день першокурсника і день знань в кнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


День першокурсника і День знань в КНТУ

Першого вересня на Студентській площі біля Кіровоградського національного технічного університету відбулась традиційна посвята в студенти «новачків» навчального закладу. Цього року почесним гостем святкової церемонії став випускник факультету економіки та менеджменту КНТУ 2003 року та магістратури ФЕМ 2004 року, народний депутат України Олександр Горбунов.

За звичаєм, на початку посвяти в студенти над площею біля університету було піднято прапори України, Кіровоградської області та нашого міста, яке вже носить ім’я Кропивницький. Почесну місію з підйому прапорів виконали першокурсники КНТУ Артем Аркуша, Ярослав Набожний і Денис Костянецький.

Вітаючи студентів університету, ректор КНТУ, професор Михайло Черновол, в першу чергу подякував першокурсникам та їхнім батькам за вибір навчального закладу під час непростої цьогорічної приймальної кампанії.

«Повірте моєму немалому життєвому досвіду, ви зробили правильний крок, поступивши до Кіровоградського національного технічного університету, – зауважив Михайло Черновол. – Якщо проаналізувати біографії найбільш успішних людей нашого краю, то ви побачите, що більшість з них – як раз випускники нашого університету. І хоча ви поступили до Кіровоградського національного технічного університету (наголос інтонацією на слові Кіровоградського – прим.), закінчувати навчання будете вже в Центральноукраїнському національному технічному університеті, оскільки позавчора рішенням трудового колективу навчального закладу наш університет змінив назву.

Традиційно я бажаю першокурсникам три речі. По-перше, звичайно, – здоров’я. Повірте, навчання – це не прогулянка у парку, це дуже серйозна робота, і для того, щоб якісно виконувати цю роботу треба мати здоров’я. По-друге, я бажаю вам мати бажання вчитися. Це дуже важливо. Хоча кажуть, що навчатися треба все життя, і це правильно, ви не матимете іншого часу, який вам спеціально виділено на навчання. Це школа, де ви отримували загальні знання, і тепер університет, де ви отримаєте професійні знання. То ж не марнуйте свій час. Професорсько-викладацький склад університету завжди налаштований дати вам ці знання. Від вас вимагається лише хотіти отримати знання. І третє традиційне побажання – мати протягом навчання повноцінне студентське життя. Тому що університет – це не тільки лекції, семінари, лабораторні, а ще й КВН, художня самодіяльність, спортивні секції, студентські вечірки, студентська дружба, студентське кохання».

Традиційний «Ключ знань» від ректора отримав студент першого курсу КНТУ Денис Костянецький.

Народний Депутат України Олександр Горбунов двічі поступав до нашого університету: з 1997 по 2003 роки він навчався за спеціальністю «Менеджменту організацій», а потім навчався у магістратурі факультету економіки та менеджменту за цією ж спеціальністю. Він вважає КНТУ одним із двох своїх рідних університетів, і, звертаючись до першокурсників, висловив сподівання, що для них цей навчальний заклад теж стане рідним.

«Думаю, ви зробили правильний вибір, – вважає Олександр Горбунов. – Ті знання, які ви тут отримаєте, будуть вам потрібні все життя. Бажаю студентам творчої наснаги до навчання, педагогам – гарних, талановитих студентів, батькам – терпіння, а усім вам – миру і здоров’я».

Що характерно, до КНТУ Олександр Горбунов поступав вже у досить зрілому віці, у 28 років (щоправда, тоді навчальний заклад називався ще Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування).

«Коли поступаєш до навчального закладу в дорослому віці, – каже Олександр Володимирович, – а я поступав до університету після служби в лавах збройних сил, після участі у збройному конфлікті, вже маючи певний досвід громадської діяльності, – переосмисливши те, що тобі потрібно у житті, пройшовши шлях проб та помилок, ти краще розумієш, до чого ти хочеш себе готувати. Тому я свідомо обрав із переліку спеціальностей і ВНЗ саме ту спеціальність, і саме той університет, які мені були потрібні. Навчання в цьому університеті для мені тоді, справді, було дуже важливим».

До речі, порівнюючи святкові заходи до Дня знань тих часів, як він навчався в університеті із сьогоднішніми, Олександр Горбунов відзначив, що КНТУ має власні першовересневі традиції, і це дуже добре.

Голова Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Світлана Скалько теж привітала першокурсників із початком нового етапу життя: «Зміст цього етапу вашого життя – здобути знання і стати професіоналами. Вам у цьому допомагає прекрасний професорсько-викладацький склад навчального закладу, який ви обрали для навчання; вам у цьому допоможуть ваші батьки, але знайте, що основна запорука вашого успіху – ви самі і ваше стремління до знань. Також у цьому університеті у вас буде можливість оволодіти навичками громадської діяльності, до ваших послуг і студентське самоуправління і майже трьохтисячна організація профспілки студентів КНТУ. Тому не гайте часу, використовуйте усі можливості!»

Символічні залікову книжку та студентський квиток студентам-першокурсникам вручили голова Студпрофкому КНТУ Валерій Пугач і голова Студради університету Тетяна Чепа. Відповідно, від імені студентів першого курсу отримали символи студентського братерства Артем Аркуша і Олександра Кирилова. Також делегати від студентів-першокурсників зачитали зі сцени обітницю «Клятва першокурсника», пообіцявши добре вчитися.

На завершення офіційної частини посвяти в студенти вокалісти Студклубу університету Анатолій Антоненко, Тетяна Подгорна і Віталіна Жолдак виконали пісенний гімн КНТУ.

Фотоальбом з посвяти у першокурсники 2016 року можна переглянути на сторінках КНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.