науково-практична підтримка учнів гімназії кропивницького

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Науково-практична підтримка учнів гімназії Кропивницького

Центральноукраїнський національний технічний університет та Гімназія нових технологій навчання Кіровоградської міської ради укладають договір про співпрацю між навчальними закладами. ЦНТУ запропонував допомогу своїх викладачів у створенні в гімназії наукових гуртків та запрошує гімназію проводити практичні заняття учнів у лабораторіях університету. Наприклад, заняття з біології можна було б проводити в лабораторії інноваційних методів діагностики стану ґрунтів та рослин ЕРАЗМУС+; а заняття з програмування – в лабораторії робототехніки та 3D-моделювання.

Можливі напрями співробітництва першого червня обговорювали директор Гімназії нових технологій навчання Кіровоградської міської ради Любов Краснова та представники керівництва Центральноукраїнського національного технічного університету: ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний, проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко, почесний ректор ЦНТУ, академік Михайло Черновол під час візиту до нашого навчального закладу Любові Краснової.

Центральноукраїнський національний технічний університет пропонує гімназії використовувати університетську базу настільки широко, наскільки буде потрібно.

«У нас в університеті є викладачі, які також викладають у Малій академії наук. Ми могли б разом з ними, разом з вашими вчителями створити на базі гімназії наукові гуртки для ваших учнів, – пропонує ректор ЦНТУ Володимир Кропівний. – У нас в університеті за грантом Євросоюзу створено лабораторію із сучасним обладнанням. Використовуйте цю лабораторію для занять з біології. У школі учні вивчали б теорію, а у нас – проводили б практичні заняття з дослідження грунтів, метеорології тощо. В наших лабораторіях робототехніки школярі могли б виконувати творчі завдання з програмування, 3D-моделювання.

Так само по економічних науках: наші викладачі підготували багато переможців всеукраїнських конкурсів, ми могли б забезпечити школярам додаткову підготовку, консультації, додаткові завдання в рамках виконання наукових проектів».

Проректор із наукової роботи, професор Олександр Левченко нагадав, що наприкінці минулого року лабораторну базу ЦНТУ оглядали заступник міського голови Кропивницького Сергій Колодяжний та начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко. Тоді представників мерії також цікавило, які заняття для школярів можна було б проводити у нас в університеті. Використовувати у підготовці школярів можна багато різноманітних лабораторій: лабораторію автоматизації, лабораторію LED освітлення, лабораторію відновлювальних джерел енергетики та інші. Додатково заняття в таких лабораторіях сприятиме знайомству школярів із підприємствами нашого міста, сприятиме їхньому вибору кар’єри.

На думку директорки Гімназії нових технологій навчання Кіровоградської міської ради Любові Краснової, запропоновані напрями співробітництва не вимагають ніяких додаткових затрат, тому розпочати реалізовувати спільні з ЦНТУ проекти гімназія може вже з серпня поточного року.

Також договором про співробітництво передбачено проведення спільних семінарів, конференцій, круглих столів та інших заходів; проведення професійної орієнтації учнівської молоді; розвиток співпраці у науково-дослідній роботі, організація спільних науково-дослідних лабораторій, наукових гуртків; спільна підготовка та видання навчально-методичної літератури; спільна участь у виконанні наукових програм, наукових проектів, грантів; надання можливості підвищення кваліфікації та стажування науково-педагогічних працівників гімназії у відповідних підрозділах ЦНТУ, реалізація спільних освітніх та профорієнтаційних проектів та інше.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.