Пам’яті вченого, наставника, друга

В книжковій серії «Вчені КНТУ» вийшла в світ нова книга, присвячена видатному науковцю та інженеру-конструктору, легендарній особистості вітчизняного сільськогосподарського машинобудування – професору Петру Сисоліну, який пішов з життя наприкінці січня 2011 року.

Автором книги є донька Петра Васильовича, доцент кафедри економіки та організації виробництва КНТУ Наталія Сисоліна. Як розповіла Наталія Петрівна, книга розказує про головні події наукового життя П.В. Сисоліна, про розроблені ним конструкції сільськогосподарських машин, у тому числі ті, що були впроваджені у виробництво. Своїми спогадами про видатного вченого на сторінках книги поділились його колеги, друзі, учні та навіть люди, які напряму не співпрацювали з Петром Васильовичем, проте добре знають його наукову спадщину. Деякі особисті сторони характеру Петра Сисоліна розкриває його однокласник, шкільний друг із Харкова.

Наталія Сисоліна провела презентацію книги в КНТУ, запросивши на захід викладачів та співробітників університету: друзів свого батька, а також його учнів та наукових нащадків. За допомогою включень по Skype, на презентації також виступили колеги та учні Петра Сисоліна з інших міст України. Зокрема, директор навчально-наукового технічного інституту Національного університету біоресурсів і природокористування України доктор технічних наук, професор Валерій Дубровін зазначив, що підручники Петра Сисоліна зі сільськогосподарського машинобудування є настільними книгами для студентів-машинобудівників навчального закладу, який він очолює. Тепер студенти матимуть змогу дізнатися більше про автора тих підручників, за якими вони вчаться.

В нашому університеті книга «Вчені КНТУ: Петро Сисолін» буде в наявності в музеї та бібліотеці.

Петро Сисолін народився 7 вересня 1934 року у місті Сисердь Свердловської області. У 1958 році закінчив Харківський політехнічний інститут, після навчання в аспірантурі ХПІ почав працювати у кіровоградському філіалі ХПІ, згодом – у Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування. Пройшов шлях від старшого викладача (1963) та доцента (1966) до професора (1990) кафедри сільськогосподарського машинобудування. Петро Васильович відіграв значну роль у створенні кафедри та факультету сільськогосподарського машинобудування. Він був першим деканом цього факультету (1966-1968 рр.). Протягом 1972-80 років Петро Сисолін працював генеральним конструктором Кіровоградського ГСКБ «Грунтопосівмаш» по посівним машинам. Він є автором майже двох сотень авторських свідоцтв та патентів на винаходи, 75 наукових праць, двох підручників та п’яти навчальних посібників. Нагороджений знаками «Заслужений винахідник СРСР», «Заслужений винахідник України», «Відмінник освіти України».