цнту наблизився до першої 100 українських внз за показниками scopus

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


ЦНТУ наблизився до першої 100 українських ВНЗ за показниками Scopus

На замовлення сайту Освіта.ua видавнича служба «УРАН» склала рейтинг українських вищих навчальних закладів за показниками наукометричної бази даних SciVerse Scopus: кількість публікацій, кількість цитувань та індекс Гірша. Центральноукраїнський національний технічний університет, по-перше, вперше потрапив до такого рейтингу; по-друге, одразу посів 105 місце з 136 вищих навчальних закладів.

Повністю рейтинг українських університетів за показниками бази даних SciVerse Scopus станом на квітень 2017 року наведено на сайті Освіта.ua.

Наукометричний моніторинг науково-видавничої діяльності українських вищих навчальних закладів здійснено ТОВ «Видавнича служба УРАН», яка виступає як технологічний інтегратор та оператор низки науково-інформаційних проектів для науки та освіти. Основний напрямок діяльності цієї організації – розробка програмно-технологічних рішень для сфери науково-інформаційної аналітики та індустрії розповсюдження наукової інформації.

ТОВ «Видавнича служба УРАН» – офіційний агент видавців науково-інформаційних ресурсів України у Publishers International Linking Association. Таким чином, ТОВ «Видавнича служба УРАН» діє як оператор загальнодержавного реєстру об'єктів наукової діяльності України (статей з журналів, монографій, дисертацій та ін.). Крім того, компанія має ліцензію авторизованого постачальника даних для реєстру ORCID і діє як оператор консолідованого реєстру суб'єктів наукової діяльності України (вчених - працівників наукових установ держави).

Результати обчисленого рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.

Станом на квітень 2017 року до бази даних Scopus включено 136 вищих навчальних закладів України, що на дев’ять вищих навчальних закладів більше ніж у квітні 2016 року.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України розташовані за індексом Гірша – показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Згідно з даними рейтингу, найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Шевченка, Харківський національний університет ім. Каразіна та Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

В даному рейтингу представлено два ВНЗ нашої області: Центральноукраїнський (Кіровоградський) державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (103 місце, минулого року – 100 місце) та Центральноукраїнський національний технічний університет (105 місце, минулого року – поза рейтингом).

Відповідні показники науковців ЦНТУ: кількість публікацій у виданнях наукометричної бази даних SciVerse Scopus – 41; кількість цитувань – 34; Індекс Гірша (h-індекс) – 4.

Індекс Гірша дорівнює N якщо науковець чи наукова установа опублікувала N наукових статей, кожна з яких була процитована щонайменше N разів, а решта ж статей були процитовані менше, ніж N разів.

Для довідки: «Scopus» – бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. База даних індексує більше 20 000 наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Також, до бази даних потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій та книжкових видань. Розробником та власником «Scopus» є видавнича корпорація «Elsevier». Дані «Scopus», окрім іншого, використовуються при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу. Наприклад, Times Higher Education або QS World University Rankings.

За інформацією сайту Освіта.ua


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.