День захисників та захисниць України: загартовані війною


14 жовтня 2022
Свято, що народилось під час війни. Свято, яке загартоване війною. День захисників та захисниць України – тепер це свято не лише військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонників, поліцейських, бійців спецпідрозділів правоохоронних структур. Зараз це свято кожного громадянина України. Свято всієї країни, що героїчно б’ється за свою Незалежність.

Шановні захисники та захисниці України! Ректорат та профком Центральноукраїнського національного технічного університету вітає вас зі святом!

День захисників та захисниць України – свято, що народилось під час війни, яка триває вже дев’ятий рік. Свято, яке загартоване масштабними бойовими діями, що точаться після 24 лютого 2022 року. Тепер це свято не лише військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонників, поліцейських, бійців спецпідрозділів правоохоронних структур тощо.

День захисників та захисниць України став особливим днем для кожного громадянина України та громадян інших країн, хто долучився до спротиву українського народу російському агресорові!

Сьогодні не лише військові, а також працівники військових державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, рятувальники ДСНС, медичні працівники, волонтери, працівники Укрзалізниці, ремонтні бригади комунальних служб, працівники поштових служб, добровольчі формування територіальних громад та багато інших громадян України, хто крок за кроком допомагає наближати перемогу у війні – вони також захисники та захисниці України.

Зараз це свято усієї країни, що героїчно б’ється за свою долю!

В нашому університеті навчається понад 500 учасників бойових дій, ветеранів та військовослужбовців. Декілька викладачів Центральноукраїнського національного технічного університету проходили службу ще за часи АТО/ООС. Чимало працівників ЦНТУ займаються волонтерською діяльністю. Із перших днів повномасштабного вторгнення до лав Збройних Сил України приєдналися співробітники ЦНТУ:

завідувач кафедри вищої математики і фізики Микола Якименко;

доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Володимир Попов;

старший викладач кафедри експлуатації та ремонту машин Андрій Гриньків;

завідувач навчальною лабораторією кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Олексій Бобришев;

викладач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя Олексій Остроухов;

провідний фахівець інформаційно-обчислювального центру Єгор Шило.

Ми бажаємо нашим колегам повернутися додому неушкодженими та з перемогою!

На жаль, масштабна війна також означає великі втрати. В День захисників та захисниць України згадаємо студентів ЦНТУ, які загинули, захищаючи Батьківщину: Володимир Петленко, Сергій Притуленко, Євгеній Курочка, Сергій Кінзерський, Максим Ангурець, Олександр Кушнір, Артур Красноштан, Олексій Біланенко. Серед загиблих воїнів Кіровоградщини також багато випускників різних років нашого університету.

Ми пам’ятатимемо про їхній подвиг!..

Шановні захисники та захисниці, вітаємо вас та ваші родини зі святом! Бажаємо вам найголовнішого – Перемоги у війні!

Слава Україні!

Слава усім захисникам та захисницям України!

З повагою, ректорат та профком ЦНТУ