студенти цнту виготовляли колобки з мікроорганізмами для очищення ділянки інгулу

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Студенти ЦНТУ виготовляли колобки з мікроорганізмами для очищення ділянки Інгулу

Знаряддя для очищення річкового мулу за технологією «Ефективні Мікроорганізми» виготовляли сьогодні на практичному занятті студенти кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету. Коли ЕМ-колобки (міжнародна назва: EM-mud balls) «дозріють», вони будуть використані для очищення ділянки річки Інгул в обласному центрі.

В процесі свого навчання студенти кафедри загального землеробства ЦНТУ вивчають використання біологічних препаратів у сільському господарстві.

Як відомо, поживна речовина гумус утворюється та накопичується у ґрунтах безпосередньо за участі природних мікроорганізмів. Якщо ж за допомогою мікроорганізмів штучно стимулювати створення гумусу, людина може перетворити неродючі ґрунти на високо родючі ґрунти. Це один з напрямів використання у сільському господарстві системи, що отримала назву «Технологія ефективних мікроорганізмів» (або просто «Ефективні мікроорганізми», ЕМ) – підвищення родючості ґрунтів БЕЗ застосування хімічних добрив. Система «Технологія ефективних мікроорганізмів» була розроблена японським професором Теруо Хіга в 1988 році.

Але ця технологія використовується не лише у сільському господарстві. Також мікроорганізми ефективно працюють у комунальному господарстві (переробка комунальних та побутових відходів), в обладнанні для очищення навколишнього середовища тощо.

Студенти кафедри загального землеробства ЦНТУ сьогодні навчилися виготовляти спеціальні ЕМ-колобки для очищення річок та водойм. Відкритий урок-практичне заняття відбувся завдяки підтримці компанії «ЕМ Україна» – офіційного представника японського виробника біопрепаратів на основі ефективних мікроорганізмів «EM Recearch Organisation INC» (EMRO). Препарати виробництва EMRO використовуються у понад 100 країн світу, у тому числі, в Україні.

Як розповів старший викладач кафедри загального землеробства ЦНТУ Микола Ковальов, студенти вивчали взаємодію мікробіологічних препаратів із глинами каолінового типу. З них формуються ЕМ-колобки.

Річковий мул містить багато елементів біологічного походження: бактерії, мікроорганізми, найпростіші організми, пояснює Микола Ковальов. Це відходи життєдіяльності мешканців водойми, рештки рослин, елементи недостатньо очищених стічних вод тощо. З роками мул забруднюється тими елементами, від яких він сам очищує воду. Препарати, що містять «Ефективні Мікроорганізми», стимулюють роботу корисних бактерій мулу, ущільнюють структуру мулу, зменшуючи тим самим кількість мулу. Тобто, ЕМ-колобки очищують мулові відкладення водойм.

Студенти ліпили кульки із глини, до якої були додані ЕМ-препарати EMRO. Протягом чотирьох-п’яти тижнів кульки проходитимуть процес ферментації – в них формуватиметься особливий вид грибка (плісняви), який потім взаємодіятиме з органічними елементами річкового мулу.

За словами Миколи Ковальова, коли виготовлені сьогодні студентами ЕМ-колобки дозріють, вони (колобки) мають бути занурені в акваторії річки Інгул. Планується провести цю екологічну акцію за участі представників кафедри загального землеробства ЦНТУ, представників компанії «ЕМ Україна» та представників місцевого самоврядування Кропивницького.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.