новини

Центрально український національний
технічний університет

Українська EnglishНовини


Друзі! Оголошуємо «мобілізацію» монет на допомогу ЗСУ!

Друзі! Оголошуємо «мобілізацію» монет на допомогу ЗСУ!

Наш колектив бере участь в акції «Смілива гривня», яку організовує Національний Банк України. Усі зібрані кошти надійдуть українській армії.

З 22 вересня по 22 жовтня 2022 року у нашому вестибюлі та буфеті університету стоятимуть пляшки, в які усі охочі можуть кидати монети. У межах акції «Смілива гривня» приймаються банкноти та монети, якими можна розраховуватися (монети 10, 50 копійок та монети номіналом 1,2, 5, 10 гривень).

Відправте свої монети на фронт! Зробіть свій внесок у перемогу, навіть якщо це 10 коп!

Об’єднаємо наші зусилля заради майбутнього нашої країни!

Телефон для довідок: 0665168074 (Дмитро Голуб)

З повагою Профком ЦНТУ


Перемога ЦНТУ у І-му етапі Всеукраїнського огляд-конкурсу
стану умов і охорони праці

Колектив Центральноукраїнського національного технічного університету отримав перше місце за перемогу у І-му етапі Всеукраїнського огляд-конкурсу стану умов і охорони праці, що проходив на базі Кіровоградського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Даний конкурс щороку проводиться відповідно до Положення про Всеукраїнський громадський оглядконкурс стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, спільного рішення Колегії МОН України від 27 травня 2021 року, протокол № 6/5-22, та президії ЦК Профспілки від 01 липня 2021 року, протокол № П-4-1 в трьох категоріях:
І категорія - дошкільні, загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади всіх типів;
ІІ категорія - професійно-технічні навчальні заклади, виші навчальні заклади І та ІІ рівнів акредитації;
ІІІ категорія - вищі навчальні заклади ІІІ та ІV рівнів акредитації.

Центральноукраїнський національний технічний університет вперше прийняв участь у даному конкурсі та підготовив на розгляд комісії проект матеріалів для участі.

За результатами конкурсу на основі 22 оціночних показників діяльності закладу та отриманого призового місця прийнято рішення конкурсної комісії рекомендувати даний прект Центральноукраїнського національного технічного університету для участі у ІІ-му етапі Всеукраїнського огляд-конкурсу стану умов і охорони праці та направити до Центральної оглядової комісії у м. Києві.


В ЦНТУ організовано велопарковку для співробітників

Таке рішення прийнято адміністрацією університету спільно з профкомом ЦНТУ на звернення працівників, адже воно є нагальною потребою сьогодення і невідємною Європейською нормою життя, спрямованою на поліпшення екологічного стану довкілля та покращення фізичного стану людини, а ткож задоволенням потреби в пересуванні, що обєднує дуже багато позитивних моментів. Так з 23 травня 2022 року у холі приміщення їдальні університету почала функціонувати безкоштовна охороняєма велосипедна парковка, яка буде працювати сезонно протягом навчального року. В подальшому додатково планується встановлення стаціонарної велопарковки біля центрального входу в університет.

Подаруй бібліотеці книгу

Шановні колеги! Профком ЦНТУ інформує, що в університеті в рамках коштів програми Е-підтримки триває благодійна акція " Подаруй бібліотеці книгу", що спрямована на популяризацію читання та осучаснення бібліотечних фондів різних напрямків. У кого є бажання та залишок коштів на Е-рахунку можна зробити свій вклад в розвиток нашої бібліотеки. Замовити навчальну літературу можна у наступних видавництвах та розрахуватися карткою Е-підтримка за купівлю книжок онлайн. Видавництво «Олді+» https://znannia.com.ua

Придбати художню літературу сучасних українських та зарубіжних авторів можна у книжкових магазинах міста Кропивницького:
Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля" ТЦ Depo't, вулиця Велика Перспективна, 48, 1 поверх • 0522 368 035 https://bookclub.ua
Книжковий супермаркет "Буки" вулиця Велика Перспективна, 35/54 • 095 763 7300 http://byki.com.ua
Книгарня «Є» вулиця Архітектора Паученка, 31 • 063 373 9515 https://book-ye.com.ua/contacts/kropyvnytskyj.

З повагою Профком ЦНТУ

Підписано нову обласну угоду на 2022-2026 роки

Кіровоградська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України продовжує вважати переговорний процес найбільш перспективним і конструктивним видом соціального партнерства і до-кладає зусиль задля його розвитку.

З таким налаштуванням Голова обласної організації Профспілки освітян Сергій Петров розпочав роботу розширеного засідання президії Кіровоградського обкому Профспілки за участі керівників органів управління освітою області та територіальних і первинних профорганізацій обласного підпорядкування щодо виконання Обласної угоди за 2021 рік, яке відбулося 8 лютого в режимі відеоконференції.

У роботі заходу взяли участь директор та заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко та Володимир Таборанський. На порядок денний було винесено питання - стан виконання Угоди між департаментом освіти і науки облдержадміністрації і обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України за 2021 рік та прийняття нової Угоди на 2022-2026 роки.

У своїх звітах сторони Угоди зазначили, що важливою формою соціального партнерства в освіті, як і цілому в Україні, залишається колективно-договірне регулювання трудових відносин. Результатом співпраці стало укладення колдоговорів у всіх закладах освіти, де діють первинні органи Профспілки працівників освіти і науки України, створення в них відповідних умов праці, забезпечення своєчасної оплати праці, виплати надбавки за престижність (середній показник 22%, по НУШ - 28%), грошової винагороди (83% до посадового окладу), інших премій та заохочень в т.ч. навчально-допоміжному персоналу.

Були обговорені і положення Угоди, які не в повній мірі вдалося реалізувати, серед них проходження безоплатних медичних оглядів, фінансування заходів з охорони праці (0,2% від фонду оплати праці), відрахування первинним профорганізаціям 0,3% на культмасову, фізкультурну та оздоровчу роботу, грошового заохочення в розмірі посадового окладу головам первинних профорганізацій тощо.

У підсумку засідання була прийнята постанова, в якій, зокрема, було схвалено дії сторін Угоди щодо реалізації її зобов’язань в частині дотримання переважної більшості соціальних гарантій працівників галузі та осіб, що навчаються.

Обласний комітет Профспілки переконаний, що саме шлях соціального діалогу буде і надалі пріоритетним у взаєминах з Департаментом освіти і науки ОДА, органами управління освітою на місцях при вирішенні нагальних проблем функціонування закладів та установ освіти, створення гідних умов праці та навчання спілчан. Саме цьому сприятиме нова обласна Угода, яку сторони спільно відпрацювали, взявши за основу Галузеву угоду, і скріпили підписами.

Текст нової обласної Угоди після повідомної реєстрації буде оприлюднено на офіційному сайті обкому Профспілки працівників освіти і науки України.


Заява Президії Федерації профспілок України «Війні – ні, миру – так!»

Федерація профспілок України, яка представляє інтереси понад 4 млн працівників та студентів, глибоко стурбована ескалацією ситуації та зростанням напруги між Україною та Росією, викликаною невиправданим значним нарощуванням присутності російських військ у безпосередній близькості до кордонів України та тиском на нашу державу щодо її геополітичної орієнтації.
Українці мають право самі визначати своє майбутнє. За оцінками експертів, європейський регіон наразі перебуває ближче до війни, ніж будь-коли за останні 30 років. Можливий масштабний збройний конфлікт зачепить не лише нашу країну.
Військова агресія проти України призведе до значних людських жертв, матеріальних і фінансових втрат. Від масштабного військового конфлікту постраждають і працівники – будуть знищені мільйони робочих місць, процвітатимуть злидні та руйнація, про права працівників і добробут людей можна буде забути.
Саме тому міжнародний профспілковий рух ще у травні 2014 року на 3-му Всесвітньому конгресі Міжнародної конфедерації профспілок, що об’єднує 200 млн членів профспілок у 163 країнах світу, закликав до деескалації напруги, поваги до територіальної цілісності України, виведення російських військ з України, роззброєння незаконних груп та військових формувань. Усі ці вимоги залишаються надзвичайно актуальними.
Дві світових війни у ХХ столітті, локальні військові конфлікти у ХХІ столітті показали, що військову силу не можна використовувати як інструмент просування амбітної імперської політики. Ми підтримуємо Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності військового шантажу відносно України з боку Російської Федерації, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України.
Вважаємо за необхідне вжити заходів для негайної деескалації ситуації навколо нашої країни. Кінцевою метою переговорів має бути відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах у рамках Статуту ООН, Гельсінського заключного акта 1975 року, Паризької хартії 1990 року, Будапештського меморандуму 1994 року та Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року.
Найціннішим є життя людей, і сьогодні міжнародні організації, влада, громадяни України мають зробити усе можливе, щоб не допустити війни, встановити мир у центрі європейського континенту і забезпечити сталий людський розвиток.
Ми не можемо залишити війну у спадок майбутнім поколінням!
Ми свідомо обираємо мир!

https://pon.org.ua/novyny/9260-zaiava-prezydii-federacii-profspilok-ukrainy-viini-ni-myru-tak.html


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.