пошуки природоорієнтованих рішень для кав’ярні кропивницького

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Пошуки природоорієнтованих рішень для кав’ярні Кропивницького

21 грудня Центральноукраїнський національний технічний університет уклав договір про наукову співпрацю із директором кав’ярні «Ваніль» Володимиром Кравчуком. Предмет співпраці – наукові дослідження та практичні роботи викладачів і студентів кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя ЦНТУ з метою зменшення виробничих відходів підприємства.

Як розповіла завкафедрою екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя ЦНТУ Ольга Медведєва, співпраця (одразу за декількома напрямками) розрахована на багато сезонів.

По-перше, кафедра екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя здійснюватиме аудит відходів кав’ярні. Потрібно буде дослідити відходи по типу (паперові, пластикові, органічні тощо), потрібно буде дослідити динаміку, скільки яких відходів утворюється за певний період часу із урахуванням сезону: літо чи зима. Які відходи можна переробляти, які – не можна, та як зменшити частку других відходів.

По-друге, кафедра екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя проводитиме власні дослідження та залучатиме інші кафедри нашого навчального закладу для вивчення питання подальшого використання кавової гущі.

В багатьох країнах світу кавовій гущі надають «друге життя» – використовують в інших галузях. За прикладом закордонних кав’ярень, взимку «Ваніль» посипає висушеною кавовою гущею доріжки навколо кав’ярні. Це набагато екологічніше, ніж використовувати протиожеледні суміші, що містять сіль. Кафедри ЦНТУ через серію експериментів вивчатимуть різні варіанти та технології, як ще можна використовувати кавову гущу.

За словами Ольги Медведєвої, кафедра екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя планує по-максимуму залучати для досліджень та експериментів студентів. Відповідно, студенти отримають практичний досвід пошуку та розробки природоорієнтованих рішень.

Директор кав’ярні «Ваніль» Володимир Кравчук очікує отримати від співпраці із нашим навальним закладом результати досліджень та експертні поради фахівців кафедри, які допоможуть зменшити кількість відходів виробництва, зменшити витрати кав’ярні та збільшити екологічність закладу.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.