вивчення думок стейкхолдерів при удосконаленні освітньої програми

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Вивчення думок стейкхолдерів при удосконаленні освітньої програми

Сучасні освітні програми мають враховувати інтереси усіх стейкхолдерів освітнього процесу, тому гарант магістерської освітньої програми «Комп’ютерні науки», доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Олександр Доренський регулярно проводить консультаційні зустрічі зі стейкхолдерами програми: роботодавцями та здобувачами освіти. Під час останньої зустрічі своїми думками про освітню програму поділились представники Студради та Студпрофкому ЦНТУ.

Оскільки цього року в результаті виборів було оновлено склад студради ЦНТУ та обрано нових голів якості освітнього процесу серед студентів факультетів, на початку зустрічі Олександр Доренський розповів представникам студентського активу університету про стан освіти на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення.

Науково-педагогічний колектив кафедри постійно створює нові можливості для успішного навчання студентів ІТ-спеціальностей ЦНТУ, для покращення рівня освіти та розширення академічних можливостей здобувачів вищої освіти. Зокрема, на базі кафедри КбПЗ проводяться студентські вокршопи, мітапи, вебінари, всеукраїнські та міжнародні чемпіонати, олімпіади, конкурси наукових робіт, науково-практичні конференції. Так, восени цього року на е-локації ЦНТУ відбулися обласний та центральноукраїнський етапи студентського чемпіонату світу з програмування ІСРС у південно-східній Європі ІСРС-UKRAINE-2021, участь в якому взяли студенти ІТ-спеціальностей Полтавської, Черкаської, Дніпропетровської, Донецької та Кіровоградської областей.

Під керівництвом науковців кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ студенти досліджують наукові проекти, виконують науково-дослідні роботи, реалізовуються прикладні розробки. Лише один із прикладів такої діяльності – перемога здобувача вищої освіти за освітньою програмою «Комп’ютерні науки» Андрія Сніховського на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Комп’ютерні науки» із науковою роботою «Метод автоматичної пресегментації цифрового зображення за допомогою кластеризації та алгоритмів комп’ютерного зору», відзначеною дипломом І ступеня.

Як зазначив під час дорадчої зустрічі з представниками Студради та Студпрофкому ЦНТУ гарант освітньої програми «Комп’ютерні науки», доцент Олександр Доренський, сучасні вимоги до організації освітнього процесу потребують налагодження тісної співпраці між усіма освітніми стейкхолдерами. Що також передбачає вивчення позицій та потреб стейкхолдерів із метою врахування їхніх пропозицій під час оновлення освітніх програм.

Олександр Доренський запропонував студентській раді та студпрофкому ЦНТУ взяти активну участь у процесі вдосконалення магістерської програми «Комп’ютерні науки», вносити власні пропозиції й побажання щодо її оновлення, а також залучати до вдосконалення освітніх програм інших студентів університету.

Голова Студради ЦНТУ Анна Вдовенко та голова Студпрофкому ЦНТУ Євген Шаповал повідомили про те, що їх організації не отримували скарг, зауважень чи нарікань студентів на якість освітнього процесу за програмою «Комп’ютерні науки», або на викладачів кафедри КбПЗ викладачів, як під час навчального семестру, так й під час сесій.

У той же час, Євген Шаповал вказав про наявність у профспілці інформації від студентів ІТ-спеціальностей про більше навчальне навантаження у порівнянні з іншими спеціальностями. На думку очільника студради механіко-технологічного факультету Данііла Глиняного, це пояснюється тим, що ІТ-спеціальності є інноваційними, стрімко розвиваються, нові знання у цій галузі з’являються набагато частіше, тому й складається враження про більше навантаження.

За підсумками зустрічі гарант освітньої програми «Комп’ютерні науки» Олександр Доренський та представники Студради і Студпрофкому ЦНТУ домовилися про співпрацю з метою забезпечення якості освітнього процесу. До кінця грудня 2021 року представники студентського активу мають вивчити питання удосконалення магістерської ОПП «Комп’ютерні науки» та надати пропозиції вдосконалення від студентів університету.

Точка зору студентства обов’язково буде розглянута під час оновлення освітньої програми, оскільки, як підкреслив гарант програми Олександр Доренський, потреби й позиції студентів мають відображатися у цілях освітньої програми та у програмних результатах навчання. Це один з механізмів розвитку й успішного функціонування освітніх програм в ЦНТУ та забезпечення вищої освіти європейської якості.

Отже, свої відгуки, побажання, рекомендації, пропозиції щодо вдосконалення та оновлення ОПП «Комп’ютерні науки» другого (магістерського) рівня можна подавати до Студпрофкому, до Студради ЦНТУ, або безпосереднього гарантові освітньої програми, доцентові кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Олександру Доренському (контакти в «Телеграм» https://t.me/ODorenskyi, на «Фейсбук» www.fb.com/o.dorensky), на кафедру КбПЗ або через онлайн-форму https://forms.gle/JLFLNFeDFSkSDDEs8.

За інформацією кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.