8 медалей збірної україни на чемпіонаті світу з дзюдо. одна з них – доробок професора цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


8 медалей збірної України на чемпіонаті світу з дзюдо. Одна з них – доробок професора ЦНТУ

Професор кафедри експлуатації та ремонту машин Центральноукраїнського національного технічного університету, доктор технічних наук Юрій Кулєшков вперше взяв участь в чемпіонаті світу з боротьби дзюдо серед ветеранів, який проходив у польському Кракові 8-11 вересня 2022 року. З першої ж спроби він виборов бронзову медаль у своїй категорії! Цього року на чемпіонаті світу змагалась рекордна кількість атлетів – понад 800 спортсменів із 60-ти країн!

Учасники чемпіонату світу з дзюдо серед ветеранів у Кракові представляли майже всі континенти або частини світу: Північну Америку та Південну Америку, Африку, Азію, Океанію та, звісно, Європу (окрім країни-агресора, їхню збірну не допустили до змагань): від Канади до Нової Зеландії, від Бразилії до Монголії. Понад 800 учасників – майже в півтора рази більше, ніж на попередньому ветеранському чемпіонаті світу.

Склад збірної України на цьому турнірі налічував 38 дзюдоїстів-ветеранів (віком старше 30 років): 36 чоловіків та дві жінки.

Професор кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ Юрій Кулєшков виступав на чемпіонаті світу з дзюдо серед ветеранів у віковій групі М8 – вік 65-69 років та ваговій категорії до 73 кг.

Як ви можете пам’ятати, професор Юрій Кулєшков раніше брав участь у ветеранських чемпіонатах світу з самбо, та навіть вигравав чемпіонські титули в 2016 та 2017 роках. Про це докладно повідомлялось на сайті нашого університету (золота медаль 2016 року та повторна перемога в 2017 році). Крім цього, Юрій Кулєшков неодноразово вигравав медалі чемпіонатів України серед ветеранів з самбо та дзюдо. Проте саме чемпіонат світу з дзюдо для нього став першим турніром такого рівня в спортивному житті. Раніше Юрій Володимирович виступав, максимум, на ветеранському чемпіонаті Європи з дзюдо (2018 рік, Шотландія, сьоме місце).

У Кракові у ваговій категорії до 73 кг за медалі сперечалися шість дзюдоїстів віком 65-69 років. Борців категорії розділили на дві підгрупи, де вони мали провести до два поєдинки. Переможці кожної підгрупи виходили до фіналу змагань.

Професор ЦНТУ виграв свій перший поєдинок у іспанського візаві, проте, на жаль, поступився у другому матчі представнику Румунії. Надзвичайно прикрий результат. Основний час двобою (2,5 хвилини боротьби) між Юрієм Кулєшковим та румунським дзюдоїстом завершився унічию 0:0, додатковий час завершився унічию 0:0, але за додатковими показниками: кількістю зауважень, головний суддя віддав перемогу, – й путівку до фіналу, – представнику Румунії.

Бронзова медаль даної вікової та вагової категорії однозначно поїхала б до України, оскільки у поєдинку за ІІІ місця зустрілися два дзюдоїсти збірної України: Юрій Кулєшков та Сергій Зеленецький (місто Узин, Київська область).

Сергій Зеленецький – достатньо відома у ветеранському спорті особистість: голова узинського клубу зимового плавання і загартовування «Білий ведмідь», активно займається плаванням, самбо та дзюдо (сам він ветеран органів внутрішніх справ).

«Сергій Зеленецький хоча й на два роки старше за мене, проте помітно здоровіше, крупніше за мене, – говорить Юрій Кулєшков. – Декілька років тому ми з ним боролися на ветеранському турнірі з самбо в Одеській області. Я тоді суттєво поступався по очках але якимось дивом виграв поєдинок. Пам’ятаючи той матч, зараз я вже знав, що потрібно робити. Так, досвід попереднього особистого поєдинку допоміг вибороти бронзову медаль чемпіонату світу».

Загалом на даному чемпіонаті світу серед ветеранів збірна України з дзюдо виборола вісім нагород: дві золоті медалі та шість бронзових. Одна з цих медалей на рахунку професора кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ Юрія Кулєшкова.

Допомогли Юрію Кулєшкову взяти участь у міжнародних змаганнях голова Кропивницької міської федерації дзюдо Артем Ільєнко та голова Федерації дзюдо та самбо Кіровоградської області Андрій Табалов.

Підготували Юрій Кулєшков і Олександр Виноградов

Фото – сайт IJF та авторів


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.