дайджест подій: цнту, 2021-й рік

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Дайджест подій: ЦНТУ, 2021-й рік

Якщо подивитись на перелік минулорічних подій з життя університету, які висвітлювались на сайті навчального закладу, то помітно, що у порівнянні з попереднім, 2020 роком, їх кількість зросла. Звісно, до рівня докарантинних часів ще далеко, але потроху університет повертається до звичного життя. До вашої уваги огляд подій Центральноукраїнського національного технічного університету 2021 року.

20 січня 2021 року наказом Міністерства освіти і науки України ректором Центральноукраїнського національного технічного університету призначений професор Володимир Кропівний.

Інтерв’ю ректора «Про найперші завдання, пошуки наступного покоління управлінців та відповідальність».

 

На період 2021-2023 ЦНТУ обраний базою для конкурсів студентських наукових робіт зі спеціальності «Комп'ютерні науки».

 

У січневому рейтингу 2021 року Webometrics Центральноукраїнський національний технічний університет посів 83 місце з 316 закладів вищої освіти України (станом на січень 2020 року – 92 місце), що є найкращим показником серед ЗВО Кіровоградщини.

 

Вісім представників ЦНТУ обрано до складу експертних комісій та експертних груп Міністерства освіти і науки України.

 

10 лютого дипломи магістрів отримали випускники першого набору спільного проекту Національного агентства України з питань державної служби та Центральноукраїнського національного технічного університету, проекту із навчання представників регіональних, районних органів державної влади та місцевого самоврядування Кіровоградської області за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

 

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти ухвалило рішення акредитувати за третім освітньо-науковим рівнем вищої освіти «доктор філософії» освітньо-наукову програму Центральноукраїнського національного технічного університету «Галузеве машинобудування» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

 

Нещодавно призначений проректором з науково-педагогічної роботи колишній декан механіко-технологічного факультету, професор Андрій Кириченко розповідає про свої плани та завдання.

 

В середині березня відбувся перший випуск магістрів «Публічного управління та адміністрування» за програмою навчання керівників медичних закладів Кіровоградської області.

 

ІТ-компанія MIF Projects інвестує в створення лабораторії Research and Development кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету.

 

Студент кафедри будівельних, дорожніх машин і будівництва Центральноукраїнського національного технічного університету Владислав Носик став одним із переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Галузеве машинобудування (підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання)».

 

На початку квітня на онлайн-засіданні спеціалізованої вченої ради К23.073.02 Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся захист двох дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 «Процеси механічної обробки, верстати та інструменти».

 

Студент IV курсу кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету Олександр Коптєв виборов ІІ місце ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Електричні машини і апарати».

 

Протягом 14-16 квітня в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбулись три міжнародні науково-практичні конференції, відповідно, на кафедрах факультету обліку та фінансів ЦНТУ, на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення механіко-технологічного факультету ЦНТУ, а також на кафедрі експлуатації та ремонту машин факультету будівництва та транспорту.

Міжнародна науково-практична конференція «Облік, оподаткування і контроль в управлінні».

Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології».

Міжнародна конференція «Підвищення надійності і ефективності машин, процесів і систем».

 

Представники ЦНТУ стали лауреатами обласної премії молодим науковцям, а також стипендіатами Кіровоградської ОДА та Кіровоградської обласної ради.

Першу премію молодим науковцям області комісія присудила старшому викладачеві кафедри будівельних, дорожніх машин і будівництва Центральноукраїнського національного технічного університету, к.т.н. Миколі Пашинському. Стипендію ІІ ступеня Кіровоградської ОДА та Кіровоградської обласної ради молодим аспірантам отримуватиме аспірантка ЦНТУ Юлія Білик (спеціальність 131 «Прикладна механіка», тема дисертації: «Технологія зменшення шуму і вібрацій лопатевих гвинтів і робочих коліс аеродинамічним і звичайним балансуванням»).

 

Магістрант кафедри сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету Олег Панченко посів призове місце ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із напрямку Транспортні технології (за видами транспорту).

 

16 квітня на базі кафедри економіки та підприємництва Центральноукраїнського національного технічного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Напрями економічного зростання та інноваційного розвитку підприємства».

 

Акредитаційна комісія Міністерства освіти і науки України затвердила присудження ступеня доктора технічних наук доценту кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Єлизаветі Мелешко. ..

 

20-21 квітня Центральноукраїнський національний технічний університет вперше провів підсумкову науково-практичну конференцію Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Комп’ютерні науки». Одним з переможців конкурсу став представник ЦНТУ Андрій Сніховський.

 

Студентка ІІІ курсу групи ОО 18 факультету обліку та фінансів Центральноукраїнського національного технічного університету Анастасія Коряк (Платонова) стала однією із переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка бізнесу».

 

У рейтингу закладів вищої освіти України за кількістю отриманих патентів Центральноукраїнський національний технічний університет посів 22 місце із 58 рейтингових позицій.

 

Велике інтерв’ю «Ми відправляємо роботів на Марс» із випускницею нашого навчального закладу Альоною Донцовою, яка працює у Лабораторії реактивного руху NASA (Jet Propulsion Laboratory, Каліфорнія, США).

 

Кафедра електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету отримала високі відгуки щодо підготовки фахівців від експертів «Проекту енергетичної безпеки», який реалізується за підтримки USAID (США).

 

Студент III курсу кафедри металорізальних верстатів та систем ЦНТУ Андрій Котляр став одним із переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі знань «Галузеве машинобудування» (машини аграрно-лісового та транспортного комплексів).

 

Студент кафедри матеріалознавства та ливарного виробництва ЦНТУ Сергій Мусієнко виборов І місце Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Матеріалознавство».

 

До «Дня науки» 2021 в Центральноукраїнському національному технічному університеті вперше з 2019 року проведено «Ярмарок вакансій».

 

З нагоди Всеукраїнського Дня науки 13-15 травня у Центральноукраїнському національному технічному університеті було проведено декілька наукових конференції, «День відкритих дверей», а також організовано виставку наукових розробок.

 

Указом Президента України №195/2021 від 17 травня 2021 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки» завідувачеві кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ, докторові технічних наук, професору Миколі Свіреню присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

 

Студентам Центральноукраїнського національного технічного університету Анастасії Абашиній й Михайлу Магопцю, а також студенту Кропивницького інженерного фахового коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету Матвію Возносіменко було призначено академічну стипендію Президента України.

 

На базі кафедри історії, археології інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету відбулась ІІ Міжнародна наукова конференція «Історія, археологія, інформаційна, бібліотечна та архівна справа: актуальні проблеми науки та освіти».

 

Завкафедрою кафедри історії, археології інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Василь Орлик розповів про участь у міжнародному проекті FLAME (Framing the Late Antique and early Medieval Economy) із дослідження та реконструкції економіки Середземномор'я та прилеглих регіонів в період переходу від античності до раннього середньовіччя.

Також у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась прес-конференція професора Василя Орлика про участь групи українських вчених у міжнародному проекті «FLAME» Принстонського університету.

 

Кафедра фізичного виховання Центральноукраїнського національного технічного університету спільно з обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» провели спортивну вікторину «Спорт – це модно» для студентів першого курсу нашого навчального закладу.

 

В ЦНТУ відбулися п’яті загальні вибори голови Студентської ради Центральноукраїнського національного технічного університету. відрив між кандидатами склав лише 3,2% голосів від числа тих студентів, що взяли участь у голосуванні.

 

Центральноукраїнський національний технічний університет та Державна аудиторська служба України підписали договір про співробітництво.

 

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» разом із міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence склали черговий, 14-й рейтинг вітчизняних закладів вищої освіти «Топ-200 Україна» 2021 року. ЦНТУ залишається найбільш рейтинговим університетом Кіровоградської області.

 

Олег Бабенко, колишній директор Державного архіву Кіровоградської області, випускник 2017 року кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету виграв конкурс на посаду директора Центрального державного історичного архіву України (Київ).

 

Магістрант кафедри сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету Дмитро Нєдєльський посів ІІ місце ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Агроінженерія».

 

Уряд України своїм розпорядженням №516-р призначив академічну стипендію Кабінету Міністрів студентам закладів вищої освіти на ІІ семестр 2020/2021 навчального року та аспірантам на 2021/2022 навчальний рік. Серед стипендіатів – студентка кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету Дарія Михайлова.

 

В Центральноукраїнському національному технічному університеті стартував новий навчальний курс підвищення кваліфікації для представників місцевого самоврядування територіальних громад у рамках проекту «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), який в Україні впроваджується за допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Атестаційна колегія МОН затвердила рішення спеціалізованих вчених рад та Вченої ради ЦНТУ щодо присвоєння вченого звання професора, доцента, старшого дослідника, присудження наукових ступенів доктора наук, кандидата наук.

 

Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки України затвердила присудження наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.09 – «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» провідному фахівцю-економісту бухгалтерської служби ЦНТУ Яні Клименко, яка захистила кандидатську дисертацію на спеціалізованій вченій раді Державного університету «Житомирська політехніка».

 

Профком та адміністрація ЦНТУ відроджують університетську базу відпочинку «Сосновий гай», розташовану неподалік Світловодська.

 

Студенти, викладачі та випускники ЦНТУ у складі збірної України з бейсболу допомогли збірній виграти відбірковий турнір у Сербії та вибороли путівку на чемпіонат Європи 2021 року.

 

На Кропивницькому порталі «Гречка» опубліковано нарис про доцента кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, доктора технічних наук Єлизавету Мелешко.

 

Завкафедрою фізичного виховання Центральноукраїнського національного технічного університету Володимир Ковальов у складі делегації Національного олімпійського комітету України відвідав ОлімпійськіІгри у Токіо.

 

До 30-річчя Незалежності жовто-блакитний прапор та малий герб України знову прикрасили центральні клумби Студентської площі біля Центральноукраїнського національного технічного університету. Над створенням квіткових прапору та тризубу садівники ЦНТУ Лариса Майданик, Оксана Подкопаєва та завгосп АГЧ університету Людмила Гадомська працювали ще з весни: готували саджанці, пересаджували саджанці на клумби, поливали, доглядали за рослинами.

 

Кафедральні та факультетські «Оскари» ЦНТУ: під час зборів трудового колективу Центральноукраїнського національного технічного університету було нагороджено переможців університетського рейтингу кафедр та факультетів.

 

Минулого року знов відбулась урочиста посвята у першокурсники Центральноукраїнського національного технічного університету.

 

На засіданні Вченої ради Центральноукраїнського національного технічного університету відбулись презентація та громадське обговорення колективної наукової роботи «Фізичні основи та інноваційні технології ультразвукового оброблення матеріалів», висунутої на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки.

 

Професор кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету Анатолій Орлович отримав відзнаку Кропивницької міської ради та виконавчого комітету «За заслуги» (ІІ ступеня).

 

Команда з ЦНТУ вийшла до наступного етапу Студентської першості світу з програмування ІСРС у південно-східній Європі (International Collegiate Programming Contest). Офіційним координатором світового чемпіонату ІСРС у Центральному регіоні України є доцент кафедри КбПЗ Олександр Доренський.

 

Після півторарічної перерви, викликаною карантинними обмеженнями, в Дніпрі знов проведено чемпіонат України з дзюдо серед майстрів (ветеранів). У складі збірної Кіровоградської області на цих змаганнях виступав професор кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ Юрій Кулєшков.

 

22 вересня в Центральноукраїнському національному технічному університеті відкрили лабораторію та «Експертний центр», створені в рамках проекту Європейського Союзу ЕРАЗМУС+. У лабораторії встановлено найкраще сучасне обладнання, яке тільки можна було придбати. Агропідприємства області зможуть замовити тут безкоштовні дослідження в рамках програми ЕРАЗМУС+ UniClaD.

 

На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.053.01 Університету Григорія Сковороди в Переяславі доцент кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету Олександр Бондаренко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.06.

 

Професорові кафедри автоматизації виробничих процесів ЦНТУ, колишньому ректорові Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, докторові технічних науки Василю Олександровичу Кондратцю Указом Президента України №493/2021 призначено державну стипендію.

 

Депутати Кіровоградської облради затвердили «Програму впровадження регіональних наукових досліджень у виробництво... на 2022-2024 роки». У порівнянні із попередньою програмою, яка діяла у 2017-20 роках, нова програма розрахована на значно більше галузей економіки. За «Програмою… 2017-20» науковці ЦНТУ реалізували на підприємствах області 10 власних розробок.

 

Ректор Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Володимир Кропівний обраний головою Ради ректорів закладів вищої освіти Кіровоградської області.

 

Відповідно наказу Міністерства освіти і науки України №1036 від 29 вересня 2021 року, студентам закладів вищої освіти призначено іменні стипендії Верховної Ради України на 2021/2022 навчальний рік. Серед стипендіатів – троє студенток ЦНТУ: Анастасія Коряк, Анжеліка Марченко та Дарія Михайлова.

 

Під час святкових заходів з нагоди Дня працівників освіти відзнаками, почесними грамотами, грамотами або преміями Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради нагородили представників ЦНТУ, які також є викладачами Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді.

 

ЦНТУ став учасником створення в Кіровоградській області першого кластеру органічного бджільництва та апітерапії «ORGANIC STEP».

 

На початку жовтня на базі відпочинку Центральноукраїнського національного технічного університету «Сосновий гай» поблизу Світловодська відбувся перший у нашому навчальному закладі університетський чемпіонат зі спортивної риболовлі. Організатором даного конкурсу виступив профспілковий комітет Центральноукраїнського національного технічного університету за підтримки адміністрації навчального закладу.

 

Студентці IV курсу групи МЕ-18 (напрям підготовки «Менеджмент») економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету Валерії Ревві призначено академічну стипендію імені М.С.Грушевського для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів на І семестр 2021/2022 навчального року.

 

Міністерство освіти і науки України призначило академічні стипендії Президента України студентам закладів вищої освіти на І семестр 2021/2022 навчального року. Серед стипендіатів є представники ЦНТУ: Михайло Магопець та Євген Шаповал.

 

Науковці економічного факультету ЦНТУ взяли участь у круглому столі «Сучасний стан та перспективи розвитку сфери освіти та науки на регіональному рівні», організованому Кіровоградським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України.

 

На посаду директора Відокремленого структурного підрозділу «Світловодський політехнічний фаховий коледж ЦНТУ» призначено Михайла Рудича.

 

В «Експертному центрі» програми UniClaD ЕРАЗМУС+ відбулась перша робоча нарада учасників кластеру органічного бджільництва та апітерапії «ORGANIC STEP».

 

На базі Спортивного клубу ЦНТУ відбувся перший на Кіровоградщині навчальний семінар за міжнародною програмою «Shuttle Time» – програмою популяризації бадмінтону, програмою поширення цієї гри в закладах освіти. Організатори семінару: Європейська Конфедерація бадмінтону, Федерація бадмінтону України, Міністерство освіти і науки України та Інститут модернізації змісту освіти.

 

Представник ЦНТУ, доцент кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя, голова комісії осередків Національного олімпійського комітету України Володимир Ковальов виступив на засіданні Виконавчого комітету НОК України, присвяченому підбиттю підсумків виступу Олімпійської збірної України на Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо.

 

Старша бейсбольна команда Кропивницького «BioTexCom-КНТУ», в складі якої традиційно грає багато випускників та студентів нашого навчального закладу, виграла золоті медалі та фінальну серію розіграшу Кубку України 2021 року.

 

Студенти кафедри загального землеробства ЦНТУ мають унікальну можливість вивчати гідропоніку в єдиній на всю Україну геокупольній лабораторії.

 

Комісія Кіровоградської облдержадміністрації визначила переможців та призерів обласної стипендії для студентів закладів вищої, фахової передвищої освіти та учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти у номінаціях: «За науково-дослідні, освітні досягнення та досягнення у здобутті професії», «За творчі досягнення», «За спортивні досягнення».

 

В університеті при Центрі виховної роботи працює психологічна служба. Серед питань, з якими звертаються до університетського психолога, переважають питання взаємовідношень у колективах (булінг, навчання студентів із особливими потребами), питання самоорганізації, тривожності та страхів, викликаних пандемією коронавірусу. ..

 

В Центральноукраїнському національному технічному університеті відбувся перший тренінг пілотного проекту «Підвищення обізнаності молоді Вінницької, Кіровоградської та Хмельницької областей щодо безпечної міграції та працевлаштування». Мета циклу тренінгів – розповісти студентам та викладачам нашого навчального закладу про правила безпечної міграції та закордонного працевлаштування.

 

Студентський профспілковий комітет ЦНТУ провів пілотні змагання з економічної гри «Менеджер».

 

В Центральноукраїнському національному технічному університеті відбувся IV конкурс 3D-моделювання та друку – вдруге поспіль у статусі обласного – за участю студентів чотирьох закладів освіти Кіровоградщини. Конкурс приходив на базі лабораторії комп’ютерної конструкторсько-технологічної підготовки виробництва кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки механіко-технологічного факультету ЦНТУ.

 

Уряд призначив академічну стипендію Кабінету Міністрів України студентам закладів вищої освіти (розпорядження Кабміну №1573-р від 02 грудня 2021 року). Серед стипендіатів лише один представник університетів Кіровоградської області – студент Центральноукраїнського національного технічного університету Антон Мороз.

 

В ЦНТУ вручили сертифікати групі випускників курсів підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за програмою запобігання корупції та забезпечення доброчесності. ЦНТУ став лише одним із шести ЗВО України, які виграли конкурсний відбір на проведення курсів за цієї програмою на замовлення Національного агентства України з питань державної служби.

 

Завкафедрою історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Василь Орлик, викладачі та студенти цієї кафедри, а також директор бібліотеки ЦНТУ Вікторія Євміна взяли участь в роботі науково-практичної конференції «Світ у цифровий час», яка відбулась в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І.Чижевського.

 

Доцент кафедри автоматизації виробничих процесів ЦНТУ Анатолій Мацуй захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.07 «Автоматизація процесів керування».

 

Центральноукраїнський національний технічний університет уклав договір про наукову співпрацю із директором кав’ярні «Ваніль» Володимиром Кравчуком. Предмет співпраці – наукові дослідження та практичні роботи викладачів і студентів кафедри екології, охорони навколишнього середовища та здорового способу життя ЦНТУ з метою зменшення виробничих відходів підприємства.

 

Представники знімальної групи документального фільму «Кіровоградщина: життя на урані»: влаштували допрем’єрний показ картини для викладачів та співробітників Центральноукраїнського національного технічного університету.

 

Заступник міського голови Кропивницького Сергій Колодяжний та начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко відвідали Центральноукраїнський національний технічний університет та ознайомились із лабораторною базою нашого навчального закладу.

 

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти ухвалило рішення акредитувати освітньо-наукову програму «Галузеве машинобудування» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Центральноукраїнського національного технічного університету за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

 

Група викладачів кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнського національного технічного університету успішно пройшла міжнародне стажування на базі софійського Університету фінансів, бізнесу та підприємництва (University of Finance, Business and Entrepreneurship, VUZF) за темою «Сучасні методи навчання та інноваційні технології в вищій освіті: європейський досвід та глобальні тенденції».

 

Під час урочистого відкриття обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву №2 міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт та голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна вручили нагороди та відзнаки спортсменам та тренерам обласного центру. Серед них – бейсбольні та софтбольні команди міста.

 

За інформацією сайту ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.