перші загальні вибори декана факультету будівництва та транспорту цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Перші загальні вибори декана факультету будівництва та транспорту ЦНТУ

Минулої п’ятниці, 26 лютого в Центральноукраїнському національному технічному університеті проходили вибори очільника факультету будівництва та транспорту (попередня назва: факультет проектування та експлуатації машин). Вперше декана обирав безпосередньо колектив факультету – такі вимоги змін до Закону України «Про вищу освіту» від 2019 року.

Як повідомив на початку конференції трудового колективу факультету будівництва та транспорту ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний, 13 березня спливе термін 5-річного контракту із деканом ФБТ Володимиром Яцуном, відповідно, ще 23 січня було оголошено відкритий конкурс на заміщення посади декана факультету будівництва та транспорту (а також деканів агротехнічного факультету та факультету автоматики та енергетики» – прим.).

Далі за процедурою прізвища претендентів на посаду, що подалися на конкурс, виносяться на збори трудового колективу. Відповідно до статті 43 Закону України «Про вищу освіту» в редакції від 06.06.2019, питання вибору керівника факультету є прерогативою більшості від повного складу органу громадського самоврядування факультету. Керівник закладу вищої освіти призначає на посаду ту людину, на якій зупинив вибір колектив. Отже, тепер ані вчена рада факультету, ані вчена рада університету до призначення деканів відношення не мають.

Документи на конкурс подав лише один претендент – Володимир Васильович Яцун, випускник 1981 року Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування за спеціальністю «Будівельні, дорожні машини і обладнання».

Володимир Яцун працює в нашому навчальному закладі майже 40 років. З 2000 року очолює факультет будівництва та транспорту Центральноукраїнського національного технічного університету (попередня назва: факультет проектування та експлуатації машин).

Нагадаємо, наприкінці вересня 2020 року Володимиру Яцуну указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

На конференції трудового колективу факультету будівництва та транспорту зареєструвався 61 делегат з 68-ми.

Перед початком голосування кандидат на посаду декана представив 58-сторінковий звіт про свою роботу. Зокрема, зробивши акцент на високих показниках факультету в системі рейтингування факультетів ЦНТУ за останні 10 років та результатах перевірок роботи факультету контролюючими інспекціями. Питання від аудиторії до кандидата стосувались відкриття на кафедрах факультету нових освітніх програм, що відповідають потребам сьогодення.

Відповідно до протоколу лічильної комісії, у виборах декана факультету будівництва та транспорту взяв участь 61 делегат конференції трудового колективу факультету. Кандидатуру Володимира Яцуна підтримав 61 виборець: 100% від тих, хто взяв участь у голосуванні («прохідний» бар’єр: 50%+1 голос).

Як зауважив ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний, новий контракт із Володимиром Яцуном буде підписано на три роки, до 2024 року, на період дії перехідних положень Закону України «Про вищу освіту».

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.