Пам’яті загиблих за Свободу та Незалежність


02 травня 2023
За давньою українською традицією два тижня після Великодня тривають поминальні дні, коли люди згадують рідних, близьких, друзів, кого вже немає разом із нами у цьому світі. В Центральноукраїнському національному технічному університеті вирішили в поминальні дні 2023 року вшанувати пам’ять студентів університету, що загинули, захищаючи Україну, в боях проти російських окупаційних військ.

За давньою українською традицією два тижня після Великодня тривають поминальні дні, коли люди згадують рідних, близьких, друзів, кого вже немає разом із нами у цьому світі. В Центральноукраїнському національному технічному університеті вирішили в поминальні дні 2023 року вшанувати пам’ять студентів університету, що загинули, захищаючи Україну, в боях проти російських окупаційних військ.

В історії Центральноукраїнського національного технічного університету це перший такий меморіальний захід.

«Захищаючи Україну, захищаючи нас із вам, загинуло восьмеро студентів ЦНТУ та багато наших випускників різних років, – зазначив ректор університету Володимир Кропівний. – У поминальні дні люди згадують своїх рідних та близьких, відвідують кладовища. Так склалося, що могили наших загиблих студентів знаходяться в різних громадах, містах та селах, ми не можемо відвідати всі поховання, але ми можемо зібратися разом в одній аудиторії та вшанувати їхню пам’ять.

Ми хочемо розповісти вам про загиблих студентів ЦНТУ на знак поваги до людей, які віддали своє життя за майбутнє України...

Віримо у нашу перемогу! Слава Україні!»

«Цим вшануванням ми хочемо засвідчити, – говорить співорганізатор акції пам’яті, доцент кафедри економічної теорії, маркетингу та економічної кібернетики ЦНТУ, кандидат історичних наук Юрій Бондарчук, – що ми пам’ятаємо про наших захисників і захисниць, що важливо згадати ім'я та прізвище кожного воїна, адже за цими іменами ховаються людські долі. Кожен із восьми загиблих героїв мав свої плани і мрії. Вони хотіли отримати вищу освіту, здобути спеціальність, можливо, думали відкрити власну справу, планували народити і виховати дітей…

Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками за те, що вони виростили мужніх і сміливих громадян України. І схиляємося перед дітьми, які втратили батьків.

Вшануймо героїв, хто віддав своє життя за Україну і підтримаємо воїнів, хто сьогодні боронить нашу державу на лінії фронту!»

Пам’ять загиблих студентів ЦНТУ присутні вшанували хвилиною мовчання, протягом якої на великий екран транслювались імена, фотографії воїнів-героїв.

Максим Ангурець (2000-2022)

Випускник «Світловодського політехнічного фахового коледжу ЦНТУ», навчався заочно на IV курсі на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності економічного факультету ЦНТУ.

Солдат 42-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Загинув 14 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання.

Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Олексій Біланенко (1974-2022)

Студент групи ФС-19 кафедри фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЦНТУ.

Ветеран АТО/ООС. З початком повномасштабного вторгнення мобілізований до Збройних Сил України. Служив гранатометником стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти.

25 вересня 2022 року поблизу села Миколаївка Друга Бахмутського району на Донеччині внаслідок артилерійського обстрілу Олексій Біланенко отримав поранення, несумісні з життям. Без батька залишився неповнолітній син.

Сергій Кінзерський (1996-2022)

Студент ІІ курсу кафедри фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЦНТУ.

Воював у складі гранатометного відділення гранатометного взводу роти вогневої підтримки 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

16 квітня 2022 року Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Загинув 11 травня в районі селища Тошківка Луганської області під час виконання бойового завдання.

Артур Красноштан

Студент І курсу кафедри обробки металів тиском та спецтехнологій механіко-технологічного факультету ЦНТУ.

Військовослужбовець-контрактник, учасник АТО/ООС. Загинув у боях біля Сєвєродонецька у червні 2022 року у віці 27 років.

Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Євгеній Курочка (1985-2022)

Студент кафедри матеріалознавства та ливарного виробництва механіко-технологічного факультету ЦНТУ.

Проходив службу в зоні АТО/ООС з 2014 року. Старший лейтенант Збройних Сил України. Воював у складі 58-мої окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

Загинув у бою 11 квітня.

Олександр Кушнір (1995-2022)

Студент І курсу кафедри міжнародних економічних відносин економічного факультету ЦНТУ.

Учасник АТО/ООС. На початку повномасштабної війни добровольцем пішов на фронт. Загинув наприкінці травня 2022 року в боях на території Луганської області.

Володимир Петленко (1990-2022)

Студент кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту ЦНТУ.

Ветеран АТО-ООС. До початку повномасштабного вторгнення працював на підприємстві «Кіровоградграніт». 24 лютого добровольцем пішов на фронт. Воював у Харкові та Харківській області. Мав позивний «Цезар».

Загинув 24 березня, не доживши декілька тижнів до свого 32-річчя. У загиблого воїна лишилась семирічна донька.

13 квітня 2022 року нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно).

Сергій Притуленко (1974-2022)

Студент кафедри експлуатації та ремонту машин факультету будівництва та транспорту Центральноукраїнського національного технічного університету.

В 2015 році був мобілізований до Збройних Сил України, проходив службу в зоні АТО/ООС на Донеччині та Луганщині, уклав контракт із 57-ї мотопіхотною бригадою.

У 2019 році вступив до Центральноукраїнського національного технічного університету, навчався за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Планував відкрити майстерню з ремонту автомобілів.

Після початку повномасштабного вторгнення був мобілізований до складу 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Мав звання молодшого сержанта, був командиром відділення.

Загинув 25 березня 2022 року.

Вічна пам’ять полеглим захисникам України!

На меморіальному заході була розгорнута експозиція військових трофеїв – елементи військової форми, бронежилети, шоломи армії ворога. Як повідомив Юрій Бондарчук, ці експонати університету надали викладачі та студенти ЦНТУ, які служать в різних військових частинах на різних ділянках фронту, а також військові підрозділи, яким допомагає волонтерська спільнота ЦНТУ.

Наразі в лавах Збройних Сил України зі зброєю у руках захищають Батьківщину майже 500 студентів денної форми навчання та 14 викладачів і співробітників Центральноукраїнського національного технічного університету.

Також учасникам акції пам’яті розповіли про волонтерську діяльність викладачів та співробітників ЦНТУ, як нагадування про те, що війна триває й військовим потрібна підтримка кожного з нас.

Підготували Юрій Бондарчук та Олександр Виноградов