у відремонтованих гуртожитках цнту ще є вільні місця

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


У відремонтованих гуртожитках ЦНТУ ще є вільні місця

Цього року значно виріс попит на кімнати в гуртожитках. Не дивно, беручі до уваги стрімкий ріст до небес вартості оренди житла у Кропивницькому внаслідок збільшення населення обласного центру. В гуртожитках Центральноукраїнського національного технічного університету на початку осені вчасно зробили ремонт душових кімнат та внутрішньої водопровідної системи, готуючись до заселення нових мешканців.

У Центральноукраїнському національному технічному університеті функціонують два 9-поверхові гуртожитки: №3 та №4, які разом здатні вмістити приблизно 850 мешканців (зараз вільними залишаються декілька десятків місць). Як ви знаєте, в гуртожитках ЦНТУ проживають не лише студенти, викладачі та співробітники нашого навчального закладу. Також тут мешкають внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій (переселенці як 2014, так й 2022 років), студенти Донецького національного медичного університету, які теж є внутрішньо переміщеними особами, та інші категорії громадян.

Для того, щоб покращити побутові умови мешканців гуртожитку №4, протягом вересня в гуртожитку відбувались роботи з оновлення систем гарячого та холодного водопостачання.

Як розповів проректор ЦНТУ з адміністративно-господарської роботи Віктор Слонь, в чоловічій і жіночій душових кімнатах загального користування четвертого гуртожитку повністю замінили сантехнічне обладнання: труби, змішувачі душових кабінок, розсіювачі. Крім цього, відремонтували в душових кімнатах кахель, на черзі – ремонт стелі та косметичне фарбування стін та металевих ділянок водопровідної системи.

Наразі чоловіча та жіноча душові кімнати працюють, там є гаряча вода, мешканці можуть ними користуватись згідно графіку роботи.

Також у гуртожитку №4 від першого по дев’ятий поверхи повністю замінили металеві труби гарячого та холодного водопостачання на пластикові, встановили сучасну запірно-муфтову арматуру й нові крани для гарячої та холодної води. Це зменшить втрати води та покращить умови користування кухнею.

Гуртожиток №4 – секційного типу, тут кімнати кожного блоку мають свої санвузли та вмивальники. В кімнатах є ліжко, стіл, шафа, стільці, можна поставити у кімнаті холодильник. Але готувати їжу потрібно вже на загальній кухні свого блоку, також в гуртожитку є душові кімнати загального користування, які розташовані на першому поверсі. Незабаром у гуртожитку №4 має запрацювати пральня з машинами-автоматами.

За словами завідувача гуртожитку №4 Олександра Крилова, цього року серед першокурсників ЦНТУ вищий відсоток студентів, які заселились у гуртожитку університету, ніж в минулих роках. Попит на кімнати зріс, але усі, хто подавав заяву на поселення, отримали своє ліжко-місце, нікому не відмовили.

Станом на початок жовтня в гуртожитку №4 мешкало більше 400 осіб (з них 40 переселенців 2022 року та 15 переселенців 2014 року), ще майже 90 місць залишались вакантними.

Кімнати у гуртожитку розраховані на два або на три ліжко-місця. Вартість проживання для студентів ЦНТУ складає 624 грн в місяць за одне ліжко-місце. Для сторонніх осіб вартість складатиме біля 1000 грн в місяць.

В гуртожитку №3 ремонт ще триватиме деякий час. Громадська організація «Десяте квітня» запропонувала університету благодійну допомогу у вигляді фінансування ремонтних робіт (виконавець робіт обиратиметься за тендерною процедурою). Об’єктом ремонту обрали санвузли другого поверху третього і четвертого блоків гуртожитку №3.

У гуртожитку №3 також кімнати на два або три ліжко-місця, проте вартість проживання трохи вища, ніж у сусідньому гуртожитку: 800 грн для студентів ЦНТУ та 1200 для сторонніх осіб за одне ліжко-місце на місяць. Це пов’язано з тим, що в третьому гуртожитку на кожному поверсі встановлені електричні водонагрівачі, тому загалом використовується більше електроенергії.

В гуртожитку №3 ЦНТУ мешкають студенти нашого навчального закладу, студенти Донецького національного медичного університету, внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій, представники Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського. Вільними залишається близько 70 ліжко-місць.

Гуртожитки, – це соціальний проект, – говорить проректор з АГР Віктор Слонь. Вартість проживання не перекриває витрат на утримування будівель, тому частину збитків доводиться компенсувати з бюджету університету. Але повністю відмовитись від гуртожитків все ж не можна, тому що, – як згадувалось вище: це соціальне житло. Багато мешканців не можуть собі дозволити орендувати квартиру у місті. Кімната у гуртожитку для них – чи не єдиний вихід.

Пенсіонер з Донеччини Володимир Володимирович мешкає в гуртожитку ЦНТУ з 2014 року. За стільки років він вже звик до нашого міста. На запитання про умови проживання відповідає: «Нічого поганого не скажу. Не шумно, в кімнаті є санвузол, холодильник, вмивальник. Головне – тут не стріляють…».

Після заселення магістрантів 2022 року вступу в гуртожитках №3 та №4 Центральноукраїнського національного технічного університету ще залишилось декілька десятків вільних ліжко-місць. Докладніше про вакантні місця та умови проживання ви можете дізнатися у паспортиста гуртожитків ЦНТУ за телефоном (0522) 39-05-12.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Адреса: пр. Університетський,8
Проїзд маршрутними таксі № 150, 113, 116-А, 284-A, 274
до зупинки "Університет".
Наше розташування
Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66

© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.