підвищення кваліфікації викладачів та підготовка до впровадження англомовних програм

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Підвищення кваліфікації викладачів та підготовка до впровадження англомовних програм

Проректор ЦНТУ з наукової роботи Олександр Левченко, декан економічного факультету Наталія Шалімова, доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ольга В’юник та заваспірантурою ЦНТУ Ілона Андрощук пройшли навчання на тему організації викладання англійською мовою, яке проводило Польське національне агентство з питань академічного обміну (NAWA). Набутий досвід має допомогти впроваджувати в нашому навчальному закладі англомовні освітні програми.

Як повідомлялось раніше, в Центральноукраїнському національному технічному університеті триває підготовка до викладання окремих предметів англійською мовою. Зокрема, про це згадував ректор університету, професор Володимир Кропівний під час звіту на зборах трудового колективу 18 січня 2022 року. По-перше, це дозволить збільшувати контингент іноземних студентів. Але планується викладати англійською певні предмети не лише для іноземних, а й для українських здобувачів освіти.

«В університетах тієї ж Польщі, або Німеччини, Чехії чи інших країн Європи частка освітніх програм викладається англійською мовою. Для них це давно вже звична річ, – говорить проректор ЦНТУ з наукової роботи, професор Олександр Левченко. – Це головна запорука академічної мобільності студентів чи викладачів. Студенти у нас мають звикнути до того, що їм читають предмети англійською, так їм буде простіше поїхати навчатися на один-два семестри за програмою обміну студентами до тієї чи іншої європейської країни. Для того, щоб студенти ЦНТУ мали більше можливостей користуватися програмами академічної мобільності, ми повинні впроваджувати в нашому університеті англомовні курси.

Ми не перший рік займаємось підготовкою викладачів до викладання англійською мовою. Дане навчання (на курсах NAWAприм.) проводилось з метою впровадження в нашому університеті англомовних курсів, як для іноземних студентів, так й для наших студентів».

Восени минулого року представники нашого навчального закладу подали заявки на конкурс щодо участі у навчальному курсі «Project MOCAT» Польського національного агентства з питань академічного обміну NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) – це установа, створена з метою організації двосторонніх обмінів студентами та вченими між Польщею та іншими країнами. Курси були присвячені організації викладання англійською мовою для іноземних студентів.

Загалом заявки на конкурс подавали представники багатьох ЗВО України. Учасників програми відбирали в NAWA, беручи до уваги не лише рівень володіння претендента англійською мовою, а й досвід участі у англомовних проектах та здатність/можливості поширювати набуті на курсах знання далі у своєму університеті – передавати знання та допомагати колегам впроваджувати англомовні програми.

Таким чином, NAWA запросила долучитися до навчального курсу «Project MOCAT: modern online courses for Academic Teachers» на тему організації викладання англійською мовою чотирьох представників ЦНТУ: проректора ЦНТУ з наукової роботи Олександра Левченка, декана економічного факультету Наталію Шалімову, доцента кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ольгу В’юник та завідувача аспірантурою ЦНТУ Ілону Андрощук.

Протягом навчання учасники курсів прослухали теоретичні зайняття та виконали практичні індивідуальні письмові роботи-завдання. По завершенні курсів Олександр Левченко, Наталія Шалімова, Ольга В’юник та Ілона Андрощук отримали сертифікати NAWA.

До речі, в ЦНТУ також працюють курси англійської мови для викладачів нашого навчального закладу, які мають бажання викладати англійською. Інформацію про ці курси буде опубліковано згодом на сайті університету.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.