пішов у вічність один зі старійшин університету. пам’яті федора златопольського

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Пішов у вічність один зі старійшин університету. Пам’яті Федора Златопольського

Центральноукраїнський національний технічний університет, факультет будівництва та транспорту, кафедра деталей машин та прикладної механіки глибоко сумують з приводу смерті професора кафедри, Заслуженого працівника освіти України Федора Йосиповича Златопольського (1942-2022). Федір Йосипович працював у нашому навчальному закладі понад 55 років!

Народився 10 липня 1942 року у місті Саркаташ Оренбурзької області. Федір Йосипович Златопольський здобув кваліфікацію інженера-механіка за спеціальністю «Сільськогосподарське машинобудування» у Кіровоградському філіалі Харківського політехнічного інституту, де він навчався без відриву від виробництва. Це було в далекому 1966 році. Того ж року Федір Златопольський почав працювати у філіалі ХПІ, який згодом трансформувався в Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (потім: КДТУ, КНТУ, ЦНТУ). Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом. В 1970-1980 роках Федір Златопольський був заступником декана загальнотехнічного факультету. В 1996 році – очолив наново організовану кафедру теорії механізмів та деталей машин. В 1999-2017 роках Федір Златопольський завідував кафедрою деталей машин та прикладної механіки, після 2017 року – працював професором кафедри деталей машин та прикладної механіки ЦНТУ.

Ще в 1989 році Федір Златопольський захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (спеціальність 05.02.02 – «Машинознавство та деталі машин»). Мав вчені звання доцента, професора (з 2008 року).

Федір Златопольський є автором більше 130 наукових та навчально-методичних публікацій (у тому числі, однієї монографії та трьох навчальних посібників із грифом МОН України), він є автором більше, ніж 20-ти винаходів.

Центральноукраїнський національний технічний університет, колектив кафедри деталей машин та прикладної механіки ЦНТУ завжди пам’ятатиме Федора Йосиповича як чуйну, доброзичливу людину, патріота університету, як професіонала, повністю відданого своїй улюбленій справі. Світла пам’ять про Федора Златопольського назавжди збережеться в серцях тих, хто багато років працював поруч із ним.

Адміністрація Центральноукраїнського національного технічного університету, профспілковий комітет викладачів та співробітників, колектив ЦНТУ висловлюють співчуття рідним та близьким Федора Йосиповича Златопольського.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.