всі війни росії проти україни в одній книжці

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Всі війни Росії проти України в одній книжці

Минулого тижня, на запрошення завкафедрою суспільних наук, інформаційної та архівної справи КНТУ, професора Василя Орлика, наш земляк, професор Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського Віктор Брехуненко розповів студентам нашого університету спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» про книгу «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст».

Авторами цієї книги є четверо істориків-науковців: Віктор Брехуненко, Володимир Ковальчук, Михайло Ковальчук та В’ячеслав Корнієнко. На теренах нашого регіону презентацію видання проводив уродженець міста Долинська Кіровоградської області, завідувач відділу теорії й історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського, професор Віктор Брехуненко. Перебуваючи в обласному центрі, він спілкувався с військовослужбовцями 3-го полку спеціального призначення, громадськістю та студентами міста. Зокрема, в КНТУ професор Віктор Брехуненко презентував книгу «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст» студентам груп ДІ усіх курсів.

«Книжка науково-популярна, розрахована на широкий загал, але вона є науково вивірена, – розповідає професор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Віктор Брехуненко. – Ми розпочали працювати над книгою навесні 2015 року, і на початку нинішнього року ця книжка побачила світ. Навіщо ми писали цю книжку? Ми живемо в умовах війни (як би її не називали АТО), і ми повинні розуміти її коріння. Ця книга присвячена усім минулим російсько-українськім війнам, власне, сучасна війна подається на тлі усіх війн, які до цього часу були між Росією і Україною. В книзі розказано як закінчувалися попередні російсько-українські війни, які помилки робило українське керівництво, які були прорахунки української еліти?.. Книжка показує: сучасна російсько-українська війна – не унікальне явище, це розвиток усієї попередньої канви російсько-українських стосунків».

За словами Віктора Брехуненка, під час самої першої презентації видання «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст» в лютому 2016 року 400 примірників книги було безкоштовно передано на фронт у бойові частини. Поширенням цих книжок на фронті займаються військові капелани.

В КНТУ гість з Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського ознайомився із умовами навчання студентів на кафедрі суспільних наук, інформаційної та архівної справи та відзначив високий рівень викладання фахових дисциплін. «У вас непогана кафедра і завкафедрою – надзвичайно кваліфікована людина, – поділився зі студентами спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» враженнями професор Віктор Брехуненко. – Коли я дізнався, що ви не є фаховими істориками, але читаєте скоропис, я був приємно вражений!»

Для довідки: скоропис – це форма кириличного письма, яка вживалась в канцеляріях або приватному діловодстві в XV-XVIII століттях. Тобто, студентів кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи навчають читати та розуміти оригінали архівних документів XV-XVIII століть!

Крім книги «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст», Віктор Брехуненко також презентував студентам нашого навчального закладу ще з десяток видань Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського, присвячених видатним постатям української історії.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.