НМТ-2023: три предмети, реєстрація через е-кабінет, встигнути до 3 травня


05 квітня 2023
3-го квітня в Україні розпочалась реєстрація на національний мультипредметний тест (НМТ), який, як і минулого року, є основою для вступу до закладів вищої освіти на рівень «бакалавр». Триватиме реєстрація один місяць, до 3-го травня. Про основні відмінності вступної кампанії 2023 року від минулорічної, читайте далі.

3-го квітня в Україні розпочалась реєстрація на національний мультипредметний тест (НМТ), який, як і минулого року, є основою для вступу до закладів вищої освіти на рівень «бакалавр». Триватиме реєстрація один місяць, до 3-го травня. Про основні відмінності вступної кампанії 2023 року від минулорічної, читайте далі.

Національний мультипредметний тест в Україні з’явився в 2022 році як тимчасова альтернатива традиційному зовнішньому незалежному оцінюванню знань. Вимушене міра внаслідок повномасштабних бойових дій та воєнного стану.

Цього року національний мультипредметний тест проходитиме у дві сесії: з 5 до 23 червня (основна сесія), з 11 до 24 липня (додаткова сесія).

Для участі в основній сесії вам потрібно протягом місяця, з 3 квітня по 3 травня, створити персональний електронний кабінет й через цей кабінет зареєструватися на НМТ.

Додатковий період реєстрації триватиме з 5 до 12 червня.

В 2023 році також можуть бути зараховані результати НМТ 2022 року або результати ЗНО 2020 та 2021 років.

Як повідомив керівник Центру довузівської підготовки ЦНТУ Андрій Тихий, цьогорічний національний мультипредметний тест міститиме три предметні блоки. Два з них обов'язкові: українська мова і математика, третій предмет – за вибором учасника: історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська).

Відео-інструкцію з запису на НМТ-2023 та раціонального вибору третього предмету року від Міністерства освіти і науки України можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=yRhRmH7N_EU

Натомість для вступу до магістратури всі вступники цього року складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ) із двох блоків: тест загальної навчальної компетентності та тест із іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника).

Для вступу на спеціальності «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини» потрібно буде додатково пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

Для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал на бюджет не може бути меншим 140 балів, для вступу на контракт – меншим за 120 балів.

За результатами вступних випробувань та мотиваційним листом (тобто, без НМТ, ЄВІ, ЄФВВ) до закладів вищої освіти можна буде вступати на контракт на спеціальності, яким надається особлива підтримка (загалом 61 спеціальність).

Вступники, які раніше здобули диплом магістра, зможуть здобувати магістерський рівень за результатами ЄВІ та/або ЄФВВ чи вступних випробувань у закладі вищої освіти за їхнім вибором (крім вступу на спеціальності «Право» та «Міжнародне право»).

В 2023 році при вступі до закладів вищої освіти на ОКР «Бакалавр» використовуватиметься широкий конкурс на місця державного замовлення.

Це означатиме, що цього року не встановлюється поділ бюджетних місць між вступниками на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра. Вони братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Під час вступу до магістратури широкий конкурс буде використаний за спеціальностями галузей знань «Соціальні та поведінкові науки»,«Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 липня.

Подача заяв вступників розпочнеться 19 липня і триватиме до 31 липня.

У вступній кампанії 2023 року не будуть використовувати середні бали атестатів та сільський коефіцієнт. Водночас передбачено застосування галузевого коефіцієнту для підтримки вступників із пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетності) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

***

Докладніше правила прийому 2023 року до Центральноукраїнського національного технічного університету будуть незабаром оприлюднено на сайті ЦНТУ.

Інформацію, пов’язану зі вступом до ЦНТУ, вступною кампанією та спеціальностями нашого навчального закладу можна отримати у Приймальній комісії ЦНТУ або у Центрі довузівської підготовки ЦНТУ. Контрактні телефони:

Приймальна комісія ЦНТУ

(0522) 55-93-13;

+38 (095) 078-59-00 (телефон/Viber);

+38 (096) 601-33-70;

pk_kntu@ukr.net

Центр довузівської підготовки ЦНТУ

(0522) 55-50-18;

+38 (095) 202-92-45 (Viber/Telegram);

cdp_pk@kntu.kr.ua