національний відбір студентського чемпіонату світу з програмування ісрс-2022: і тур

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Національний відбір студентського чемпіонату світу з програмування ІСРС-2022: І тур

Попри енергетичний тероризм з боку недоімперії, попри ракетні обстріли та відключення електрики у суботу, 22 жовтня в Україні відбулися змагання І етапу студентського чемпіонату світу з програмування International Collegiate Programming Contest у південно-східній Європі. Організаторам ІСРС-UKRAINE-2022 – української частини змагань, – вдалося забезпечити участь понад 500 команд. З них 108 команд, що представляли Кіровоградську, Дніпропетровську, Черкаську, Полтавську та Донецьку області, змагались на базі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету. Хто ж став переможцем Кіровоградського обласного раунду змагань?

Нагадаємо, кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету приймає регіональні етапи студентського чемпіонату світу з програмування ІСРС із 2011 року. Доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Олександр Доренський є координатором чемпіонату ІСРС-UKRAINE у Центральному регіоні України (Полтавська, Черкаська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська області). Відповідно, кафедра КбПЗ є базою для І та ІІ турів чемпіонату ІСРС-UKRAINE.

І етап чемпіонату ІСРС-UKRAINE є обласним, між собою змагаються команди однієї області; ІІ етап – регіональний, тут за перемогу та вихід до наступного раунду змагаються команди декількох областей.

В чемпіонаті беруть участь команди у складі студентів закладів вищої освіти, а також учнівські команди закладів загальної середньої освіти.

Як повідомив доцент Олександр Доренський, цього року змагання ІСРС-UKRAINE відбуваються виключно на ентузіазмі Всеукраїнського оргкомітету та учасників. Попри повномасштабне вторгнення організатори вирішили не відмовлятися від національного відбору студентського чемпіонату світу з програмування ІСРС, оскільки ці змагання надають студентам можливість заявити про себе усьому світові. Було б несправедливо лишати українських ІТ-студентів такої можливості.

В 2022 році змагання І етапу ІСРС-UKRAINE проходили повністю дистанційно. Команди працювали на своїх локаціях, а в ЦНТУ на базі кафедри КбПЗ діяв Центральноукраїнський хаб, який координував перебіг змагань у п’яти областях.

Сумарно від Полтавської, Черкаської, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської областей в І турі взяло участь 108 команд. У тому числі, дві команди студентів-переселенців зі знищеного окупантами Маріуполя. Безпосередньо від нашого регіону – вісім команд: три від Центральноукраїнського державного університету ім. Винниченка та п’ять команд Центральноукраїнського національного технічного університету.

Усі команди по усій країні мали 12 однакових алгоритмічних завдань різної складності, на вирішення яких відводилось п’ять годин.

Як розповів доцент Олександр Доренський, для вирішення завдання конкурсантам потрібно було написати на довільній мові програмування програму, яка б найкраще вирішувала поставлену задачу. При розв’язанні завдань потрібно було продемонструвати навички алгоритмування, знання математичних закономірностей, креативність тощо.

Команди-учасники завантажували свою програму-вирішення на сайт чемпіонату, де програма автоматично тестувалась на здатність працювати. (До речі, під час повітряних тривог та аварійних відключень електрики сервер чемпіонату «ставав на паузу», щоб конкурсанти з різних областей знаходилися в рівних умовах.) Але вірно вирішити завдання – лише половина справи, потрібно було ще й швидко розв’язати задачу. За зволікання та помилки учасникам нараховувались штрафні бали.

Вперше за 11 років проведення в Кіровоградській області студентського чемпіонату світу з програмування ІСРС у південно-східній Європі чотири перших місця І етапу змагань посіли представники ЦНТУ!

Переможці та призери Кіровоградського обласного етапу чемпіонату ІСРС-UKRAINE-2022:

І місце – команда CNTU_The Greeks

Костянтин Задорожний, здобувач вищої освіти ОП «Кібербезпека»;

Ігор Петрунін, здобувач вищої освіти ОП «Кібербезпека»;

Ян Козлов, здобувач вищої освіти ОП «Кібербезпека»;

тренер – доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Анна Коваленко.

ІІ місце – команда CNTU_WhereDatnet

Богдан Золотухін, здобувач вищої освіти ОП «Комп’ютерна інженерія»;

Дмитро Пархоменко, здобувач вищої освіти ОП «Комп’ютерна інженерія»;

Віталій Смутко, здобувач вищої освіти ОП «Комп’ютерна інженерія»;

Тренер – доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Анна Коваленко.

ІІІ місце – команда CNTU_SIGMA MALE'S

Максим Іванов, здобувач вищої освіти ОП «Кібербезпека»;

Владислав Стрюк, здобувач вищої освіти ОП «Комп’ютерна інженерія»;

Андрій Барамба, здобувач вищої освіти ОП «Комп’ютерна інженерія»;

тренер – доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Анна Коваленко.

Скільки саме команд від Кіровоградщини вийшло до наступного раунду чемпіонату, поки що невідомо. За представницькою квотою Центральноукраїнський регіон (нагадаємо, це Полтавська, Черкаська, Дніпропетровська, Донецька та Кіровоградська області) делегує до ІІ етапу 46 команд, які продемонстрували на І етапі найкращі результати. Квота вираховується лише з числа команд, що розв’язали хоча б одну задачу, тому на підведення підсумків потрібен ще деякий час, проте у тому, що серед учасників ІІ етапу будуть представники ЦНТУ – сумнівів немає.

Наступний раунд чемпіонату ІСРС-UKRAINE-2022 відбудеться 5 листопада. Знову таки, онлайн, знов таки на базі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету.

Офіційний сайт олімпіади https://icpc.global/

Офіційна сторінка Центральноукраїнського регіонального контесту https://icpc.global/regionals/finder/Ukraine-Central-2022

За інформацією кафедри КбПЗ ЦНТУ

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.