соціальний проект цнту рекомендовано реалізувати в рамках громадського бюджету-2018

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Соціальний проект ЦНТУ рекомендовано реалізувати в рамках Громадського бюджету-2018

23 січня на засіданні Координаційної ради з питань громадського бюджету було ухвалено рішення про збільшення фонду бюджету на 2018-й рік до 7 млн. грн, що надасть змогу додатково реалізувати вісім проектів, у тому числі, комісія рекомендує втілити соціальний проект «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами», поданий представником Центральноукраїнського національного технічного університету Олексієм Кіріченко.

Голосування за проектами Громадського бюджету-2018 міста Кропивницький тривало із 30 жовтня по 10 листопада 2017 року. У конкурсі брали участь 11 великих проектів, 31 малий проект та 7 соціальних. У тому числі, великий проект «Здорова молодь – здорове місто», соціальний проект «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами», малий проект «Продовження арт-інсталяції «Umbrella Sky», подані представниками Центральноукраїнського національного технічного університету. За підсумками голосування перші два із вищезазначених проектів не потрапили до числа переможців, які буде реалізовано за кошти Громадського бюджету 2018 року. При тому, проект «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами» набрав 1849 голосів, що лише на 2 (!!!) голоси менше, ніж проект, який став другим переможцем у голосуванні соціальних проектів.

Втім, як повідомляє сайт міськради міста Кропивницький, 23 січня Координаційна рада з питань громадського бюджету збільшила фінансування Громадського бюджету-2018 із 5-ти до 7 млн. гривень. Відтак, у місті буде додатково реалізовано один великий, один соціальний та шість малих проектів. Комісія рекомендує до реалізації в категорії «Соціальні» проект «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами».

Мета соціального проекту «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами» – створення умов для навчання роботі за комп’ютером людей з особливими потребами (проект подано фахівцем кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Олексієм Кіріченко).

Станом на початок 2017 року, в Кіровоградській області налічується 59093 осіб з особливими потребами. За статистикою, в Україні офіційно працевлаштовані лише 30% людей з особливими потребами, хоча досить часто їх працевлаштування носить суто формальний характер (враховуючи обов’язкову 4-відсоткову квоту щодо працевлаштування людей з особливими потребами на кожному підприємстві), що зумовлено як багатьма психологічними суб’єктивними чинникам, так і елементарною непристосованістю багатьох робочих приміщень для потреб людей з особливими потребами.

Водночас, як свідчить світовий досвід, з розвитком сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, дистанційна зайнятість у сфері програмування, обробки інформації, адміністрування сайтів і блогів тощо, здатна приносити певний дохід незалежно від місця перебування працюючої особи.

Навчання людей з особливими потребами навичкам дистанційної роботи за комп’ютером дозволить забезпечити їм додаткове джерело доходу, можливості соціальної адаптації, психологічний комфорт, вміння працювати в команді і розвивати свій потенціал, а в подальшому, підтримувати і навчати інших людей даної категорії.

У межах проекту передбачається обладнання, необхідного для навчання навичкам дистанційної роботи за ПК осіб з особливими потребами. Навчання здійснюватиметься на волонтерських засадах студентами та фахівцями Центральноукраїнського національного технічного університету.

За інформацією сайту Кіровоградської міської ради


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.