наукові звіти молодих економістів

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Наукові звіти молодих економістів

Минулої п’ятниці в ЦНТУ на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності відбулась ІІІ науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку». Цього року в конференції взяли участь представники ВНЗ Кропивницького, Києва, Запоріжжя, учні з понад десяти шкіл нашого міста – загалом більше 150 молодих науковців.

На початку пленарного засідання гостей та учасників конференції привітав голова оргкомітету, проректор із наукової роботи Центральноукраїнського (Кіровоградського) національного технічного університету, професор Олександр Левченко.

«Чому кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності нашого університету почала проводити такі конференції? – звернувся Олександр Левченко до студентів коледжів, технікумів та учнів шкіл. – Ми переконані, що дискусії, які проходять протягом таких заходів, допоможуть вам замислитися над процесами, які відбуваються в країні. Готуючи учнівську і студентську молодь до майбутнього дорослого життя, ми хочемо допомогти вам не загубитися у цьому світі. Ми хочемо, щоб ви стали тим чинником, який рухатиме уперед нашу економіку, щоб ви формували стандарти життя, не думали, в яку країну краще переїхати, а могли побудувати своє майбутнє в Україні.

Мені приємно відзначити, що цього року на конференції буде набагато більше, ніж торік, доповідей на іноземних мовах. Ми живемо у глобалізованому світі, в якому надзвичайно важливо знати іноземні мови. Сучасний інформаційний простір, переважно, англомовний, сучасна наукова документація, переважно, публікується англійською. Ви повинні володіти англійською, бажано навіть, щоб ця мова була для нас робочою. Наш університет пропонує студентам програми стажування за кордоном, ми беремо участь у декількох програмах «подвійних дипломів» із європейськими вищими навчальними закладами, де частина навчання здійснюється іноземними мовами. Крім цього, на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності практикується викладання англійською деяких економічних дисциплін. Ми робимо усе, щоб наші студенти були більш конкурентоспроможними.

Глобалізація світу означає не тільки те, що ви отримуєте більше можливостей для навчання, стажування чи працевлаштування за кордоном. Також це означатиме, що більше і більше міжнародних компаній заходитимуть працювати в Україні. Звичайно, вони будуть наймати на роботу молодих фахівців, які добре володіють іноземними мовами, проходили стажування чи працювали за кордоном, та, відповідно, знають ділову культуру закордонних компаній».

Окрім Олександра Левченка, учасників ІІІ обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку» привітали засновник кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності, професор Леонід Фільштейн і заступник завкафедри ЕМКД, доцент Оксана Сторожук.

На завершення пленарної частини конференції асистенти кафедри ЕМКД Ольга Горпинченко та Інна Савицька провели для гостей навчального закладу – студентів коледжів та учнів шкіл міста, – презентацію Центральноукраїнського (Кіровоградського) національного технічного університету загалом та кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності зокрема. Вони розповіли про рейтинги навчального закладу, спеціальності та напрями навчання, міжнародні програми стажування та практики, про життя, навчання та розваги студентів нашого університету.

Після пленарного засідання роботу конференції було продовжено у тематичних секціях, де розглядались питання: досвід, проблеми і перспективи розвитку сучасної економіки; зміни глобальної господарської системи; проблеми теорії та практики розвитку економіки в умовах інтеграційних процесів в Україні; світова економічна криза: причини, наслідки та перспективи подолання; соціально-економічні аспекти управління людськими ресурсами у ХХІ столітті; менеджмент енергоефективності та енергозбереження; проблеми та шляхи досягнення соціальної, екологічної і економічної безпеки в Україні; розвиток фінансового менеджменту та реформування фінансової системи; ринок праці України: європейський вимір.

Можна виділити виступи наступних учасників конференції:

Анастасія Репенко, учениця 11-Б класу Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), тема доповіді: «Теоретичні підходи до визначення поняття якості трудового життя»;

Ярослав Казарян, учень 10-А класу навчально-виховного об'єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеню «Гармонія» - Гімназія імені Тараса Шевченка, тема доповіді: «Розвиток фінансового менеджменту та реформування фінансової системи України в умовах Європейської інтеграції»;

Руслана Чорна, учениця 9-А класу НВО «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеню «Гармонія» - Гімназія імені Тараса Шевченка, тема доповіді: «Перетворення відходів у доходи як один із шляхів досягнення соціо-еколого-економічної безпеки в Україні»;

Анна Криворотенко, студентка групи АДМ 15М Центральноукраїнського національного технічного університету, тема доповіді французькою мовою: «Le système d'enseignement supérieur en Ukraine: les tendances de développement» (науковий керівник – Ілона Царенко);

Ірена Долгіх, студентка групи МЕ 14 ЦНТУ, тема доповіді англійською мовою: «The current state of youth employment and the directions of its improvement» (науковий керівник – Інна Савицька).

Юлія Коршунова, студентка Кіровоградського будівельного коледжу, тема доповіді: «Застосування соціально-психологічних методів в роботі підприємства» (науковий керівник – Світлана Нетовканна).

За інформацією кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.