перший хакатон з програмування роботів в цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Перший хакатон з програмування роботів в ЦНТУ

Протягом середи, 8-го листопада Центральноукраїнському національному технічному університеті тривав перший в навчальному закладі хакатон із програмування та робототехніки для студентів і школярів, який отримав назву «Robotomania». В хакатоні взяли участь більше 40 програмістів, які сформували 9 команд.

Проведення хакатону організували та забезпечили кафедра металорізальних верстатів та систем ЦНТУ, кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, а також студентський науковий гурток «New Horizons». За словами співорганізатора заходу, доцента кафедри КбПЗ університету, наукового керівника гуртка «New Horizons» Єлизавети Мелешко, головна мета хакатону «Robotomania»-2017 – продемонструвати молоді, що програмування та робототехніка, – а особливо, їх поєднання, – є надзвичайно цікавими та захоплюючими.

Відкриваючи хакатон, проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко привітав ініціативу двох вищезазначених кафедр університету. Як зазначив Олександр Миколайович, наш навчальний заклад має традиції проведення всеукраїнських студентських олімпіад, студентських та учнівських наукових конференцій, конкурсів наукових робіт, але тепер розпочато відлік нових для ЗВО заходів молодіжної науково-технічної творчості – хакатонів. Проректор із наукової роботи ЦНТУ побажав учасникам хакатону «Robotomania»-2017 розвивати власні здібності та відкривати для себе нові й нові горизонти.

Також учасників хакатону привітали декан механіко-технологічного факультету ЦНТУ, професор Андрій Кириченко (завкафедрою металорізальних верстатів та систем – співорганізатор заходу); завкафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, професор Олексій Смірнов; доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Єлизавета Мелешко.

Професор Олексій Смірнов висловив сподівання, що серед аудиторії програмістів, які прийшли на хакатон, обов’язково знайдуться ті, хто буде серйозно займатися або робототехнікою, або програмуванням, і через декілька років вони зможуть здивувати нас своїми розробками.

В роботі хакатону «Robotomania»-2017 взяли участь більше 40 школярів та студентів, учні навчально-виховних об'єднань: ліцей-школа «Вікторія-П», природничо-математичний ліцей - загальноосвітня школа №25; природничо-економіко-правовий ліцей - спеціалізована школа №8; учень альтернативної школи «КРОК»; студенти Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ; студенти Центральноукраїнського національного технічного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Винниченка, курсанти Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету, а також випускники навчальних закладів обласного центру.

Умови конкурсних завдань хакатону пояснив доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Олександр Дрєєв.

Усі команди-учасники отримали у своє розпорядження однакові маніпулятори (корпусні деталі яких було надруковано на 3D принтері кафедри металорізальних верстатів та систем) та повинні були протягом певного проміжку часу створити програми для керування маніпулятором. Учасники мали можливість використовувати будь-яку мову програмування на власний розсуд.

Наприклад, згідно з умовами завдань, маніпулятори повинні були переміщувати предмети (два кубики білого та чорного кольору) в задані позиції, переставляти кубики місцями, будувати з кубиків «башту», з урахуванням кольору кубика тощо.

Інше завдання з програмування – керування віртуальним автомобілем. Команди писали програми, за допомогою яких віртуальний автомобіль мав переміщуватися лабіринтом та знаходити шляхи виходу із лабіринту.

Зазвичай, хакатони за своєю природою не є змаганнями. Команди конкурують не стільки одна з іншою, скільки із поставленими завданнями. Проте існує традиція, коли спонсори, що надають призи, за допомогою кваліфікованого журі, визначають учасників, які впоралися із задачами у найбільш цікавий та оригінальний спосіб.

Партнерами хакатону «Robotomania»-2017 виступили ІТ-компанія «Kinect.PRO», ІТ-компанія «Novus Cybernetic» і профком студентів ЦНТУ.

Відповідно, за результатами демонстрацій командами своїх розробок, призові місця розподілено наступним чином:

приз глядацьких симпатій виборола команда PDL (Микола Гасс, Олександр Пешков, Сергій Мельник, Олександр Шевченко, Максим Мосол, студенти ЦНТУ);

заохочувальний приз отримала команда Team 7 (Ігор Старобор, Роман Бондаренко, студенти ЦДПУ);

ІІІ місце хакатону «Robotomania»-2017 посіла команда 23:59:) в складі Руслана Коптєва і Марини Катренко;

ІІ місце посіла команда HelloWorld (Марина Сокол, Микита Майоров, Дмитро Мельник, студенти ЦДПУ);

І місце хакатону «Robotomania»-2017 посіла команда NYA в складі студентів кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету Орини Старкінрї, Юрія Коваленко і Миколи Кобця. Переможці написали програму, при виконанні якої маніпулятор бере кубики зі столу та кидає їх в бейсболу, і після кидків механічна рука імітує танцювальні рухи.

Представникам команд-призерів вручили ексклюзивні медалі, спеціально виготовлені на 3D принтері кафедри металорізальних верстатів та систем, а також різноманітні подарунки від компаній-спонсорів.

Детальний фотоальбом хакатону «Robotomania»-2017 можна переглянути на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.