науковець проекту оон прочитав економістам цнту лекцію про соціальний капітал та війну

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Науковець проекту ООН прочитав економістам ЦНТУ лекцію про соціальний капітал та війну

Один з провідних європейський соціологів, німець Александер Ділл, засновник Базельського інституту громад та економіки (Basel Institute of Commons and Economics), керівник проекту «Моніторинг міжнародного соціального капіталу», який реалізується в рамках Цілей сталого розвитку ООН, прочитав відкриту лекцію студентам та аспірантам економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету. Тема лекції: «Як людський капітал може допомогти закінчити війну з росією»

Як зазначив проректор ЦНТУ з наукової роботи, професор Олександр Левченко, лекція відбулась в рамках співпраці нашого університету із Базельським інститутом громад та економіки, що була розпочата в червні 2022 року. Основна мета співпраці – співучасть ЦНТУ в проекті «Моніторинг міжнародного соціального капіталу» (World Social Capital Monitor). До речі, в Україні «Моніторинг міжнародного соціального капіталу» (започаткований в 2016 році) проводиться вперше, участь в дослідженнях беруть науковці двох університетів: Центральноукраїнського національного технічного університету та Національного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Результати «Моніторингу міжнародного соціального капіталу» в Україні будуть сформовані наприкінці жовтня 2022 року.

Ph.D з соціології Александер Ділл десятки років працює в ІТ-галузі та соціології. Він відкрив соціальну значимість безкоштовних програм та почав досліджувати безкоштовні товари. Після публікації в 2007 році своєї першої наукової праці в інституті Нобелевської лауреатки Елінор Остром (1933-2012), два роки потому Александер Ділл заснував Базельський інститут громад та економіки, директором якого він є донині.

Александер Ділл проводив дослідження соціального капіталу Швейцарії, Бразилії, Непалу та Німеччини. Загалом Базельський інститут громад та економіки здійснює дослідження соціального капіталу 48 мовами в 140 країнах.

В 2016 році Група сталого розвитку ООН у партнерстві з представниками громадянського суспільства створила інструмент для вимірювання соціальних благ і соціального капіталу – World Social Capital Monitor.

За допомогою численних анонімних опитувань проект World Social Capital Monitor вивчає вісім питань: соціальний клімат; довіра; солідарність; готовність фінансувати суспільні блага; місцеві інвестиції; послужливість, доброзичливість, гостинність.

Протягом шести років в опитуваннях World Social Capital Monitor взяло участь понад 30 тисяч респондентів зі 141 країни світу. Александер Ділль – один зі співавторів програмного забезпечення, що використовується для аналізу даних World Social Capital Monitor.

Результати даного проекту допоможуть краще зрозуміти Цілі сталого розвитку (Sustainable Development Goals) – ключові 17 напрямків розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку в 2015 році.

Дві основні монографії Александера Ділля про соціальний капітал «Gemeinsam sind wir reich: Wie Gemeinschaften ohne Geld Werte schaffen» (2012) та «Die Welt neu bewerten» (2017) знайшли широке коло читачів та були перекладені багатьма мовами.

Його лекція про роль соціального капіталу у війні України проти держави-агресора викликала жвавий інтерес серед студентів, аспірантів та викладачів економічного факультету ЦНТУ.

За інформацією ЕФ ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.