чотири програми підтримки підприємництва під час війни

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Чотири програми підтримки підприємництва під час війни

Державний «Ощадбанку» пропонує викладачам, співробітникам Центральноукраїнського національного технічного університету або їхнім родичам скористатися однією з чотирьох програм Кабінету Міністрів України, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.

В умовах війни дуже важливим є перехід до економічної моделі з великою часткою мікропідприємств, малих та середніх підприємств, зазначає перша віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко, оскільки функціонування економіки за таким принципом стимулюватиме створення середнього класу та призведе до появи нових робочих місць.

1. Перша програма – мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн. для кожного громадянина України, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство. Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу (одне-два робочих місця).

Уповноваженим банком даної програми виступає АТ «Ощадбанк». Заявку на отримання мікрогранту можна подавати через портал «Дія». Також отримувачі мікрогрантів можуть оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою «5-7-9%» у сумі до 2,5 млн. гривень.

2. Друга програма грантів Кабміну спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Уряд співфінансує закладку саду спільно з підприємцем; держава надає грант у розмірі 70% від вартості проекту.

3. Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства. Учасник цієї програми може побудувати тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва (передбачається створення одним підприємцем до 40 нових робочих місць).

Для першої тисячі заявників для цієї програми держава надає грант у розмірі 70% від вартості проекту (але не більше 7 млн. гривень). Всі наступні заявники отримають грант у розмірі 50% вартості проекту (але не більше 5 млн. гривень).

4. Четверта програма – створення або розвиток переробних підприємств. Тут максимальний розмір гранту – до 8 млн. гривень, спрямованих на придбання основних засобів виробництва, їх доставку та введення в експлуатацію, включаючи програмне забезпечення. Перша тисяча заявників отримає грант до 70% від вартості проекту. Одна з умов – створення не менше 25 робочих місць.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті «Ощадбанку», у найближчому до вас відділені «Ощаду», або за телефонами: (0522) 55-53-24; (067) 522-37-26.

Нагадаємо, крім цього «Ощадбанк» пропонує викладачам, співробітникам та студентам ЦНТУ оформити зарплатні або стипендіальні картки (http://www.kntu.kr.ua/?view=article&id=651). Зокрема, за допомогою карток «Ощадбанку» можна сплачувати комунальні послуги без зайвих комісій через мобільний додаток «Ощад 24/7» або через сайт банку. «Ощадбанк» має найбільш широку в області мережу власних відділень (у кожному районному центрі) та достатньо розповсюджену мережу банкоматів.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.