+11 за рік: цнту повертається до першої сотні рейтингу університетів «топ-200 україна»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


+11 за рік: ЦНТУ повертається до першої сотні рейтингу університетів «Топ-200 Україна»

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» разом із міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence склали 16-й рейтинг вітчизняних закладів вищої освіти «Топ-200 Україна». В рейтингу 2022 року Центральноукраїнський національний технічний університет посідає 96 місце (рік тому 107 місце). Це знов найбільш рейтинговий показник університетів Кіровоградської області.

Як повідомляє сайт «Євроосвіта», при складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні та світі, у тому числі – наслідки пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну.

Базові принципи визначення рейтингів університетів «Топ 200 Україна»:

a) Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів.

b) Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів.

c) Пріоритетність євроінтеграційних процесів. Виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (QS World University Rankings та інше) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Оцінювання діяльності університетів України у 2022 році здійснювалося на основі 10 показників їх діяльності (шість міжнародних показники і чотири національних) та вагових коефіцієнтів показників. Зокрема, серед показників: позиції у міжнародних рейтингах QS World University Rankings, Scopus, Webometrics, THE University Impact Rankings, Nature Index, QS Graduate Employability Rankings; результати представників закладів освіти на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт; наявність та кількість премій Президента України та Верховної Ради України для молодих вчених; кількість патентів, отриманих вченими університету; середнє значення кількості поданих заяв абітурієнтами та середній конкурсний бал.

Після підрахунку всіх конкурсних балів, Центральноукраїнський національний технічний університет набрав суму індексів 43,42 (минулого року – 58,31, чим більша сума індексів – тим гірше). Відповідно до індексів, у рейтингу «Топ 200 Україна» 2022 року Центральноукраїнський національний технічний університет посів 96-те місце.

Вперше з 2019 року ЦНТУ повертається до першої сотні закладів вищої освіти України, й наразі це єдиний університет Кропивницького в першій сотні національного рейтингу«Топ-200».

Також Центральноукраїнський національний технічний університет залишається найбільш рейтинговим закладом вищої освіти Кропивницького та Кіровоградської області (якщо враховувати всі інші переміщені до нашого міста ЗВО, то другим-рейтинговим після Донецького національного медичного університету).

За матеріалами сайту Центру міжнародних проектів «Євроосвіта»


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.