Найважливіший результат Всесвітнього тижня грошей в ЦНТУ – зацікавлені студенти


10 травня 2023
Центр фінансових знань Національного банку України «ТАЛАН» назвав ЦНТУ одним з 10 найактивніших закладів вищої та професійно-технічної освіти України під час міжнародної кампанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей-2023».

Центральноукраїнський національний технічний університет цього року долучився до «Всесвітнього тижня грошей» (Global Money Week). Долучився завзято, взявши участь у майже 20 тематичних заходах, більше половини з яких було організовано викладачами і здобувачами кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Зрештою, центр фінансових знань Національного банку України «ТАЛАН» назвав ЦНТУ одним з 10 найактивніших закладів вищої та професійно-технічної освіти України під час міжнародної кампанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей-2023».

«Всесвітній тиждень грошей» – щорічна міжнародна просвітницька кампанія, яку проводять з метою підвищення фінансової грамотності молоді. Українські заклади освіти, банківські установи тощо беруть участь в заходах «Всесвітнього тижня грошей» майже десять років, проте Центральноукраїнський національний технічний університет вперше для себе провів настільки масштабну компанію в рамках «Всесвітнього тижня грошей».

«Взагалі, ми планували потужно дебютувати на Global Money Weekу 2022 році, – розповідає завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ, професор Володимир Сибірцев, – але весною минулого року нам усім було не до «Всесвітнього тижня грошей». Тому до цієї просвітницької кампанії у 2023 році ми готувались заздалегідь.

Кожного дня протягом двох тижнів у нас відбувалась, щонайменше, одна подія в рамках «Всесвітнього тижня грошей»: або захід, який організовувала кафедра, або захід, який організовували Міжнародна мережа фінансової освіти при Організації економічного співробітництва та розвитку, Національний банк України і центр фінансових знань НБУ«ТАЛАН». Навіть у вихідні дні наші здобувачі пройшли рекомендований їм курс «Просто про гроші» на платформі Prometheus та отримали сертифікати.

До кожного заходу ми робили анонси, де запрошували до участі всіх бажаючих, та звіти на сайті та на сторінках кафедри фінансів, банківської справи та страхування у соціальних мережах. Одним з критеріїв підвищення оцінки нашої участі у конкурсі НБУ на найбільш активний заклад освіти ми визначили інформування громадськості про свої заходив рамках «Всесвітнього тижня грошей». Ми витримали двотижневий марафон, дотримуючись усіх анонсів і жодного разу не відхилившись від графіка подій, за що дуже вдячні нашим запрошеним гостям, викладачам, здобувачам».

В заходах «Всесвітнього тижня грошей»-2023 брали участь не лише здобувачі освіти та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ, до подій охоче долучались студенти інших кафедр, і не тільки економічного факультету. Один із заходів кафедра фінансів, банківської справи та страхування організувала у плідній співпраці з кафедрою міжнародних економічних відносин, а другий із кафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення. Іншими словами, усі бажаючі могли обрати тему, яка їх зацікавила найбільше і відвідати наш захід.

Саме зацікавленість з боку здобувачів освіти завкафедри фінансів, банківської справи та страхування вважає головним здобутком «Всесвітнього тижня грошей» у ЦНТУ.

«Найбільше вражень, думаю, отримали здобувачі спеціальності фінанси, банківська справа та страхування першого курсу, – говорить Володимир Сибірцев. – Вони не так давно почали навчатись і одразу змогли побачити величезну кількість прикладів практичного використання теоретичних знань, поспілкувались з представниками фінансового сектору та потенційними роботодавцями. Загалом, наші студенти дуже активно долучались до заходів «Всесвітнього тижня грошей»: університетських, всеукраїнських та міжнародних. Саме за відгуками студентів, ми дуже вдало відзначили «Всесвітній тиждень грошей-2023».

Всі теми для заходів в рамках «Всесвітнього тижня грошей-2023» в ЦНТУ кафедра фінансів, банківської справи та страхування ретельно узгоджувала спільно із запрошеними спікерами. Головна умова: тема має бути, по-перше: цікавою для молоді, по-друге, присвяченою сучасним продуктам або технологіям.

«Коли ми запрошували представників банківських установ, – розповідає Володимир Сибірцев, – ми просили розповісти студентам не про банківську систему, не про роботу банків, – теоретичну складову студенти вивчають й в університеті, – а про найсучасніші банківські продукти, про найсучасніші технології в банківській сфері. Коли ми запрошували представника територіальної громади, ми просили розповісти про проблемні моменти формування і розподілу бюджетів територіальних громад. Тобто, ми робили акцент на цікавих, актуальних, сучасних та корисних практичних питаннях».

Протягом «Всесвітнього тижня грошей»-2023 кафедра фінансів, банківської справи та страхування організувала в ЦНТУ наступні заходи (онлайн або офлайн):

– зустріч із фінансистом-практиком, головою Катеринівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області Тетяною Пучкою (тема: «Бюджетне планування як процес створення фінансових можливостей територіальної громади»);

– зустріч із представницями «А-банку», які розповіли студентам ЦНТУ про банківські додатки (тема:«Банк у смартфоні. Історія розвитку від новомодної фічі до щоденної потреби»);

– зустріч із начальницею Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Наталією Сімонян (тема:«Підвищення рівня фінансової обізнаності молоді у сфері пенсійного забезпечення»);

– вебінар «Кредитні відносини від античності до сучасності»;

– семінар фінансового консультанта, директора компанії «Євролайф Україна» Аліни Загрія на тему «Убезпечення життя як основний інструмент соціального захисту населення України в теперішніх умовах»;

– вебінар на тему «Заощадження, як платформа майбутнього», який провів начальник управління по роботі з індивідуальними клієнтами пріоритетного сегменту АТ «Укрексімбанку», випускник кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ Дмитро Майданик;

– віртуальний музейний тур «Історія грошового обігу України: таємниці скарбів та витоки заощаджень», який провів випускник аспірантури кафедри історії, археології інформаційної та архівної справи ЦНТУ, старший зберігач фондів Музею грошей НБУ, д.і.н. Андрій Бойко-Гагарін;

– семінар від заступника начальника слідчого відділення Олександрійського районного відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Наталії Бевз на тему: «Економічна злочинність в цифрових фінансах»;

– зустріч здобувачів і викладачів кафедри із керуючим центральним відділенням ПАТ «МТБ БАНК» у Кропивницькому Сергієм Недогодою (випускником нашого навчального закладу), на якій говорили про карткові продукти та фінансову безпеку в банківському обслуговуванні.

– семінар від регіонального менеджера АТ КБ «Приватбанк» Вікторії Подкладенко та викладача кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Павли Усіка на загальну тему безпеки користувачів банківських послуг в мережі Інтернет;

– зустріч з економістом ІТ-компанії EPAM Дмитром Гельбаком (бесіда зі студентами про економіку з точки зору живого організму).

Ми дуже вдячні всім нашим спікерам, всім, хто був причетний до організації заходів, всім присутнім, викладачам, здобувачам, гостям!

Крім цього студенти та викладачі ЦНТУ долучалися до численних всеукраїнських вебінарів, які з нагоди «Всесвітнього тижня грошей» проводили Національний банк України та Школа фінансової грамотності «ТАЛАН».

Загалом можна налічити біля двох десятків заходів «Всесвітнього тижня грошей»-2023, в яких безпосередньо брали участь здобувачі освіти та викладачі Центральноукраїнського національного технічного університету. Не дарма центр фінансових знань Національного банку України «ТАЛАН» включив ЦНТУ, – причому, на першому місці, – до десятки найбільш Global Money Week-активних закладів вищої та професійно-технічної освіти.

Цього року до заходів на честь міжнародної кампанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей» долучилося 139 закладів вищої та професійно-технічної освіти практично з усієї України.

«Приємно виграти конкурс НБУ з першої спроби, – говорить завкафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ Володимир Сибірцев, – тим більш, що ми самі отримали від «Всесвітнього тижня грошей» гарний практичний результат. Студенти отримали надзвичайно багато непересічної інформації, а гості отримали задоволення від спілкування із вдячною, зацікавленою молодіжною аудиторією. Кожен з гостей питав, чи будуть наступного року в ЦНТУ заходи до «Всесвітнього тижня грошей»?

Я думаю, нам не обов’язково чекати цілий рік для того, щоб організувати зустрічі студентів із фахівцями-практиками. Ми будемо проводити такі заходи частіше і на постійній основі».

Підготував Олександр Виноградов