як студентам зруйнованих війною університетів продовжити навчання в цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Як студентам зруйнованих війною університетів продовжити навчання в ЦНТУ

За перші півтора місяці війни російський агресор пошкодив майже 950 українських закладів освіти, 87 з яких – знищено повністю. Центральноукраїнський національний технічний університет – один із закладів освіти України, який пропонує студентам пошкоджених або знищених університетів завершити навчальний рік 2021/22 або продовжити своє навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності. Як працює механізм академічної мобільності на прикладах розповість керівник Центру заочної та дистанційної освіти ЦНТУ, доцент Олександр Лізунков.

Академічна мобільність – це можливість для студентів або викладачів закладів освіти навчатися (або викладати) протягом певного періоду часу в іншому університеті в своїй країні або за кордоном. В Україні практика академічної мобільності не настільки широко поширена, як в країнах Європи, проте під час війни академічна мобільність стала чи не єдиним шансом для студентів знищених навчальних закладів завершити навчання за своєю спеціальністю та отримати диплом.

«Студентам четвертих курсів бакалавріату залишилось навчатися один семестр. Для того, щоб вийти на підсумкову атестацію, їм потрібно завершити навчальну програму: прослухати предмети весняного семестру та скласти заліки або іспити до 30 червня 2022 року, – пояснює Олександр Лізунков. – Для студентів закладів освіти, що опинилися в зоні активних бойових дій, це вже проблема. Багато закладів освіти вже не в змозі забезпечити функціонування системи електронного інформування Міністерства про стан навчального процесу.

Тому ми пропонуємо таким студентам продовжити навчання за своїми освітніми програмами в ЦНТУ. Студент реєструється за допомогою спеціальної онлайн-форми (лінк), обирає дисципліни, які йому потрібні на весняний семестр 2022 року, та отримує від нас індивідуальний пароль доступу до системи дистанційної освіти ЦНТУ.

Стандарти вищої освіти, згідно з якими викладається більшість дисциплін тієї чи іншої освітньої програми, вони уніфіковані для всієї країни. Звичайно, різні університети можуть використовувати різні підходи до викладання, проте фундамент освітньої програми – однаковий для всіх. Тому студенти можуть навчатися за своєю спеціальністю у будь-якому університеті України. Центральноукраїнський національний технічний університет здійснює підготовку за більш, ніж 30-ма спеціальностями, тут кожен може знайти для себе спеціальність, яка відповідає його підготовці.

Після реєстрації в системі дистанційної освіти ЦНТУ, студент вивчатиме дисципліни весняного семестру, яких йому не вистачає для атестації. По завершені кожного курсу студент складатиме в системі Moodle тести й потім отримає від нас довідку – студент такий-то прослухав відповідний курс на стільки-то годин з такими-то результатами та виявив такий-то рівень знань.

Далі є два варіанти: студент долучає згадану довідку до атестації в іншому закладі освіти, або подає заяву на переведення до ЦНТУ та повністю проходить влітку підсумкову атестацію у нас: складає державні іспити та отримує диплом.

Що стосується студентів першого-третього курсів, то їм не потрібно зараз готуватися до атестації, вони можуть або просто довчитися у нас весняний семестр, або перевестись до ЦНТУ та продовжити навчання з нового навчального року вже в нашому університеті.

Важливий момент: Центральноукраїнський національний технічний університет готовий надати місця у гуртожитках студентам, які змушені евакуюватися з зони бойових дій до Кропивницького. Ми співчуваємо студентам, яким довелося покинути свою домівку, та готові допомогти їм завершити своє навчання та отримати диплом бакалавра».

Нагадаємо телефони Центру заочної та дистанційної освіти ЦНТУ: (066) 422-47-32; (067) 666-33-07

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.