коледж цнту виграв стипендіальний грант від hааs обсягом $11,5 тисяч

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Коледж ЦНТУ виграв стипендіальний грант від HААS обсягом $11,5 тисяч

Кропивницький інженерний коледж Центральноукраїнського національного технічного університету другий рік поспіль отримує грант фонду Джина Хааса, засновника верстатобудівної компанії HAAS Automation. Минулого року грант було використано для придбання 3D-принтера і 3D-сканера. Цьогорічний грант призначено для виплати 25-ти стипендій найбільш успішним студентам машинобудівних спеціальностей.

Як розповів директор інженерного коледжу ЦНТУ Микола Сторожук, Фонд Джина Хааса (Gene Haas Foundation) щорічно проводить конкурс на отримання грантів серед європейських партерів верстатобудівної компанії HAAS Automation. HAAS Automation цікавить популяризація професії машинобудівника. Тому засновник компанії Джин Хаас через власний фонд реалізує програми з підтримки студентів технічних спеціальностей машинобудівних навчальних закладів. Загальний грошовий фонд грантових програм – $1 мільйон. Претенденти на отримання гранту – сотні організацій з усіх країн Європи, що знаходяться в програмі компанії HAAS із підготовки фахівців для роботи на верстах ЧПУ.

Минулорічний грант на той час машинобудівний коледж КНТУ використав на придбання навчального 3D-обладнання, яке використовується при вивченні студентами 3D-моделювання, а також на придбання спецодягу, довідників, спеціалізованої літератури для вивчення англійської мови інженерного спрямування та виплату разової стипендії студентам. Цього разу весь грант призначено на виплату стипендій 25-ти найкращим студентам машинобудівних спеціальностей протягом 2016-17 навчального року.

«В нашому коледжі вибудувана окрема система, яка дозволяє створити студентам конкурентні умови навчання, – говорить директор Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Микола Сторожук, – Найкращі студенти, студенти з найвищими рейтингами, наприклад, при розподілі на практику отримують право першими обирати найкращі місця проходження практики. Також добрим стимулом до навчання є додаткова стипендія. Минулого року ми виплатили разову стипендію в розмірі 1,5 звичайної стипендії семи найкращим за рейтингом студентам машинобудівних спеціальностей. Цього разу ми отримали від Фонду Джина Хааса цільовий стипендіальний грант: протягом десяти місяців 25 найкращих студентів другого-четвертого курсів машинобудівних спеціальностей бюджетної або комерційної форми навчання отримуватимуть по 1150 гривень.

Організатори конкурсу окреслили лише загальні умови визначення претендентів на стипендію від Фонду Джина Хааса: це мають бути студенти машинобудівних напрямів підготовки (в нашому навчальному закладі таких спеціалізацій три: «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», «Інструментальне виробництво», «Обслуговування верстатів із ЧПУ та РТК»). Далі вони кажуть: ви краще знаєте, хто саме із студентів заслуговує на стипендію. Тобто для них не має значення, ані курс навчання, ані форма навчання. Але, звісно, при визначенні стипендіатів ми враховували показники успішності навчання та репутацію студентів. Стипендію отримають, дійсно, найкращі студенти, лідери на своїх спеціальностях».

Оскільки процедура оформлення документів на грант зайняла багато часу, отримувати стипендію від Фонду Джина Хааса студенти Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету почали вже в середині осені (планувалось виплатити одразу дві стипендії: за вересень і жовтень). Щоб мотивувати студентів до подальших успіхів у навчанні, керівництво коледжу не виключає частковий перегляд кандидатур стипендіатів за підсумками зимової сесії.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.