Колективний договір ЦНТУ – один із найкращих на Кіровоградщині


24 січня 2023
За підсумками минулорічного огляду-конкурсу на кращий колективний договір закладів освіти Кіровоградської області, який традиційно проводить Кіровоградська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, колектив ЦНТУ посів ІІ місце. Це найкращий результат серед закладів вищої освіти Кіровоградщини, що брали участь в огляді-конкурсі 2022 року.

За підсумками минулорічного огляду-конкурсу на кращий колективний договір закладів освіти Кіровоградської області, який традиційно проводить Кіровоградська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, колектив Центральноукраїнського національного технічного університету посів ІІ місце. Це найкращий результат серед закладів вищої освіти Кіровоградщини, що брали участь в огляді-конкурсі 2022 року.

Диплом за призове місце обласного освітянського конкурсу на кращий колективний договір голова профкому викладачів та співробітників ЦНТУ Дмитро Голуб вручив ректору університету Володимиру Кропівному.

Як розповів Дмитро Голуб, в рамках конкурсу колективні договори закладів освіти Кіровоградської області оцінювались за двома групами критеріїв: а) показники колективного договору, б) виконання колективного договору.

В конкурсі брали участь освітні заклади Кіровоградської області усіх типів: школи, коледжі, технікуми, училища, заклади вищої освіти. В першу чергу комісія Обласної організації профспілок працівників освіти та науки оцінювала показники колективних договорів, що стосуються соціального та трудового захисту працівників відповідного закладу освіти.

Переможцем було визнано колдоговір навчального закладу Бобринецької територіальної громади (документи на конкурс подавали структурні ланки Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, відповідно, Бобринецька районна організація профспілки працівників освіти і науки України представляла кращий колдоговір від закладів освіти Бобринецької територіальної громади; Центральноукраїнський національний технічний університет, як окрема юридична особа в складі обласної профспілки ПОН, представляв себе сам). Колективний договір ЦНТУ посів ІІ загальне місце.

За словами Дмитра Голуба, колдоговір нашого навчального закладу отримав високі бали за соціальні гарантії членів профспілки, прописані в документі: регламент виплат матеріальної допомоги на лікування, на оздоровлення; преміювання за різні види наукової діяльності (публікації статей, участі у закордонних наукових конференціях, стажуваннях тощо) та інше. Під час одного з останніх доповнень колективного договору до документу було включено пункти, що надають право працівникам ЦНТУ двічі на тиждень безкоштовно займатися спортом чи оздоровленням в університетській спортивній залі.

Трохи менше балів, ніж могло бути, колективний договір ЦНТУ отримав за групою оціночних критеріїв щодо виконання колективного договору через те, що на час дії воєнного стану в університеті тимчасово припинено виплати деяких видів преміювань та доплат. (Тоді як серед учасників конкурсу були територіальні громади, які не призупиняли жоден пункт колективного договору закладів освіти своєї громади.)

Окрім соціального захисту колективу навчального закладу конкурсна комісія Обласної організації профспілки працівників освіти і науки України також оцінювала стан охорони праці в установі. В Центральноукраїнському національному технічному університеті цим питанням приділяється значна увага, як повідомлялось раніше, в 2022 році ЦНТУ виграв обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці, який проводили Профспілка працівників освіти і науки України разом із Міністерством освіти і науки України.

За словами голови профкому викладачів та співробітників ЦНТУ Дмитра Голуба, наразі колективний договір Центральноукраїнського національного технічного університету враховує пропозиції структурних підрозділів та колективу нашого навчального закладу. За потреби ознайомитися з текстом документу можна на сторінці профкому на сайті ЦНТУ за посиланням.