володимир кропівний: «відновлення занять – пігулка проти розгубленості людей»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Володимир Кропівний: «Відновлення занять – пігулка проти розгубленості людей»

100% викладачів Центральноукраїнського національного технічного університету повідомили про своє місцезнаходження, переважна більшість студентів вийшли на зв’язок, отже, університет повністю повернувся до навчального процесу у дистанційній формі. Про те, як ЦНТУ провів перші тижні війни та про найближчі плани навчального закладу розповість ректор університету, професор Володимир Кропівний.

Навчання в ЦНТУ, як й в інших закладах освіти, які зараз знаходяться поза зонами бойових дій, відновилось із 14 березня. Тиждень після цього в ЦНТУ проводили «ревізію» своїх можливостей.

«У перші дні війни багато викладачів, багато студентів знаходились у стані невизначеності, незрозумілості. З 14 по 17 березня ми провели реєстрацію науково-педагогічних працівників університету, – розповідає ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний. Зараз ми знаємо, де знаходиться 100% наших викладачів.

Триває робота деканатів та кураторів академічних груп по встановленню зв’язку з усіма студентами. Деякі студенти повернулися до батьків у сільську місцевість, де не працює швидкісний Інтернет. Є студенти перших-других курсів, які евакуювались за кордон, їм потрібен час, щоб якось адаптуватися, облаштуватися та приєднатися до системи дистанційної освіти. В цілому, ми повернулись після вимушених канікул до навчального процесу, заняття проводяться викладачами, включно з тими викладачами, які знаходяться в евакуації. Відновлення роботи та навчання дещо допомогло знизити рівень розгубленості людей…

На початку війни нашим першочерговим завданням була організація евакуації іноземних студентів. Ми забезпечили виїзд усіх іноземних студентів на безпечні території. Тепер у нас у гуртожитках майже не залишилось студентів. Протягом березня наші гуртожитки проводили значну роботу з прийому біженців. У більшості випадків біженці зупинялись у нас транзитом на одну-дві доби й потім продовжували свій рух на захід. Ми вдячні волонтерам, товариству Червоного хреста за те, що вони надавали біженцям одяг, продукти харчування та допомогу».

За словами ректора, в університеті найближчим часом будуть видані нормативні документи про завершення навчального року. «Деякі питання освіти під час воєнного стану потребують рішень законодавців, – розповідає Володимир Кропівний. – Найголовніше, на що чекають усі заклади освіти, – визначення процедури вступу до університетів у 2022 році. Чи залишиться ЗНО? Чи залишиться ЄВІ при вступі до магістратури? Якими будуть вимоги до випускників коледжів при вступі до університетів? Приймальна комісія ЦНТУ поки що перебуває в очікуванні відповідей на процедурні питання. Міністерство освіти і науки регулярно проводить наради з керівництвом закладів освіти, пояснюючи організацію навчального процесу в умовах воєнного стану».

«Хочу побажати викладачам та співробітникам Центральноукраїнського національного технічного університету витримки та здоров’я, – говорить ректор університету Володимир Кропівний. – Викладачі та співробітники демонструють патріотизм, небайдужість, готовність допомогти армії та країні подолати складні часи. Я пишаюсь тим, як поводить себе наш колектив в цих умовах! Бережіть себе та своїх близьких! Ми обов’язково переможемо!»


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.