з першої спроби – вихід на республіканський конкурс

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


З першої спроби – вихід на республіканський конкурс

Центральноукраїнський національний технічний університет вперше взяв участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці, який проводять Профспілка працівників освіти і науки України разом із Міністерством освіти і науки України. І з першої спроби посів перше місце обласного етапу серед закладів вищої освіти! Тепер ЦНТУ представлятиме Кіровоградщину у фінальній частині конкурсу.

Стартував громадський огляд-конкурс 1 січня 2022 року, згодом заклади освіти отримали від обласних осередків Профспілки працівників освіти і науки України запрошення готувати та подавати до оглядових комісій документи та матеріали на конкурс.

Центральноукраїнський національний технічний університет надав конкурсні матеріали: буклет із фотографіями, об’ємом понад 200 сторінок, – в середині лютого, говорить голова профкому викладачів та співробітників ЦНТУ Дмитро Голуб. С початком повномасштабної війни доля конкурсу тривалий час була невизначеною, але зрештою, щоб заохотити освітян (все ж таки закладами освіти проведена значна робота із підготовки до конкурсу), та щоб підтримати увагу до питань охорони праці в навчальних закладах, організаторами було вирішено довести конкурс до логічного завершення. Перший етап – визначення регіональних переможців у трьох категоріях: заклади загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти; заклади професійної (професійно-технічної) освіти; заклади вищої освіти.

Як повідомляє Дмитро Голуб, стан умов праці і охорони праці в закладах вищої освіти оцінювався за 22-ма критеріями. Один з основних параметрів оцінювання – рівень представлення заходів із охорони праці в колективному договорі закладу освіти і рівень видатків на заходи з охорони праці відповідно до колективного договору.

Враховувались наявність в закладі освіти кабінету з охорони праці та забезпечення цього кабінету навчально-наочними та методичними матеріалами; стан електромереж та експлуатація електроустановок; вентиляція аудиторій навчального закладу; оснащення протипожежних систем; забезпечення персоналу спецодягом, засобами захисту, забезпечення оздоровлення працівників тощо.

Якщо підсумувати, оглядова комісія оцінювала, як заклади освіти виконують заходи з охорони праці, передбачені колективним договором, та як заклади освіти дотримуються відповідності умов і охорони праці діючим санітарним нормам і законодавству щодо охорони праці.

На регіональному етапі до складу оглядової комісії входили представники Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Вивчивши та оцінивши документи та матеріали, подані на конкурс (а в категорії закладів вищої освіти в регіональному етапі конкурсу взяло було представлено майже 20 учасників!), журі визнало переможцем серед ЗВО Кіровоградщини проект умов і охорони праці Центральноукраїнського національного технічного університету. Відповідно, колектив нашого навчального закладу нагороджений дипломом конкурсу І ступеня.

Цей диплом голова профкому університету Дмитро Голуб вручив ректору ЦНТУ Володимиру Кропівному учора, 30 травня на черговому засіданні Вченої ради Центральноукраїнського національного технічного університету.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.