усі відтінки жовтогарячого

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Усі відтінки жовтогарячого

В першій половині квітня одну з клумб біля входу до Центральноукраїнського національного технічного університету неначе розфарбували різними відтінками ярко-жовтої фарби. То розквітли розкішні нарциси, вирощені та доглянуті садівниками ЦНТУ!

Результати роботи (хоча, правильніше буде сказати: творчості) колективу садівників Центральноукраїнського національного технічного університету міг побачити кожен з вас, хто хоч раз проходив чи проїжджав біля навчального закладу. Наприклад, влітку 2015 року ЗМІ нашого міста активно писали про тодішній витвір мистецтва садівників університету – сформовані із квітів на центральних клумбах площі державний прапор України та Малий герб України. До цього вони висадили кількаметрове число «85» з червоних тюльпанів на честь 85-річчя навчального закладу. Минулого року садівники зробили з квітів контури фортеці св. Єлисавети та герб навчального закладу. Ті зразки ландшафтного дизайну було створено з однорічних, весняно-літніх квітів, їхній сезон цього року ще не настав, зараз, навесні, клумби біля університету прикрашали «зимові» квіти, зокрема й нарциси.

На фото справа: колектив садівників ЦНТУ: Ольга Олексіївна Пастух, Таїсія Миколаївна Бабіюк, Лариса Петрівна Майданик разом із завідуючою господарством адміністративно-господарської частини університету Людмилою Степанівною Гадомською.

Ці нарциси було закуплено з нагоди реконструкції Студентської площі після відкриття скульптурної композиції «Студентство» у 2013 році. Спочатку, як розповіли садівники, у їхньому розпорядженні опинилося 200 цибулинок нарцисів. Це не так й багато, цієї кількості цибулинок вистачило лише для висаджування квітів на окремій ділянці центральної клумби. Після того, як на початку літа нарциси відквітли своє, садівники дбайливо викопали кожну цибулинку, висушили у тіні, обробили від хвороб та шкідників та зберігали до осені – фази наступного висаджування (нарциси – багаторічні квіти, їх саджають на зиму, щоб зійшли вони рано навесні). Таким чином, через декілька циклів, протягом яких цибулинки зазнавали природного розмноження діленням, садівникам університету вдалося збільшити число цибулин нарцисів майже удвічі від початкової кількості. І тепер у них вистачає цибулинок для того, щоб засадити нарцисами майже усю клумбу, а не лише окремі ділянки.

Для того, щоб ви мали нагоду помилуватися яскравими кольорами нарцисів, зробити собі фотографію на пам’ять на їхньому фоні, садівники доглядали за квітами з осені по весну. Восени удобрювали землю, взимку відкидали з доріжок навколо клумби зайвий сніг, аби уникнути перенасичення землі вологою, а коли зійшов сніг, волочили та сапали квіти від бур’янів. На початку квітня результат їхньої роботи можна було вже побачити неозброєним оком, а ще через тиждень – нарциси розквітли у всій своїй красі.

Так, сьогодні вони вже майже всі відквітли. Скоро цибулинки нарцисів буде викопано, висушено та покладено у сховище до наступної осені. А їхнє місце на клумбах займуть однорічні квіти. 


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.