«Ім’я Миколи Миколайовича Петренка вписано у золоті сторінки історії університету»


14 березня 2023
Сьогодні Центральноукраїнський національний технічний університет провів в останню путь свого проректора 1983-2014 років, Заслуженого працівника освіти України, професора Миколу Миколайовича Петренка (1941-2023). Попрощатися з видатною особистістю прийшли сотні викладачів

Сьогодні Центральноукраїнський національний технічний університет провів в останню путь свого проректора 1983-2014 років, Заслуженого працівника освіти України, професора Миколу Миколайовича Петренка (1941-2023). Попрощатися з видатною особистістю прийшли сотні викладачів та співробітників ЦНТУ, колишні працівники університету, містяни-учні Миколи Петренка, друзі Миколи Миколайовича.

Випускник Харківського політехнічного інституту до Кіровоградського філіалу ХПІ Микола Петренко приїхав в 1963 році. Працював асистентом, викладачем кафедри сільськогосподарського машинобудування Кіровоградського інституту сільгоспмашинобудування. В 1975-1986 роках очолював кафедру сільгоспмашинобудування КІСМ. В період із 1983 по 2014 роки Микола Миколайович Петренко працював на посадах проректора з навчально-методичної роботи, із наукової роботи, з навчальної роботи, був першим проректором університету. В 2014-2020 роках Микола Петренко очолював Центр довузівської підготовки нашого навчального закладу.

 «Сьогодні ми прощаємось із колегою та другом, який пропрацював в нашому університеті майже 60 років, – зазначив під час жалобної церемонії ректор ЦНТУ Володимир Кропівний. – На всіх посадах, де б Микола Миколайович не працював, він відзначався професійністю, компетентністю, порядністю, чесністю, добротою. Він залишив по собі чимало друзів та учнів. Багато тисяч студентів університету слухали лекції Миколи Миколайовича з сільськогосподарських машин, із менеджменту, з основ наукової діяльності.

Свого часу Микола Миколайович Петренко був причетний до закладання фундаменту нашого університету. Він дуже багато зробив для розвитку університету.

Сумно, дуже сумно… Від імені колективу університету висловлюю співчуття рідним і близьким Миколи Миколайовича. Хочу сказати, що ми завжди будемо його пам’ятати, ім’я Миколи Миколайовича Петренка назавжди вписано у золоті сторінки історії нашого університету».

Своїми спогадами про Миколу Петренко поділились голова профспілкової організації викладачів та співробітників ЦНТУ Дмитро Голуб; завкафедрою сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ Сергій Лещенко; завідувач кафедри будівельних, дорожніх машин і будівництва Владислав Настоящий; проректор з науково-педагогічної роботи ЦНТУ Андрій Кириченко.

«Микола Миколайович Петренко – людина, яка жила університетом, розвивала університет, яка писала історію університету», – вважає Дмитро Голуб.

«Кожен, хто зараз працює на кафедрі сільськогосподарського машинобудування, працював разом із Миколою Миколайовичем, – говорить Сергій Лещенко, – тому для усього нашого колективу це дуже важка втрата. Микола Миколайович був світлою і порядною людиною. Співчуваємо рідним і близьким, ми завжди будемо пам’ятати Миколу Миколайовича».

«Микола Миколайович Петренко був дуже толерантною, делікатною людиною, він міг спілкуватися з будь-ким, – згадує Владислав Настоящий. – Він завжди буде для мене взірцем і прикладом, я пишаюсь тим, що він був моїм керівником, що мені пощастило працювати поруч із такою людиною!»

«Микола Миколайович все життя присвятив нашому університету. Він виховав не одне покоління фахівців для нашої країни, – говорить Андрій Кириченко, – а під його керівництвом в нашому університету зросло не одне покоління викладачів та керівників».

Від імені учнів згадали добрим словом професора Миколу Петренко доцент кафедри сільськогосподарського машинобудування Дмитро Богатирьов і доцент кафедри будівельних, дорожніх машин і будівництва Іван Скриннік: «Як аспіранти кафедри СГМ ми знали Миколу Миколайовича понад 20 років. Він завжди мав час нас вислухати, допомогти, надати слушну пораду. Як людина він був дуже чемним, для нас він був як дідусь, як батько…»

Поховали професора Миколу Миколайовича Петренка біля могили його батьків на Лелеківському кладовищі Кропивницького.