Лекція від лауреата «бельгійської Нобелевської премії»


15 травня 2023
Здобувачі освіти кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ отримали унікальну можливість прослухати лекцію відомого європейського історика, археолога та мистецтвознавця, дійсного члена Королівської академії науки і мистецтв Бельгії, керівника відділу спадщини Королівської бібліотеки Бельгії, професора Практичної школи вищих досліджень (Париж) Франсуа де Каллатьє.

Здобувачі освіти кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету отримали унікальну можливість прослухати лекцію відомого європейського історика, археолога та мистецтвознавця, дійсного члена Королівської академії науки і мистецтв Бельгії, керівника відділу спадщини Королівської бібліотеки Бельгії, професора Практичної школи вищих досліджень (Париж) Франсуа де Каллатьє.

В 2007 році Командор ордена Леопольда II Франсуа де Каллатьє отримав Премію Франкі – найпрестижнішу наукову нагороду Бельгії, яку також називають «бельгійською Нобелевською премією».

Запросив пана де Каллатьє прочитати лекцію студентам та науковцям з України доктор історичних наук, професор Василь Орлик, завкафедрою історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ, в рамках міжнародного співробітництва кафедри з іноземними науковцями.

Онлайн-лекція мала назву «Грецьке карбування і війна: унікальний випадок з монетами, викарбуваними Мітрадатом Євпатором, останнім великим елліністичним царем» (бельгійський науковець спеціалізується на дослідженнях карбування монет та історії фінансової системи стародавнього Середземномор’я).

До лекції долучились студенти ЦНТУ освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (бакалаври і магістри); аспіранти освітньо-наукової програми «Історія та археологія», викладачі кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ, а також науковці та аспіранти Інституту історії України НАН України.

Слухачі вдячні професору Франсуа де Каллатьє за змістовну і високопрофесійну лекцію та завідувачці аспірантури ЦНТУ, доценту Ілоні Андрощук за переклад з французької.

Завкафедрою історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ, професор Василь Орлик та професор Франсуа де Каллатьє домовились про продовження співробітництва і ще одну лекцію відомого європейського вченого для студентів та викладачів ЦНТУ.

Нагадаємо, у грудні минулого року лекцію для аспірантів кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ читав представник Принстонського університету (Princeton University) дослідник проблем античної та середньовічної економічної історії та координатор міжнародного дослідницького проекту під назвою FLAME: Framing the Late Antique and early Medieval Economy Марк Пижик.

За інформацією кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ