються або ухиляються від вакцинації без належних на те причин.

Як відомо, на початку жовтня Міністерство охорони здоров’я України додало освітню галузь до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти СOVID-19. Відповідно до вищезазначеної постанови Уряду, з 8 листопада 2021 року керівники закладів освіти мають забезпечити контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 серед працівників освітніх установ та організацій.

Керівники закладів освіти повинні відсторонювати від роботи (виконання робіт) невакцинованих працівників, які відмовляються або ухиляються від проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19. Проте відсторонення не стосуватиметься працівників, які мають абсолютні протипоказання до проведення профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність відповідних протипоказань.

Як зазначається у постанові Кабінету Міністрів, відсторонення від роботи має відбуватись відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю, частини другої статті 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» та частини третьої статті 5 закону «Про державну службу». Строк відсторонення невакцинованих працівників від роботи триватиме до усунення причин, що його зумовили.

Відсторонення працівників здійснюватиметься шляхом видання наказу ректора університету з доведенням наказу до відома особам, які відсторонюються.

Зауважимо, аналіз практики Європейського суду з прав людини, проведений українськими юристами, свідчить про те, що ЄСПЛ розглядає обов’язкову вакцинацію як виправдане втручання держави (якщо воно є законним, необхідним у демократичному суспільстві та переслідує легітимну мету), яке не порушує норми статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Обов’язкова вакцинація за умови відсутності протипоказань є прийнятною: це захист суспільного інтересу та прав інших громадян на життя.

Прохання до працівників Центральноукраїнського національного технічного університету, які мають сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 (або довідку від лікаря про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19), – надати копії відповідних документів до кабінету 201 до 3 листопада 2021 року.

Ректорат ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 55-50-18
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.