наукові збірники цнту включено до переліку наукових фахових видань україни

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Наукові збірники ЦНТУ включено до Переліку наукових фахових видань України

Минулого тижня Міністерство освіти й науки України затвердило ряд рішень Атестаційної колегії МОН (наказ № 886), серед яких – включення друкованих та електронних періодичних видань до Переліку наукових фахових видань України. Серед інших, до фахових видань віднесено усі три наукові збірника Центральноукраїнського національного технічного університету: «Загальнодержавний міжвідомчий науково-технічний збірник. Конструювання, виробництво та експлуатація сільськогосподарських машин»; «Центральноукраїнський науковий вісник. Економічні науки. Central Ukrainian Scientific Bulletin. Economic Science»; «Центральноукраїнський науковий вісник. Технічні науки. Central Ukrainian Scientific Bulletin. Technical Science». Також до фахових видань категорії "Б" включено "Український нумізматичний щорічник (The Ukrainian Numismatic Annual)", одним зі співзасновників якого виступає наш університет.

Як повідомлялось раніше, три вищезгадані наукових збірника Центральноукраїнського національного технічного університету внесено до переліку наукової періодики IC Journal Master List міжнародної наукометричної бази Index Copernicus (Польща).

Наукові періодичні видання України поділено на три категорії: категорія «А» (фахові видання, видання найвищого рівня, які, як правило, включені до міжнародних наукометричних баз Web of Science та Scopus, їх лік йде на десятки); категорія «Б» (фахові наукові видання, їх лік йде на сотні); категорія «В» (інші видання, їх лік може йти на тисячі). Наукові збірники ЦНТУ віднесено до категорії «Б» – фахові видання.

Зокрема, для того, щоб претендувати на фахову категорію «Б», періодичне видання має відповідати критеріям:

– забезпечення якісного незалежного рецензування поданих для публікації матеріалів вченими, які здійснюють дослідження за спеціальністю і мають за останні три роки не менше однієї публікації у виданнях, включених до Переліку наукових фахових видань України, або закордонних виданнях, включених до Web of Science Core Collection та/або Scopus, або мають монографії чи розділи монографій, видані міжнародними видавництвами, що належать до категорій «A», «B» або «C» за класифікацією Research School for Socio-Economic and Natural Sciences of the Environment (SENSE);

– наявність у складі редакційної колегії видання не менше семи вчених, які мають науковий ступінь за однією із спеціальностей, що відповідають науковому профілю видання... Кожен з цих фахівців, включаючи головного редактора видання, повинен мати не менше трьох публікацій за останні п’ять років або не менше семи публікацій (статті, монографії, розділи монографій, що відповідають науковому профілю видання) за останні п’ятнадцять років, у тому числі не менше однієї за останні три роки, опублікованих щонайменше у двох різних виданнях, включених до Web of Science Core Collection та/або Scopus, або мати монографії чи розділи монографій, видані міжнародними видавництвами, що належать до категорій «A», «B» або «C» за класифікацією Research School for Socio-Economic and Natural Sciences of the Environment (SENSE);

– розміщення видання на платформі «Наукова періодика України» в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського НАН України та в Національному репозитарії академічних текстів; включення до профільних міжнародних наукометричних баз даних, рекомендованих МОН; присвоєння кожному опублікованому матеріалу міжнародного цифрового ідентифікатора DOI (Digital Object Identifier); наявність web-сайта видання з українським та англійським інтерфейсами та інше.

Як повідомила декан факультету обліку й фінансів ЦНТУ, професор Наталія Шалімова, загалом сукупність вимог достатньо висока, останніми роками було зроблено багато роботи для того, що привести наукові збірники до вимог МОН щодо фахових видань.

Головна відмінність періодичних видань, включених до Переліку наукових фахових видань України (категорії «А» та «Б»), – певна кількість публікацій в таких виданнях є обов’язковою для осіб, які захищатимуть дисертації на здобуття наукових ступенів PhD (доктора філософії) або доктора наук.

Також Атестаційна колегія МОН визначила перелік спеціальностей за окремими періодичними виданнями, публікації за якими «зараховуються» при захисті дисертації.

Зокрема, видання ЦНТУ «Загальнодержавний міжвідомчий науково-технічний збірник. Конструювання, виробництво та експлуатація сільськогосподарських машин» публікує наукові статті за такими технічними спеціальностями: 122, 131, 132, 133, 151, 208;

– видання ЦНТУ «Центральноукраїнський науковий вісник. Економічні науки. Central Ukrainian Scientific Bulletin. Economic Science» публікує наукові статті за такими економічними спеціальностями: 051, 071, 072, 073, 075, 076, 232, 241, 242, 281, 292;

– видання ЦНТУ «Центральноукраїнський науковий вісник. Технічні науки. Central Ukrainian Scientific Bulletin. Technical Science» публікує наукові статті за такими технічними спеціальностями: 122, 123, 125, 131, 132, 133, 151, 208, 274, 275.

– видання «Український нумізматичний щорічник. The Ukrainian Numismatic Annual» публікує наукові статті зі спеціальності 032.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.