курси міжнародного гуманітарного права для викладачів цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Курси міжнародного гуманітарного права для викладачів ЦНТУ

Які правила поведінки цивільних осіб під час збройних конфліктів? Які саме організації яку саме допомогу надають при гуманітарній кризі? Як правильно документувати воєнні злочини тощо? Питання, які ще півроку тому цікавили лише профільних спеціалістів. Зараз, на жаль, відповіді на ці питання важливо знати усім нам.

Для підвищення рівня обізнаності суспільства щодо гуманітарних аспектів війни, Міністерство освіти і науки України разом із Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) провело для освітян онлайн-тренінг із міжнародного гуманітарного права. У тренінгу взяли участь й викладачі економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету.

Як розповіла декан економічного факультету ЦНТУ, професор Наталія Шалімова, на факультеті не припинялась робота з підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, тому робочі нотатники постійно доповнюються новою інформацією щодо цікавих та корисних семінарів, тренінгів, курсів, адресованих викладачам закладів освіти. (Тим більш, з початком повномасштабної агресії кількість таких пропозицій з боку міжнародних університетів та організацій виросла в рази).

Дізнавшись від МОН про дистанційний курс для освітян «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», деканат економічного факультету ЦНТУ запропонував своїм викладачам прослухати цей курс. Зареєструвалось 13 представників кафедр факультету: Ірина Журило, Тетяна Немченко, Тетяна Фоміна, Наталія Глевацька, Дар’я Насипайко, Тетяна Решитько, Ілона Андрощук, Наталія Шалімова, Володимир Шалімов, Ольга Пугаченко, Ольга В’юник, Ірина Бабець, Іван Миценко.

В межах тренінгу слухачі вивчали основні положення міжнародного гуманітарного права, знайомились з гуманітарними організаціями, що надають допомогу у період збройного конфлікту та під час надзвичайних ситуацій, дізнавались про відповідальність за порушення норм міжнародного гуманітарного права та про методи фіксації фактів порушення міжнародного гуманітарного права.

Аудиторія курсів «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» – освітяни: вчителі шкіл, викладачі закладів вищої освіти. За задумом організаторів, пройшовши тренінг, вчителі та викладачі далі зможуть ділитися отриманою інформацією із широкими верствами населення, зокрема, зі школярами та студентами.

За словами декана економічного факультету ЦНТУ Наталії Шалімової, у нашому навчальному закладі тематиці міжнародного гуманітарного права будуть присвячуватись заняття зі студентами в межах кураторської години.

Крім цього… В ЦНТУ здобувачі освіти серед вибіркових дисциплін можуть обрати дисципліну «Право». При достатньому рівні зацікавленості з боку студентів, буде розглянуто можливість додати ще й вибіркову дисципліну «Міжнародне гуманітарне право».

Викладачі або студенти, яких зацікавила дана тематика, також можуть записатися на безкоштовний онлайн курс із міжнародного гуманітарного права на платформі «Prometheus», або прослухати англомовний курс «International humanitarian law» на платформі «Coursera for Campus», доступ до якої для викладачів ЦНТУ безкоштовний.

Пройшовши тренінг з міжнародного гуманітарного права, викладачі економічного факультету ЦНТУ вже готуються до наступних курсів підвищення кваліфікації. За графіком, це курс, присвячений особливостям підготовки здобувачів освіти ІІІ освітньо-наукового ступеня (доктор філософії). Від економічного факультету ЦНТУ на цей курс, який стартує наприкінці червня, записалось вже шестеро викладачів.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.