підготовка до нового навчального року: фінансові питання, опалення, безпека

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Підготовка до нового навчального року: фінансові питання, опалення, безпека

Перше питання порядку денного червневого засідання Вченої ради Центральноукраїнського національного технічного університету охоплювало одразу декілька напрямків роботи, які мають критичне значення для функціонування навчального закладу в умовах війни та зими – фінансові надходження та витрати, терміни навчального процесу, можливості заощадження на опаленні, підготовка укриттів.

Ми живемо в особливий час. Україна ще не мала такої надскладної ситуації, як зараз. Відповідно, в Центральноукраїнському національному технічному університеті також ще не було настільки непростої, нестандартної та непрогнозованої ситуації у питаннях організації освітнього процесу, фінансування, безпечних умов праці та навчання, зазначив на початку засідання Вченої ради ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний.

Про фінансовий стан університету за підсумками першого півріччя 2022 року та про завдання на друге півріччя поточного року розповіла головний бухгалтер ЦНТУ Алла Сорокіна.

Як відомо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів про створення резервного фонду держави, в Україні зменшено фінансування усіх бюджетних установ. За січень-червень 2022 року ЦНТУ використано вже 57% загального фонду. З них 41,7 млн. витрачено на виплату заробітної плати та нарахувань на зарплату; 4,7 млн. гривень витрачено на оплату комунальних послуг (передусім – оплата теплопостачання).

Залишків загального фонду навряд чи вистачить на друге півріччя у повному обсязі, тому в університеті планується провести ряд заходів, які мають на меті зменшення витрат: оптимізація чисельності працівників університету, підвищення ефективності роботи науково-педагогічних працівників, збільшення нормативного співвідношення викладач/студенти, зміни в структурі деяких кафедр тощо. Університет намагався уникати подібних заходів, проте зараз настав час для складних та непопулярних рішень. Ситуація в державі вимагає, тому іншого шляху немає.

Витрати на оплату праці та нарахування на зарплату, а також витрати на комунальні послуги становлять 87,9% та 10% бюджету загального фонду, відповідно. Разом – майже 98%. На ремонтні роботи, придбання техніки тощо коштів майже не залишається.

Щодо спеціального фонду бюджету ЦНТУ, то за перше півріччя загострилась проблема дебіторської заборгованості Зростає кількість випадків несвоєчасної оплати за навчання, за проживання у гуртожитках. Усі розуміють, яка ситуація в країні, усім важко, тому планується запропонувати батькам студентів (або студентам, які сплачують самі за себе) здійснити реструктуризацію боргів. Натомість, по колишнім мешканцям гуртожитків, які не розрахувались за проживання, готуватимуться судові позови про стягнення заборгованостей.

За словами головного бухгалтера ЦНТУ Алли Сорокіної, основні плани на друге півріччя 2022 року – не допускати заборгованостей навчального закладу по виплаті зарплати, по податковим виплатам та оплаті комунальних послуг.

Доповідь ректора ЦНТУ, професора Володимира Кропівного стосувалась, переважно, організації навчального процесу у новому навчальному році.

Весняний семестр 2021-22 навчального року завершено, літня сесія пройшла успішно й майже завершена, тому настав час планувати роботу на наступний навчальний рік. Якщо ситуація на Кіровоградщині не ускладниться, то Центральноукраїнський національний технічний університет розпочне навчальний рік 15 серпня в очному режимі. Повертаються до аудиторій студенти денної форми навчання ІІ, ІІІ, IV курсів освітнього рівня «бакалавр» та ІІ курсу освітнього рівня «магістр» (дворічний термін навчання). Університет має можливість забезпечити усіх охочих студентів місцями у гуртожитках. Новацією цього року є пропозиція університету по розміщенню у гуртожитку студентів з числа внутрішньо переміщених осіб разом із їхніми родичами.

Окремим студентам, які з об’єктивних причин не мають можливості прибути до університету, буде створено умови для навчання у дистанційному режимі. Передбачається, що в університеті освітній процес буде здійснюватися паралельно, як в очному так і в дистанційному режимі.

Установчу сесію здобувачів освіти заочної форми навчання планується розпочати з 5 вересня.

Оскільки перший етап зарахування до закладів вищої освіти на базі повної загальної середньої освіти цього року стартує лише 5 вересня, зарахування до ЗВО після коледжів та технікумів почнеться з 9 вересня, а перша хвиля зарахування в магістратуру відбудеться лише  25 вересня, то:

– у понеділок, 12 вересня 2022 року починається навчальний рік для здобувачів освіти рівня «бакалавр» денної форми навчання, зарахованих на І курс на базі ПЗСО та на ІІ курс на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра або освітнього ступеня молодшого бакалавра;

– у понеділок, 3 жовтня 2022 року почнеться навчання для першого курсу здобувачів освіти освітніх рівнів «магістр» та «доктор філософії» денної форми навчання.

Проректор ЦНТУ з адміністративно-господарської роботи Віктор Слонь розповів про планові заходи зменшення витрат на опалення у прийдешньому опалювальному сезоні.

Підготовка університету до роботи у зимовий період 2022/23 року розпочалася ще у квітні. За три місяці технічні служби ЦНТУ вже на 50% підготували теплові мережі та будівлі навчального закладу до опалювального сезону. Виконано випробування зовнішніх та внутрішніх мереж, ремонт мереж (у 2021 встигли зробили запас матеріалів, завдяки чому зараз технічні служби мають можливість виконувати певні ремонтні роботи).

В університеті розглядається питання зменшення обсягів опалювальної площі навчального закладу. Перш за все, планується демонтувати та законсервувати системи опалення в гуртожитках №1 та №2, які не використовуються, провести роботу по утепленню зовнішніх теплотрас. Також розглядається пропозиція відключити від системи опалення великі поточні аудиторії №№4-7, частину навчального корпусу №2, окремі будівлі на території університету, частину спортивної зали та актової зали.

Проте, як зазначив Віктор Слонь, університет має ще три місяці підготовки до опалювального сезону і питання щодо відключення / не відключення окремих об’єктів буде додатково уточнюватись в жовтні 2022 року.

Про стан укриттів в ЦНТУ на засіданні Вченої ради доповів заступник керівника органу управління силами цивільного захисту нашого навчального закладі Руслан Осін.

Для створення в умовах воєнного стану безпечних умов для учасників навчального процесу в Центральноукраїнському національному технічному університеті облаштовано укриття: підвальні приміщення навчальних корпусів №1, №2, а також підвальне приміщення гуртожитку №4 для мешканців гуртожитку.

Попереднєобстеження підвальних приміщень комісією управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної військової адміністрації та відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницької міської ради показало, що підвальні приміщення ЦНТУ відповідають вимогам та можуть використовуватися у якості найпростіших укриттів цивільного захисту.

Тривають підготовчі роботи з прибирання та відновлення освітлення в підвальних приміщеннях, підвали додатково комплектуються лавками для сидіння, лопатами, ломами, відрами, вогнегасниками, ємностями для питної води тощо. Також орган управління силами цивільного захисту ЦНТУ розробляє покрокову інструкцію для учасників освітнього процесу щодо їхніх дій при сигналах повітряної тривоги. Зазначену роботу планується завершити до серпня, також до початку нового навчального року буде проведено навчальні інструктажі з персоналом університету.

Заслухавши та обговоривши усю надану інформацію щодо підготовки в умовах воєнного стану до нового навчального року і опалювального сезону та забезпечення безпечних умов учасникам навчального процесу, Вчена рада ухвалила рішення із переліком кроків виконання запланованих заходів. Дане рішення незабаром буде опубліковано у розділі «Вчена рада» на сайті ЦНТУ.

Інформацію про заходи удосконалення системи дистанційної освіти в Центральноукраїнському національному технічному університеті читайте незабаром в окремій публікації.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.