студентів цнту вчили готувати проекти громадського бюджету

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Студентів ЦНТУ вчили готувати проекти Громадського бюджету

Цього тижня на базі факультету економіки та менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся тренінг «Громадський бюджет: від ідеї до реалізації», під час якого представники міської ради Кропивницького розповіли студентам про історію впровадження «бюджету участі» у нашому місті та надали практичні рекомендації щодо підготовки проектів для Громадського бюджету.

Громадський бюджет («бюджет участі») – це окрема частина бюджету міста, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та оформлених відповідно проектних пропозицій, які стали переможцями голосування. Конкурси на Громадський бюджет в нашому місті проходили двічі, обидва рази свої проекти на конкурс подавали представники ЦНТУ. Для Громадського бюджету 2017 року: великий проект «Здорова молодь – здорове місто» (студенти Олександр Дроздов і Владислав Вишінський); для Громадського бюджету 2018 року: великий проект «Здорова молодь – здорове місто», соціальний проект «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами», малий проект «Продовження арт-інсталяції «Umbrella Sky», подані представниками Центральноукраїнського національного технічного університету Олександром Дроздовим, Олексієм Кіріченко та Євгеном Новосьоловим, відповідно.

На початку тренінгу «Громадський бюджет: від ідеї до реалізації» заступник начальника управління молоді та спорту міськради Катерина Черкасська розповіла студентам про діяльність Молодіжної ради при виконавчому комітеті міської ради Кропивницького та запросила студентську молодь пропонувати свої ідеї та брати участь в акціях Молодіжної ради.

Представники міськради Юлія Волченко і Світлана Царан познайомили студентів ЦНТУ із історією виникнення Громадського бюджету, навели приклади цікавих проектів Громадського бюджету Кропивницького та розповіли учасникам тренінгу про ключові принципи і правила підготовки проектів Громадського бюджету.

«З 1 по 30 квітня триватиме подання проектів на черговий Громадський бюджет міста Кропивницький, тому зараз ми проводимо широку інформаційну кампанію, пропонуючи мешканцям нашого міста готувати свої проекти, – розповідає Юлія Волченко. – Молодь – це активна частина суспільства, ми зацікавлені бачити більше проектів Громадського бюджету від молодих людей, тому проводимо тренінги серед студентів навчальних закладів обласного центру. Громадський бюджет на тому й побудований: мешканці міста вирішують, що їм необхідно. Отже, ми хочемо почути від студентів: що їх цікавить у нашому місті, чого не вистачає місту або певній території міста?»

На завершення тренінгу студенти ЦНТУ в ігровій формі готували свої проекти «бюджету участі» (тема: культура, освіта, дозвілля, благоустрій тощо) та презентували свої пропозиції іншим учасникам тренінгу.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.