час навчитися грати у бадмінтон

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Час навчитися грати у бадмінтон

На базі Спортивного клубу ЦНТУ відбувся перший на Кіровоградщині навчальний семінар за міжнародною програмою «Shuttle Time» – програмою популяризації бадмінтону, програмою поширення цієї гри в закладах освіти. Організатори семінару: Європейська Конфедерація бадмінтону, Федерація бадмінтону України, Міністерство освіти і науки України та Інститут модернізації змісту освіти.

Як повідомив доцент кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя Центральноукраїнського національного технічного університету Володимир Ковальов (екс-завідувач колишньої кафедри фізичного виховання ЦНТУ – прим.), у навчальному семінарі, який тривав 6 годин, взяли участь вчителі фізичної культури загальноосвітніх шкіл міста та викладачі фізичного виховання закладів вищої освіти обласного центру. Завдання такого семінару – ознайомлення вчителів/викладачів із правилами, технікою бадмінтону з метою створення при закладах освіти спортивних секцій з бадмінтону та загальної популяризації гри, яка, до речі, є олімпійським видом спорту.

Семінар проводив тьютор Федерації бадмінтону України Едуард Яровий (Олександрія, Кіровоградська область).

Як розповів Едуард Яровий, вже майже 10 років у світі діє започаткована Всесвітньою федерацією бадмінтону програма «Shuttle Time», мета якої – зробити бадмінтон одним із найбільш популярних та доступних шкільних видів спорту. Зараз програма «Shuttle Time» працює у 144 країнах, у тому числі – в Україні.

В 2017 році Міністерство освіти і науки України додало до учбових програм із фізичної культури варіативний модуль «Бадмінтон». Щоб виявити вчителів/викладачів, які хотіли би навчати школярів/студентів бадмінтону, які хотіли б вести при своєму навчальному закладі спортивні секції із бадмінтону, та навчити таких вчителів грі – Федерація бадмінтону України, разом із Міністерством освіти і науки України та Інститутом модернізації змісту освіти, започаткували серію всеукраїнських навчальних семінарів.

«Програма «Shuttle Time» популяризує бадмінтон у школах та університетах й сприяє поширенню гри, – говорить Едуард Яровий. – Спочатку працюємо над тим, щоб зробити бадмінтон масовим видом спорту, а з часом масовість (кількість) перетвориться на якість. Типовий приклад – Іспанія. Раніше бадмінтон там був не на високому рівні. Завдяки програмі «Shuttle Time» бадмінтон в Іспанії набув масовості, й результатом масового охоплення стала поява конкурентоздатних спортсменів. На даний момент чемпіонка Європи з бадмінтону – іспанка Кароліна Марін».

За словами тьютора Федерації бадмінтону України бадмінтон розвиває в людині координацію рухів, витривалість, пластику, реакцію. Цей вид спорту чудово підходить для тренування зору та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Бадмінтон – третій у світі вид спорту за витратами енергії. А ще цей вид спорту входить до програми підготовки космонавтів.

Бадмінтон не потребує занадто складного оснащення: сітку, декілька ракеток та волани можна придбати у магазинах й коштують вони не дуже дорого (звісно, якщо мова йде про оснащення для гри у школі чи на подвір’ї, а не для професійних занять).

У свою чергу, Федерація бадмінтону України безкоштовно надає навчально-методичні посібники та серії відеоуроків вчителям, які матимуть бажання викладати школярам або студентам модуль «Бадмінтон».

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 55-50-18
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.