рівень віри в зсу: готуємось до зно та вступної кампанії 2023 року

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Рівень віри в ЗСУ: готуємось до ЗНО та вступної кампанії 2023 року

В Центральноукраїнському національному технічному університеті почали роботу підготовчі курси до ЗНО-2023. Ми – оптимісти, віримо в Перемогу, в те, що 2023 рік настане й наступного року знов триватиме вступна кампанія. Заняття підготовчих курсів проходять – що важливо! – в очному форматі в складі невеликих груп. Займаються на курсах люди різного віку: від учнів 9-10 класів до дорослих слухачів. Інтерес до підготовчих курсів виявися настільки високим, що кількість заявок перевищила місткість перших груп. Тому Центр довузівської підготовки ЦНТУ оголосив додатковий набір слухачів на курси підготовки до ЗНО.

Якщо пам’ятаєте, влітку цього року ЦНТУ організував та провів безкоштовні курси підготовки до Національного мультипредметного тесту, які читали на волонтерських засадах викладачі нашого навчального закладу. Тоді курси працювали як в очному (близько 50 слухачів), так й в дистанційному (близько 200 слухачів) форматах. Але то був, можна сказати, форсмажорний проект, викликаний різкою зміною умов вступу до закладів вищої освіти внаслідок повномасштабного вторгнення.

Зараз ситуація трохи стабілізувалась й університет повертається до одного з традиційних форматів підготовчих курсів попередніх років. А саме: офлайн курси тривалістю сім-вісім місяців.

За словами керівника Центру довузівської підготовки ЦНТУ, доцента Андрія Тихого, коли цієї осені в університеті розглядали формат підготовчих курсів 2022-23 навчального року, то віддали перевагу очним зайняттям у малих групах.

По-перше, очні заняття дозволять майбутнім вступникам краще підготуватися до тестів. За два останні роки багато школярів зрозуміли, що офлайн-підготовка більш сприятиме успішному складанню ЗНО, ніж звичайне дистанційне навчання у школі.

По друге, стаціонарні заняття – це спілкування з однолітками. Внаслідок пандемії, карантину та війни значна частина підлітків відчуває дефіцит спілкування, тому багато хто розглядає офлайн курси не лише як підготовку до ЗНО, а ще й можливість провести час в кампанії однолітків.

По-третє, заняття в невеликих групах, чисельністю 10-12 слухачів, дозволяє, за необхідністю, знайти індивідуальний підхід до кожного відвідувача підготовчих курсів.

Високий рівень підготовки до ЗНО та вступних іспитів – один з предметів гордості організаторів курсів. Статистика минулих років свідчить про дуже високу успішність роботи підготовчих курсів ЦНТУ: майже 100% випускників отримують на ЗНО такі бали, що дозволяють потім вступити до закладу вищої освіти. Наприклад, один зі слухачів 2022 року склав НМТ на 195 балів!

Більш того, випускникам підготовчих курсів, які вступають на спеціальності, що користуються особливою підтримкою держави (наприклад: «Автомобільний транспорт», «Будівництво та цивільна інженерія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Агрономія», «Агроінженерія», «Прикладна механіка» тощо.), нараховується додатково по 10 балів до їхнього середнього балу. Інколи долю вступу на держбюджетне місце вирішують 0,5 балу, тому додаткові 10 балів зайвими ніколи не будуть.

«Розуміючи складну ситуацію в економіці, університет пішов назустріч абітурієнтам й максимально знизив вартість навчання на підготовчих курсах 2022/23 навчального року, – розповідає Андрій Тихий. – 400 гривень на місяць за один предмет – це не багато для стаціонарних занять в навчальному закладі. Ми з перших днів набору на підготовчі курси до ЗНО побачили зацікавленість абітурієнтів, а інтерес до офлайн занять та невисока ціна обумовили додатковий ажіотаж. Центр довузівської підготовки вже укомплектував декілька груп з української мови, математики, історії України, тому ми продовжили набір на курси й зараз формуємо нові групи слухачів. Якщо отримаємо достатньої заявок за іншими предметами – додатково відкриємо курси за тими предметами, які потрібні абітурієнтам».

Так, більшість слухачів підготовчих курсів ЦНТУ – школярі, але також тут навчаються студенти або випускники коледжів, дорослі люди, яким треба підготуватися до вступу до університету, говорить завідувачка курсами підготовки до ЗНО Тетяна Тушевська. Фактично курси відкриті для усіх, кому вони потрібні.

«Вже записались на курси учні 9-х класів, – розповідає Тетяна Тушевська, – вони цього навчального року складатимуть ДПА і вирішили підготуватися до предметів завдяки нашим курсам. Серед наших слухачів є учні 10-х та 11-х класів, які навчатимуться на підготовчих курсах ЦНТУ вже другий сезон. На їхню думку два роки занять на офлайн-курсах краще допоможуть їм підготуватися до ЗНО, аніж індивідуальні заняття з репетитором».

Студентка медичного коледжу Дар’я записалась одразу на три предмети підготовчих курсів ЦНТУ: історія, математика та українська мова (більше курсів – більше спілкування). Ще хотіла б відвідувати курс із біології, тому чекає, коли набереться достатньо слухачів для формування групи з цього предмету. Для вступу на спеціальність, яку обрала Дар’я, їй знадобляться сертифікати ЗНО із біології, української мови та математики, історія – вже як додатковий предмет на ЗНО.

Про підготовчі курси в ЦНТУ Дар’я дізналась від знайомих. Точніше, від них вона чула схвальні відгуки про вчителів, які викладають на підготовчих курсах ЦНТУ. Тому й вирішила записатися на курси підготовки до ЗНО, які організовує наш навчальний заклад.

Тарас, учень 11-го класу «Інноваційної гімназії Кропивницької міської ради», на підготовчих курсах ЦНТУ вивчає математику та історію України (для вступу йому потрібні будуть обов’язкові сертифікати ЗНО з математики та української мови). Минулого року, розповідає Тарас, він займався із репетитором, але результат не сподобався, тому він вирішив, що краще навчатися у групі із вчителем, ніж самостійно. Про підготовчі курси в ЦНТУ Тарасу підказав його батько, який свого часу навчався у нашому університеті.

Для викладання на підготовчих курсах до ЗНО Центр довузівської підготовки ЦНТУ запрошує вчителів, які викладають у школах або коледжах, тобто вчителів, які спеціалізуються саме на шкільній програмі та краще знають теми ЗНО.

Заняття з одного предмету триває дві академічні години та відбувається раз на тиждень у другій половині дня. Відповідно, якщо три предмети – три заняття на тиждень. Питання безпеки такі самі, як для офлайн-навчання в університеті: під час повітряної тривоги група переходить до укриття.

За даною програмою підготовчі курси до ЗНО триватимуть до травня 2023 року. Методика викладання дозволяє новим слухачам долучатися до наявних груп ще протягом листопада/першої половини грудня.

Протягом навчання на підготовчих курсах слухачі виконують контрольні завдання для оцінювання прогресу знань, по завершені курсів передбачені тести за прикладами завдань ЗНО минулих років – для контролю рівня підготовки.

Вчителька історії Надія Феденко в ЦНТУ викладає курс підготовки до ЗНО з історії України, а взагалі-то має багаторічний досвід підготовки школярів до ЗНО, ще раніше – до вступних іспитів. На думку Надії Валентинівни перевага підготовчих курсів полягає, передусім, у тому, що це – системна та цілеспрямована підготовка до ЗНО.

«Самому абітурієнту буває важко зорієнтуватися в питаннях ЗНО, – говорить Надія Феденко. – Особливо, коли це стосується людини, що давно закінчила школу. З чого починати навчання? На що звертати увагу? Як вчитель, що має досить великий досвід роботи в школі, хочу сказати, що навчальна програма курсів дозволяє організовувати та систематизувати підготовку до ЗНО. На підготовчих курсах вас навчать, що потрібно знати для складання ЗНО та на які події звертати увагу. Ми розробили електронні матеріали підготовчих курсів й під час занять транслюємо на великому екрані заздалегідь підготовлені матеріали, які діти можуть використовуватися при навчанні».

Отже, якщо ви або ваші рідні або знайомі плануєте наступного літа поступати до закладу вищої освіти, ще не пізно підтягнути свої знання з предметів, які виноситимуться на ЗНО. На підготовчі курси ЦНТУ можна записатися, заповнивши реєстраційну форму https://docs.google.com/forms/d/1DDJeubOLVUFj-cCqyvnJ2NTDgqHihmzb_y47c0W_bdg/viewform?edit_requested=true

У разі виникнення додаткових питань, можна звертатися до завідувачки курсами підготовки до ЗНО Тетяни Тушевської за телефоном +38 (050) 132-10-33.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.