Сучасні агротехнології – запорука продовольчої безпеки держави


21 листопада 2022
17-18 листопада на базі кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології агропромислового виробництва». До онлайн засідання конференції долучились, навіть попри масштабні відключення електрики, науковці університетів Луцьку, Дніпра, Києва, Полтави, Кам’янець-Подільського.

17-18 листопада на базі кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології агропромислового виробництва». До онлайн засідання конференції долучились, навіть попри масштабні відключення електрики, науковці університетів Луцьку, Дніпра, Києва, Полтави, Кам’янець-Подільського.

«Незважаючи на ракетні обстріли наші науковці все одно продовжують працювати, – звернувся до учасників конференції проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко, відкриваючи пленарне засідання. – Ми віримо в нашу перемогу, віримо в перемогу на військовому фронті, а також на науковому та освітньому фронтах. Пишаюсь тим, що в такий час ви організовуєте та проводите конференції, інвестуючи, тим самим, у майбутнє України».

«Умови, дійсно, дуже складні, але той факт, що ми займаємось науковою роботою, проводимо конференції щоб поділитися з колегами своїми думками та напрацюваннями, свідчить про те, що ми – сильні й повинні працювати на майбутнє, – зазначає декан агротехнічного факультету ЦНТУ, професор Василь Сало. – Сподіваюся, участь у конференції дасть можливість поділитися новими здобутками, порадитися щодо напрямків майбутньої роботи й принесе користь для наших університетів».

«Ще до початку повномасштабного вторгнення аграрна сфера в нашій державі була домінуючою частиною економіки, – говорить декан факультету аграрних технологій та екології Луцького національного університету, професор Руслана Кірчук. – Напевно, так буде й надалі. Щоб не трапилось, ми маємо цю тему розвивати, ми повинні шукати шляхи підвищення продуктивності, збільшення врожайності тощо. Бо аграрна сфера в нашій державі – це основа основ, на чому все тримається і буде триматися. Тому такі конференції надзвичайно важливі, і ми з радістю долучаємось до участі у ваших конференціях».

Також учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології агропромислового виробництва» привітали завідуючий кафедрою загального землеробства ЦНТУ Микола Мостіпан; завідуючий кафедрою агрономії Луцького національного університету Микола Зінчук; заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Степу НААН Віталій Іщенко.

Микола Мостіпан звернув увагу на унікальності підготовки студентів-аграріїв у технічному (а не аграрному) університеті, де розвинуте сільськогосподарське машинобудування: тісний зв’язок рослинництва і механізації дозволяє сформувати високопрофесійних фахівців.

«Наша конференція є дуже актуальною, оскільки всі напрацювання сучасних технологій та їх подальше впровадження у виробництво – це продовольча безпека нашої держави, – вважає Віталій Іщенко. – Кожен розроблений елемент технології дозволяє нам бути впевненішими у завтрашньому дню».

Протягом двох днів в роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології агропромислового виробництва» взяло участь 77 представників університетів Кропивницького, Луцьку, Дніпра, Києва, Полтави та Кам’янець-Подільського. Конференція працювала за двома секціями: для науково-викладацького складу та для здобувачів другого рівня вищої освіти.

Загальна тематика робіт: адаптивні та енергоощадні технології вирощування сільськогосподарських культур; системи обробітку ґрунту в сучасному землеробстві; застосування макро- та мікродобрив, бактеріальних препаратів при вирощуванні сільськогосподарських культур; інноваційні системи обмеження шкідливих об'єктів в посівах польових культур; основні напрями селекції польових культур.

За інформацією кафедри загального землеробства ЦНТУ