леоніду михайловичу фільштейну – 90!

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Леоніду Михайловичу Фільштейну – 90!

Вперше за історію КНТУ, університет відзначав 90-річчя викладача і науковця, який у такому поважному віці продовжує працювати в навчальному закладі! День народження святкував доктор економічних наук, професор Леонід Фільштейн, культова особистість економічної науки в Кіровоградській області, людина, що стояла у витоків декількох економічних кафедр Кіровоградського національного технічного університету.

До ювілею Леоніда Михайловича, його рідна кафедра економіки праці та менеджменту КНТУ організувала міжнародну науково-практичну конференцію «Ефективні моделі управління в сучасних умовах: теорія і практика», участь в роботі якої взяли науковці із України, Франції, Німеччини, Чехії, Молдови, Лівану. Привітати Леоніда Фільштейна з 90-річчам завітали його друзі, колеги, співробітники, учні та студенти.

В Кіровоградському національному технічному університеті Леонід Михайлович Фільштейн працює вже більше 40 років (якщо точніше, з 1975-го, і тоді навчальний заклад мав назву Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування). До того часу Леонід Фільштейн працював у банківських та фінансових організаціях Кіровограда та області, очолював Придніпровське відділення науково-дослідного інституту праці Держкомпраці СРСР. Ще раніше – отримував вищу освіту в Одеському кредитно-економічному інституті, в 1943-45 роках воював на фронтах Великої Вітчизняної війни, визволяв рідну Україну.

Ще у 1965 році Леонід Фільштейн захистив кандидатську дисертацію на Вченій раді Московської фінансової академії. У Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування Леонід Михайлович завідував кафедрою економіки та організації виробництва (1975-87 рр.). В середині 1980-х Леонід Фільштейн разом зі своїми учнями організували створення в інституті першої випускаючої економічної кафедри – кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та контролю, яка почала свою роботу влітку 1986 року. Через декілька років навколо цієї кафедри було започатковано інші економічні кафедри та створено перший у навчальному закладі економічний факультет, який Леонід Михайлович очолював з 1987 по 2003 роки.

Розповідь ювіляра про основні віхи свого життєвого шляху читайте у «Вечірній газеті» №23 від 10 червня 2016 року, посилання на цю публікацію також міститься на сайті КНТУ.

Робота науково-практичної конференції «Ефективні моделі управління в сучасних умовах: теорія і практика» розпочалась із привітань Леоніда Фільштейна з 90-річчям. У своєму вступному слові ювіляр нагадав молодим науковцям про їхню роль у підвищенні конкурентоздатності української економіки.

«У нас з вами дуже велике завдання перед Україною, – каже Леонід Фільштейн, – тому ми маємо допомогти створити в країні високоефективну економіку. Наше сьогодні перше завдання – зробити так, щоб система управління базувалась на науковій основі, а для цього потрібно не лише вчитися управляти, а створювати нові структури, опановувати нові методи і нові підходи. Зокрема, – готувати базу для перетворень у фінансах. Я говорю про фінанси не як розрахунки, а як систему економічних відносин, з допомогою якої формується валовий продукт, національний дохід, фонди-резерви і сама система грошей. Тому що Україні потрібно змінити систему оцінки кількості грошей, яка потрібна для економіки держави, та переходити на зменшення частки обігу паперових грошей.

Третє важливе питання, яким сьогодні займається дуже багато молодих науковців, – проблеми праці. Сьогодні в країні велика цифра безробітних, тобто, потрібно створювати робочі місця, але створювати не просто так, заради збільшення кількості номінальних працюючих, а так, щоб ці робочі місця давали продукт для задоволення потреб суспільства зокрема і держави у цілому, і щоб можна було продавати цей продукт за кордон.

Це величезна проблема. Давно займаючись науковими дослідженнями, я можу вам сказати, за чверть століття Незалежності зроблено дуже мало з того, про що казали науковці. Але думаю, недалекий той час, коли управління знайде шляхи співпраці із наукою. У нас в Кіровограді, в Києві, в інших містах України проводяться ефективні дослідження, які можуть дати високий результат і економічний ефект. Ці дослідження треба використовувати, я впевнений, що вони будуть використані, тому усім нам потрібно працювати над поліпшенням економіки нашої країни».

На пленарному засіданні конференції «Ефективні моделі управління в сучасних умовах: теорія і практика» виступили: завкафедрою економіки та організації виробництва КНТУ, доктор економічних наук, професор Марина Семикіна (доповідь на тему «Дефіцит довіри як перешкода у формуванні соціальної згуртованості суспільства»); завідувач кафедри аудиту та оподаткування КНТУ, доктор економічних наук, професор Наталія Шалімова (доповідь «Причини виникнення і шляхи розв’язання проблеми «розриву очікувань» у користувачів результатами аудиту»); завкафедри економічної теорії, маркетингу та економічної кібернетики, доктор фізико-математичних наук професор Володимир Гамалій (доповідь «Особливості діагностики фінансового стану підприємства у сучасних умовах») та інш.

Матеріали для пленарного засідання конференції також підготували проректор КНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко (тема «Державне регулювання інноваційного ринку розвитку дослідницького сектору системи вищої освіти: міжнародний досвід та національні особливості»); доцент кафедри управління персоналом та економіки праці Запорізького національного технічного університету Дмитро Плинокос (тема «Використання технології постановки цілей «SMART» в управлінні ВНЗ»); провідний науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Ірина Терон (тема «Емпіричний аналіз диференціації соціального капіталу регіонів»); доцент кафедри економіки праці та менеджменту КНТУ Юрій Малаховський (тема «Альтернативні підходи до визначення об'єкту регулювання розвитку мезоекономічних систем в структурі національної економіки»); доцент кафедри економіки праці та менеджменту КНТУ Оксана Сторожук (тема «Формування зовнішньоекономічної безпеки аграрних підприємств України в сучасних умовах»); доцент кафедри економічної теорії, маркетингу та економічної кібернетики КНТУ Руслана Жовновач (тема «Забезпечення конкурентоспроможності підприємств на основі обґрунтування маркетингової стратегії»).

Протягом урочистостей з нагоди 90-річчя Леоніда Михайловича Фільштейна, ювіляра вітали його рідні та близькі, його численні друзі та колеги по університету, науковці із інших міст України, колишні студенти, учні та вихованці Леоніда Михайловича, які зараз працюють у різних організаціях та установах. Зокрема, ювіляра з цієї визначної подією поздоровили народний депутат України Олександр Горбунов (випускник факультету економіки та менеджменту КНТУ), відомий український підприємець, а зараз – міський голова Кіровограда Андрій Райкович (двічі випускник КНТУ), начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадим Гуцул (здобув у КНТУ другу вищу освіту за спеціальністю «Економіка підприємства»), голова Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Світлана Скалько та багато інших.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.