акредитація освітньо-професійної програми цнту, актуальність якої доводить зараз війна

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Акредитація освітньо-професійної програми ЦНТУ, актуальність якої доводить зараз війна

Минулого тижня Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти ухвалило рішення про акредитацію за першим (бакалаврським) рівнем освітньо-професійної програми Центральноукраїнського національного технічного університету «Транспортні технології (автомобільний транспорт)». ЦНТУ та кафедра експлуатації та ремонту машин встигли пройти 2/3 акредитаційної процедури даної програми до початку повномасштабної агресії.

Звичайна акредитація проходить раз на п’ять років (крім цього, ще існує «умовна акредитація» – на один рік, та «зразкова акредитація» – на 10 років) До акредитації освітньо-професійної програми «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» в нашому навчальному закладі почали готуватися ще наприкінці 2021 року, згідно плану-графіку, складеному Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Перший етап акредитації – заповнення відомостей про самооцінювання освітньої програми. Це більш, ніж 400-сторінковий документ, до складання якого залучені майже всі підрозділи університету, оскільки до відомостей про самооцінювання подається вся інформація про можливості навчального закладу функціонувати та забезпечувати освіту за певною спеціальністю. У тому числі, відомості про самооцінювання містять данні щодо гаранта освітньої програми та групи забезпечення з числа науково-педагогічного персоналу.

Гарантом освітньо-професійної програми ЦНТУ «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» за першим (бакалаврським) рівнем виступає професор кафедри експлуатації та ремонту машин Центральноукраїнського національного технічного університету Віктор Аулін. До складу групи забезпечення ОПП «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» увійшли доценти кафедри ЕРМ Сергій Лисенко і Дмитро Голуб, а також докторант кафедри, старший науковий співробітник Андрій Гриньків.

Другий етап акредитації – робота над акредитаційної справою експертної групи, складеної з призначених НАЗЯВО експертів. Потім звіт експертної групи надходить до галузевої експертної ради (ГЕР), після чого акредитаційна справа освітньої програми переходить на заключний, третій етап – розгляд на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти із врахуванням оцінок та висновків експертної групи та галузевої експертної ради.

Акредитацію освітньо-професійної програми ЦНТУ «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» експертна група розглянула наприкінці січня 2022 року. До початку повномасштабної війни 24 лютого процес акредитації освітньо-професійної програми було завершено на 66%, а для тих освітніх програм, які встигли пройти два з трьох етапів акредитації, НАЗЯВО ухвалило рішення про доведення процедури до завершення (для решти освітніх програм акредитацію перенесли на наступний рік).

Таким чином, на своєму засіданні 14 квітня Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти ухвалило, серед інших, позитивне рішення щодо акредитації за першим (бакалаврським) рівнем освітньо-професійної програми Центральноукраїнського національного технічного університету «Транспортні технології (автомобільний транспорт)».

На фото: професор Віктор Аулін представляє лабораторію логістики кафедри експлуатації та ремонту машин делегації Кропивницької міської ради

Сьогодні це дуже актуальна спеціальність. Одна зі складових освітньо-професійної програми «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» – це логістика. Події на фронті щодня засвідчують надзвичайну важливість грамотної логістики.

Верховний Головнокомандувач об’єднаними силами США в Європі під час Першої світової війни, генерал армій США Джон Першинг казав: піхота виграє битви, логістика виграє війни.

На думку гаранта освітньо-професійної програми «Транспортні технології (автомобільний транспорт)» професора Віктора Ауліна, на базі кафедри ЕРМ можна було б створити курси підвищення кваліфікації або підготовки фахівців з логістики саме для військових. «Армія не може діяти ефективно без логістики забезпечення: забезпечення продуктами харчування, паливом, боєприпасами, озброєнням; без логістики терміналів та логістики постачання загалом, – говорить професор Віктор Аулін. – Ми могли б сконцентруватися на напрямах, які потрібні Збройним Силам, та створити окремий курс транспортних технологій або окрему навчальну програму з логістики для військовослужбовців».

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.