побачив небезпечний предмет – не підходь і не чіпай!

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Побачив небезпечний предмет – не підходь і не чіпай!

Життя диктує нам свої суворі закони, як писали класики, й один з таких суворих законів сьогодення – обізнаність кожної людини щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. Центр ЦНТУ з цивільного захисту та безпеки продовжує навчати викладачів та студентів нашого університету правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами. Фахівці міжнародної неурядової організації Mine Advisory Group (MAG) спільно з Центром ЦНТУ з цивільного захисту та безпеки провели для викладачів та студентів нашого навчального закладу відкриту лекцію з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.

Як повідомив представник Mine Advisory Group Андрій Майстренко, наразі їхня організація здійснює інформаційну кампанію у Кропивницькому та Кіровоградській області, й одним з напрямків роботи MAG є навчання студентів та викладачів закладів освіти.

Чому навчання правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами важливе для кожного з нас, додатково пояснювати не потрібно, – обізнаність у даному питанні рятує життя.

Чому навчання правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами актуальне – тому що ці знання можуть знадобиться будь-кому з нас.

Треба чітко усвідомлювати: небезпека від вибухонебезпечних предметів з нами НАДОВГО.

Один рік мінувань означає приблизно 10 років розмінувань, повномасштабна війна в Україні вже триває більше року, значна частина України зараз забруднена окупантами та вибухонебезпечними предметами, тому на розмінування країни знадобиться декілька десятків років!

Під час відкритої лекції з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів, фахівчині Mine Advisory Group розповіли про види вибухонебезпечних предметів: міни (протипіхотні та протитранспортні), боєприпаси, що не здетонували, частини касетних снарядів, гранати; про міни-пастки, саморобні вибухові пристрої, про ознаки небезпечних територій, де могли залишитись вибухонебезпечні предмети тощо.

Інформації, дійсно багато, але основні правила поводження з вибухонебезпечними предметами запам’ятати дуже легко:

Не підходь!

Не чіпай!

Зателефонуй до Державної служби України з надзвичайних ситуацій!

***

Нагадаємо, викладачів та співробітників Центральноукраїнського національного технічного університету також запрошують пройти безкоштовний навчальний онлайн-курс «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» на освітній платформі «Зрозуміло».


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Адреса: пр. Університетський,8
Проїзд маршрутними таксі № 150, 113, 116-А, 284-A, 274
до зупинки "Університет".
Наше розташування
Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66

© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.