зустріч студентів із ветеранами війни за незалежність

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Зустріч студентів із ветеранами війни за Незалежність

Напередодні Дня захисника України до Центральноукраїнського національного технічного університету завітали представники волонтерських організацій нашого міста та ветерани АТО на Сході України, зокрема, військовослужбовці-добровольці з лав колишнього батальйону територіальної оборони «Кіровоград». Гості представили експозицію «Герої не вмирають!» та поспілкувалися зі студентами університету.

Виставка світлин з життя історика і краєзнавця із Знам’янки Віктора Голого (1981-2014) була розташована в читальній залі бібліотеки ЦНТУ.

Студентам університету, які прийшли ознайомитися із експозицією «Герої не вмирають!», розповідали про життєвий шлях нашого земляка, загиблого воїна 42-го батальйону територіальної оборони Віктора Голого. 22 вересня йому б виповнилося 33 роки. Віктор Голий закінчив Центральноукраїнський державний педагогічний університет за спеціальністю вчителя історії та географії. Працював спочатку вчителем історії у рідній школі №1 міста Знам'янка, потім – на посаді методиста з питань туризму Знам’янського міського краєзнавчого музею. Здобув другу вищу освіту за кваліфікацією «магістр державного управління» в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Віктор Голий розробив екскурсійні маршрути «Козацькими стежками Чорного лісу», опублікував наукову роботу «Археологічна спадщина Знам’янщини».

З початком бойових бій на Сході Україні пішов добровольцем на фронт в складі четвертої роти 42-го батальйону територіальної оборони Кіровоградської області «Рух Опору» (служив далекомірником зенітного розрахунку). 28 серпня 2014 року в районі Дебальцевого бойовий підрозділ 42-го БТрО потрапив у ворожу засідку під час супроводу колони з продовольством до міста Дебальцеве. Віктор Голий загинув, прикриваючи відхід бойових побратимів.

Одним із волонтерів, хто розповідав студентам ЦНТУ про експозицію «Герої не вмирають!», була Олена Степанок, вдова заступника командира 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Володимира Степанка, який загинув 26 січня 2015 в районі міста Дебальцеве.

Експозицію «Герої не вмирають!» в цифровому вигляді також можна переглянути на Інтернет-сторінці Кіровоградського обласного художнього музею.

На зустріч зі студентами завітали ветерани 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї мотопіхотної бригади Збройних сил України (колишній батальйон територіальної оборони «Кіровоград») Віктор Танцюра, Олег Кокуленко, Олександр Горбачов, а також представник підрозділу морської піхоти Дмитро Яковенко.

До речі, Віктор Танцюра є випускником нашого університету 2017 року, Дмитро Яковенко зараз є студентом першого курсу магістратури спеціальності «Маркетинг» факультету обліку та фінансів ЦНТУ, а свого часу в лавах 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї бригади ЗСУ проходив службу викладач кафедри бухгалтерського обліку ЦНТУ, кандидат економічних наук Євгеній Кузьмін, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Батальйон територіальної оборони «Кіровоград» було створено в травні 2014 року з числа мешканців Кіровоградської області, мобілізованих до лав Збройних сил України. Від весни 2014 року бійці цього військового підрозділу виконували бойові завдання в районі населених пунктів Мелітополь, Щастя, Станиця Луганська, Красноталовка, Біловодськ, Дебальцеве. В листопаді 2014 року 17 БТрО «Кіровоград» був перетворений в 17-й окремий мотопіхотний батальйон 57-ї мотопіхотної бригади Збройних сил України.

Студентам показали відео-кліп про бойові будні бійців 17-го батальйону на фронті, створений волонтерами організації «Громадська варта» Оленою Щербиною та Вікторією Касьяновою. Потім ветерани розказали про добровольців, які пішли воювати в 2014 році, розповіли про своє бачення подій на фронті та в тилу і відповіли на запитання студентів.

Зокрема, слухачів цікавило дізнатися від військових про настрої мешканців окупованих територій та територій на межі лінії зіткнення, чи підтримують тамошні мешканці Україну, чи ні? Ставилися питання про моменти з життя на фронті, що запам’яталися найбільше, про партизанський рух на окупованих територіях. Олег Кокуленко приніс показати студентам останній прапор України, який в 2014 році майорів над найвищою точкою міста Дебальцеве.

За словами ветеранів, для наближення нашої перемоги у війні та для того, щоб війна не повторилася у майбутньому, потрібно щоб усі ми не були байдужими до подій, що відбуваються. Звертаючись до студентів Віктор Танцюра сказав: «Потрібно, щоб ви здобували освіту, ставали розумними, щоб ніхто не міг вас обманути. Для того, щоб це не відбулось знову, ви маєте вміти розрізняти, де правда, а де брехня. Сподіваюсь, ви станете відповідальними громадянами, ви будете ходити на вибори, будете голосувати, керуючись своїм розумом, та не дозволите нікому вас обманути. В 2014 році ми йшли воювати, у тому числі, за вас, за молодь. Для того, щоб війна не прийшла до вас додому. Щоб ви мали змогу вчитися, працювати, розбудовувати майбутнє нашої країни. Ви, молодь, не маєте права бути байдужими до того, що відбувається в Україні!»

Разом ветерани, волонтери, студенти та викладачі ЦНТУ вшанували хвилиною мовчання воїнів, загиблих під час бойових дій на Сході України.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.