«планували висадити вишиванку з квітів, а зробили емблему зсу»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


«Планували висадити вишиванку з квітів, а зробили емблему ЗСУ»

Як ви можете пам’ятати, минулого року садівники Центральноукраїнського національного технічного університету висадили на клумбах жовто-блакитний прапор та тризуб, приурочивши композицію до 30-річчя Незалежності України. Оригінальні композиції створювались, зокрема, до нещодавніх ювілеїв нашого навчального закладу (90 років, 85 років), ювілею заснування нашого міста тощо.

Але не обов’язково квіткова композиція має бути приурочена до якоїсь події. Інколи на клумбах створюють просто красиві малюнки. Так, на 2022 рік планували висадити на клумбах біля центрального входу велику вишиванку, розповіла садівник ЦНТУ Лариса Майданик. Вже зробили ескіз, вирахували кількість потрібних квітів…

Проте, коли настав час висаджувати розсаду по клумбах (а для квіткових композицій використовуються, переважно, однорічні рослини, тому спочатку їх треба проростити з насіння), вже майже два місяці точилась повномасштабна війна з окупантом. Тому садівники змінили свої плани й вирішили зробити замість вишиванки з квітів емблему Збройних Сил України. На знак підтримки наших ЗСУ.

Садівники ЦНТУ Лариса Майданик і Оксана Подкопаєва працювали над квітковими панно понад 10 днів.

Для створення емблеми ЗСУ використали такі квіти, як вербена (близько 2000 штук), агератум(майже 1000 штук), целозія периста(десь 200 штук,це малинові сторони хреста), чорнобривці (300штук, тризуб по центру медальйону емблеми), базилік-перила (біля 100 штук, синій фонцентрального медальйону). Прапор України сформовано з агератуму та чорнобривців.

Садівники щодня поливають квіти та доглядають за клумбами, відповідно щодня бачать реакцію людей на квіткові панно. Багато хто фотографує квіти, багато хто сам фотографується біля квітів, отже, тип реакції вгадати не важко – людям подобається.

В такому вигляді клумба має протриматись, принаймні, до середини вересня.

Сюжет Суспільне про новий витвір квіткового мистецтва садівників ЦНТУ можна переглянути за посиланням


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.